BOYLU ve YILDIZ AİLELERİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ..

BOYLU ve YILDIZ AİLELERİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ..

Geçen hafta hemşerilerimizden Üsküdar Cem Büfe işletmecilerinden Mehmet Boylu’nun silahla yaranlandığını, iş adamlarımızdan Akif Yıldız’ın tutuklandığı haberi ile hemseri camiamız başta olmak üzere kendilerini tanıyan herkesi üzdü. Üzücü bir durum yaşandı..
Bu haber 2020-08-23 09:42:17 eklenmiş ve 722 kez görüntülenmiştir.

SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇEN, BOYLU  ve YILDIZ AİLELERİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ..    ..

 

Geçen hafta hemşerilerimizden Üsküdar Cem Büfe işletmecilerinden Mehmet Boylu’nun silahla yaranlandığını,  iş adamlarımızdan Akif Yıldız’ın tutuklandığı haberi ile hemseri camiamız başta olmak üzere kendilerini tanıyan herkesi üzdü. Üzücü bir durum yaşandı..  Her iki akraba aileye de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz..

 

Olayın ne olduğu, nasıl olduğu, nasıl geliştiği yönünde kimse yeterli bilgiye sahip olmadığından bölgemizden birçok-stk, iş dünyası, siyaset sanat dünyasından herkesimden insanlarımız-hemserilerimiz bizleri arayarak heriki aileye de geçmiş olsun dileklerini ilettiler..

 

BOYLU ve YILDIZ AİLELERİ  İŞ DÜNYASI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK ALANDA BÖLGEMİZİN İLERİ GELEN AİLELERİ..


Ardahanlı olan Boylu ve Yıldız Aileleri iş dünyası açısından bölgemizin en önemli aileleri. Her iki aile de akraba oldukları gibi, ata-deden bu yana ticaretle uğraşan, gıda-inşaat, turizm sektörleri başta olmak üzere Osmanlı döneminden günümüze bölgemizin en önemli iş-ticaret hacimleri ile öne çıkan aileler..  Ve her iki aile de hemşerilerimiz başta olmak üzere 100 lerce- Binlece insana iş veren istihdam eden aileler.. Bildiğimiz en önemli gerçek biribirine akraba olan iki aile arasında herhangi bir husumet, herhangi bir sorun olmadığı gerçeği..

 

Zeki Boylu 70’lı yıllardan beri İstanbul’un en eski esnaflarından-iş adamlarından biri İstanbul Büfeciler Derneği başta olmak üzere birçok STK’da yk üyesi. Toplumsal alana katkısı üst boyutta olan bir hemşerimiz.

 

Zeki Boylu, İstanbul Galata Köprüsünün ülke turizmine açılmasının beyni ve mimarlarından, Galata Köprüsünün ilk esnaflarından, günümüzde turizm-hizmet sektörünün can damarı olan Galata Köprüsünün mimarı bir insan .. Ardından aynı konsepti Yıldız ailesi geliştirerek günümüzde Galata Köprüsünü ülkemizin en önemli turizm-hizmet sektörünün simgelerine dönüşmesinin baş mimarları oldular..

 

Yıldızlar Akdenizden Marmara Bölgesine onlarca turistik tesisi, balık restaurantlarını, turizm-hizmet mekanlarını hayata geçiren ender ailerden, her iki ailede ülke ekonomisine önemli katama değer katan ailelerden..

 

Her iki aile bu işlerin yanı sıra Kadıköy, Üsküdar hattı başta olmak üzere İstanbulun birçok ilçesinde işlettikleri birçok mekanla iş yeri ile öne çıkmaktadırlar..

 

AİLELER KUMPAS ve OYUNLARA KARŞI BİLİNÇLENMELİ.. ÜLKEMİZDE Kİ DİKTATÖR SİSTEM VATANDAŞI HARCAMA ÜZERİNE KURGULANMIŞ BİR SİSTEM, SİSTEMİ ÇÖZEMEYEN AİLELER ZARAR GÖRMEKTEDİR..

 

Birçok analiz haber ve yazımızda da sıklıkla dile getirdiğimiz gibi dünyanın en zengin kayanaklarına sahip ülkemizde yüzyıllık tc tarihi ayırımsız vatandaşın soykırıma uğratılma ve bitirilme ve harcanma ve her açıdan soykırıma uğratma  tarihidir.. Günümüzde devlet aygıtı ABD başkanı Trump’ında belirttiği gibi derin yapı covid-19 aşısını engellemeye çalışmakta, lübnan gibi derinden işgal edilmiş rejimler Beyrut gibi kendi başkentlerini kendi vatandaşları ile havaya uçurabilecek kadar düşürülmüş rejimler bütün coğrafyamızı kaplamış, bu rejimler yüzyıldır vatandaşı öğütme makinasına dönüşmüşlerdir..!

 

Vatndaş yüzyıldır bir taraftan devlet erki (ki devlet içine kümelenmiş derin işgalci –soykırmcı kripto-ajan bir yapılanma bu rejim kurulduğundan beri şeytanın aklına gelmeyen yol ve yöntemlerle vatandaşı düşürüyor harcıyor, örneğin iyi bir polis ve güvenlik elemanıysanız.. yada bilim adamıysanız yerden-uydulardan yazılımlara müdahale ile helikopterlerle dağa çarptırma, yada öflenizi kullanarak sisi kendi kendine imhaya çekme, yada bir terör mafya çetesine çekerek bitirme ne gerekiyorsa ustaca tüm tuzakları döşemektedir..) bu yönlü devletin eksik kaldığı yerde ise mafya ve terörizm çarkı ile vatandaşı şeytanın aklına gelmeyen yol ve yöntemlerle harcamaktadır.. Zaten tc tarihine ufak bir araştırma ile bakıldığında rejmin insanları, vatandaşı nasıl harcadığını, düşürdüğünü, nasıl şeytani bin-bir yöntemle abluka altına aldığı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.. Ve yukarda vurguladığımız tüm doneler demokrasinin olmadığı, hukukun olmadığı, adalet mekanizmasının olmadığı rejimlerde ortaya çıkmaktadır.. Gelişmiş ülke ve toplumlarda böyle birşery olduğunda oyun kurucuları hükümet ve devletleriyle 2 dk. Yerlebir ederler..

 

Vatandaş bir  taraftan siyaset-devlet sarmalı, bir taraftan terör ve mafya oyunları ile hayatı boyunca binbir oyuna maruz kalmakta, vatandaşın işlettiği birçok yer ve mekan mafyavari yöntemlerle elinden alınmakta.. işi batırılmakta, terör ve mafya oyunları ile, biyolojik saldırı oyunlarıyla, mantığı-aklı devre dışı bırakan, öfkeyi tavan yaptıran pisikolojik  şeytani oyunlarla-saldırılarla..  derin işgalciler sadece bölgemizden ailere değil, ülkemizde yüzyıldır milyonları birbütün olarak bütün vatandaşı hedef tahtasına koymaktadırlar, harcamaktadırlar..  Bütün bu oyunlara karşı neredeyse savunmasız yakalanan vatandaşlar  Boylu gibi sağlıklarını da önemli oranda kayb edip çok zorlu geçen bir hayat geçirmek zorunda kalmaktadırlar.. Bir başka ifade ile vatandaşı bitirme üzerine kurgulanan sistemi çözmeyen vatandaş  ağır bedeller ödemektedir..

 

Sistemin bu öğütücü çarkında.. Bütün bu badireleri olağanüstü bir dayanma gücü ile aşarak, düşmeyerek çıkan örnek binlerce vatandaşımız var. Ve bunlardan biride Boyludur.. Günümüzde binlece insana iş-istihdam alanları açan toplumsal alana öncülük eden, toplumumuzun en önde gelen kanaat önderlerinden, toplumumuzun ençok sevdiği saydığı örnek bir kişilik, örnek bir insan Zeki Boylu..

 

Silahlı saldırı sonucu yaralanan kardeşi Memet Boylu ise dindar, namazında niyazında ehli iman, haksızlığa, adaletsizliğe asla geçit vermeyen, uğradığı bir haksızlık varsa anında cevap veren,  gözü kara-gözüpek ender bir kişilik .. Haksızlığa uğradığında ve harekata geçtiğinde onu ne tank, ne top, nede devlet hiçbirşey durduramaz.. Hz. Alinin zülfükarına dönüşüyor..

 

Akif Yıldız hakeza Yıldız Ailesinin ve bölge iş dünyamızın en önemli temsilcisi, bölgemizin simge isimlerinden biri, bölgemizin en önemli kanaat önderlerinden.. Herkesimin sevdiği saydığı bir işadamı. İş dünyası alanında, toplumuz içindeki kanaat önderi olarak örnek  alınan ve yüzlerce insanımıza iş istihdam kapısı olan örnek insanlardan biri..

 

İŞ YAPAN AİLELER STRATEJİK AKLA SAHİP OLMALI,  ARTIK GELECĞİ PLANLAMA DÖNEMİNE GEÇMELİLER, ARTIK ÖFKE ve CEHALETLE DEĞİL AKLI SELİMLE GELECEKLERİNİ PLANLAMALILAR.. AKSİ BU ŞEYTANİ DÜZEN HEPSİNİ DÜŞÜRÜYOR YOK EDİYOR..

 

Günümüzde devlet olayı hızla bitmektedir. Türkiye başta olmak üzere dünyadaki bütün faşist ulus devletler çökme sürecine girdiler. Bu faşist ulus devletlerin tek çıkış şansı, ırk-dil-din-mezhep üstü gerçek bir demokrasi ve sivil-siyasal bir anayasa ve rejme kaymaları ile mümkündür..

 

Ülkemizde bu durum yani rejmin ne olacağı belirsiz olduğundan dolayı iş yapan bütün büyük aile-aşiret ve sülaleler eğitim sisteminden güvenliğe, buradan sağlık alanına artık kendi okullarını, kendi hastahanelerini, kendi güvenlik mekanizmalarını ve diğer alt yapı eksikliklerini kendileri oluşturmak yani artık kendileri devletleşmek zorundadırlar..

 

Diktatör rejimlerin iş yapan ailelere en büyük oyunlarından biride tedavisi olmayan hastalık yada mikroplarla saldırı yapmaları ve bu tür oyunlarla öne çıkan kişileri bitirme, hastalık bahne ve oyunları ile aileri soyma.. Ki günümüzde Covid -19 pisikolojik olarak bütün dünyayı, insanlığı vurmaktadır, insanları strese sokarak yanlış-üstüne yanlışa sevk etmektedir. Bu anlamda stres-korku vb. tüm gerilikleri bir kenara iterek ayda bir kez fikir alış verişi yapacak yönetimler tüm iş yapan aileler için şart.. Kısa da olsa işaret ettiğimiz bu açıklara özellikle iş dünyasında öne çıkan aile ve firmaların artık kafa yormaları bu anlamda yönetim kurulları oluşturarak en az ayda 1 kez fikir alış verişi yapmaları aksi bu şeytani sistemin tuzakları ile tümünü yem yapacağını bölgemizde iş yapan aileler başta olmak üzere herkes kavramalıdır..

 

Artık bir cep telefonundan, bilgisayradan, tv, yada radyodan herkes 24 saat gözetlendiğini.. Bu anlamda herkesin ve kesimin bütün bilgileri, zaafları artıları.. Hergün birilerinin kasasına aktığını bu verilerden yola çıkarak vatnadaşa özgü vatandaş için oyun ve kumpas kurulduğunu, planlandığını artık herkes bilmeli kavramlıdır..

 

Sonuç olarak ceberrut –diktatör sistemler vatandaşın  öfke ve korkularını tavan yaptırarak vatandaşı öfke-korku ve diğer geriliklerini kullanarak yok etmeye çalışmaktadır.. Bu anlamda hemşeri ve akraba guruplarımızın derhal bu geriliklerine yönelerek artık olayları aklı selimle muhakeme etme ve çözüm sürecine girmeleri şarttır.. Aksi kendilerini temsil etmeyen, kendilerinin  sistem yada sitemler hepsini düşürene kadar oyunlarını çeşitlendirerek saldırı boyutunu dahada genişletmektedir..

 

Özetle, vatandaşa karşı binbir oyunun döndüğü ülkemizde.. Birbirine yakın aile-akraba gurupları olarak eğer kendi egolarımıza ve öfkelerimize yönelip geri yanlarımızı kırmasak; peygamberimizin buyurduğu gibi nefislerimize yönelmesek, şeytani vesvese ve öfkelerle hareket edersek, birlik-bütünlüğümüzü sağlamada geri kalırsak..  hepimizi 7 sülalemizle bitiriyorlar, bitirmeye de devam edeceklerdir .. Bu anlamda kumpasa çekilen kim olursa olsun sonuçta o sensin,  o benim.. Bu gerçeği kavrayıp böyle hareket etmeli.. Her müsibet içinde binlerce rahmet barındırır. Bu müsibetlerden gerekli dersleri çıkararak.. sorun ve sıkıntıları artık aklı selimle çözme zamanı..! Sorun ve sıkıntılarımızı biz birbirine yakın aile ve akraba gurupları bir araya gelip istişare etmesek, birlikte çözüm aramasak-üretmesek, dost-akraba yakına karşı kapalı kutu, düşmana karşı ise imha ve oyuna açık piyonlar olacağımızı kimse unutmamalıdır.. Ve herkes bu gerçeklere göre harekete geçmelidir, Sorun sıkıntı ne varsa artık birlikte çözüm üretme dönemine geçmeliyiz..

 

Herkes ve kesimin bildiği gibi bu tc diktatörlüğü öğleden önce solcuyu, öğkleden sonra da aynı silahla sağcıyı vuran.. Bir gün önce a aşiretinden birini, birgün sonrada b aşiretinden birini, imha ederek aile ve sülaleleride birbirine kırdıran, kan davlarında tavan yaparak, aile aşiret ve sülaleri bitirmek için her oyunu pervasızca ortaya koyan bir rejim..

Kürt illerindeki ma şeşo-mabeşo geriliği ve geri kalmışlığı da buna eklendiğinde.. Cehalet öfke ve korku ile buluştuğunda birçok aile ve sülale düşürüldükçe düşürülüyor, bitirildikçe bitiriliyor.. Yeni nesiller bu yok edici siyon-kapitalist oyunları çözemezlerse.. Önlerine atılan yemleri yerlerse.. Kendi kendilerini sistemin tuzağına çekip yem ederler..

Bu anlamda sadece bölge insanımızın değil, TC de tüm vatandaşın sistemi çok iyi çözmesi ve ona göre önlemini alması gerekmektedir.. Aklı selimi bir kenara bırakıp öfke ve korkularla harekete edersek başkasına değil kendimize en büyük zrarı verdiğimizi kimse asla unutmamalıdır.. Başkalarının eksiklerine değil kendi düştüğümüz eksikliklere yönelmeliyiz.. Güçlü birilerinin üzerinde oyun yapmadığı bir insan olmak istiyorsak peygamberimizin buyurduğu gibi kendi nefsimize ve geriliklerimize yönelmeliyiz.. Aksi diktatör ceburrut rejimler, şeytani vesveselerle, cehaletin eseri korku ve öfkeyi tavan yaptırarak herkesi-kesimi bitirirler..

 

 

Diğer İs Dünyası haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya