EHLİ BEYT’E YAPILAN SALDIRI KUTLAMA ARACI OLDU..

EHLİ BEYT’E YAPILAN SALDIRI KUTLAMA ARACI OLDU..

Muharrem orucu, Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakınının M.S.680 yılında Irak'a bağlı Kerbela'da Emevi Ordusu'nca katledilmesinin yası için tutulan ve
Bu haber 2020-08-30 06:58:03 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

EHLİ BEYT’E YAPILAN SALDIRI KUTLAMA ARACI OLDU..

 

Muharrem orucu, Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin ve 71 yakınının M.S.680 yılında Irak'a bağlı Kerbela'da Emevi Ordusu'nca katledilmesinin yası için tutulan ve "12 İmamlar orucu" adı da verilen 12 günlük "muharrem orucu" olarak Ehli Beyte yapılan saldırıyı telin etme, zulme ve zalime boyun eğmemeyi esas alan, bu meyanda tutulan bir oruç..

 

Bu gelenek yüzyıllardır günümüze kadar sürüyor.. mezhep ayırımı olmadan birçok Müslüman bu orucu tuttar..

 Bu yıl ki muharrem orucu, 31 Ağustos'ta bitecek, 1 Eylül'de ise aşureler yapılıp dağıtılacak..

Burada tutulan oruç’un manası aç kal, öl ama zalime ve zulme boyun eğme manasını taşır..

 

Küresel emperyalizm nasıl hiristiyanlık musevilik gibi dinileri bozduysa günümüzde İslam da aynı şekilde İsrailiyata çevrilmiştir.  İslamı bozmaya güçleri yetmemiş ama halk kitlelerinin yaşadığı din bozulmuştur.. 

 

Kuranda-hadiste olmayan birçok şey din gibi sunulmakta.. Mevcut egemen anlayışlar mezhepler, tarikatlar.. üzerinden din olgusuna büyük bir saldırı yapmaktadırlar..

Alevilik  -Sunnilik, Caferilik..  gibi mezhepsel ayırımlar Müslümanları resmen bölmüştür.. Sanki Hz Ali başka bir camide namaz kılıyor, öbür müslümanlar başka bir camide kılıyordu.. Günümüzde Alevilik cem evleri ile, suniler camilerle.. Resmen böşlünmüşlerdir..

Nasılki Hiristiyanlıkta Katolik-Protestan .. gibi ayrışmalar olduysa aynı tehdit-tehlike ve kuşatma ile Müslümanlarda kuşatılmışlardır..

Arab Coğrafyasında Vehabilik (vahşi iş-it anlayışı..), ortadoğu genelinde sunilik-caferilik, alevilik.. Kuranda olmayan mezhep-tarikatlar dini din olmaktan çıkarmıştır..

Dini öyle bir noktaya getirdilerki.. Zulmü ve zalimi kınayan aç kal, öl ama zalime-zulme boyun eğme gibi ulvi bir düşüncenin sembolu olan aşureyi bile manasından uzaklaştırarak kutlama aracına dönüştürdüler..

 

İslam Dünyası Hilafet Kurumunu Ortaya Çıkarmalı, Dinle Oynama Duırdurulmalıdır..

 

İslam dünyasında din alimleri bir araya gelip bu parçalanma bölünmüşğe çare bulamazlarsa, kendi aralrında bir halife seçemezlerse.. İslam Dinide her geçen gün bozulmuş olan hirisitiyanlık-musevilik gibi isarailiyat dinlerine çevrilmekte ve giderek anlaşılamayan bir hal almaktadır..

Ehli Beytin yası bir tarikat yada zümrenin değil bütün müslümanlarındır.. İslamın en büyük esaslarından biri zalime ve zulme boyun eğmemektir..

Diğer DİN KÖŞESİ haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya