Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da 1.100 Aileye Kurban Eti Dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da 1.100 Aileye Kurban Eti Dağıttı

Konu hakkında açıklamada bulunan Iğdır İl Müftülüğünden görevli Ömer Kaya, kesilen kurbanlıkların daha önce tespit edilen mağdur ve ihtiyaç sahibi aileler ile şehit, gazi yakınları ve öğrencilere dağıtıklarını söyledi
Bu haber 2020-08-04 08:41:19 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ-Iğdır

Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesinde  ‘Yurt İçi ve Yurt Dışı Vekâletten Kurban Kesme Organizasyonu’ kapsamında Iğdır ve ilçelerinde Bin yüz aileye kurban eti dağıtıldı.

Iğdır İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı İşbirliğiyle düzenlenen, ‘Yurt İçi ve Yurt Dışı Vekâletten Kurban Kesme Organizasyonu’ kapsamında bin yüz aileye dört kilo ağırlığındaki kurban etini dağıttı. Kurbanlık hayvanlar, hayvan kesim yerlerinde kesilip, ambalajlanarak tespit edilen mağdur ailelere teslim edildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Iğdır İl Müftülüğünden görevli Ömer Kaya, kesilen kurbanlıkların daha önce tespit edilen mağdur ve ihtiyaç sahibi aileler ile şehit, gazi yakınları ve öğrencilere dağıtıklarını söyledi.

Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin tarafından kurban eti dağıtım organizasyonu yönetmesi için görevlendirilen Kaya, müftülük çalışanlarıyla birlikte bu işi en güzel şekilde yapmaya gayret ettiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Her yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle yapılan bu organizasyon kapsamında kurbanlık 30 büyük baş hayvanı kesip ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Bu yıl Iğdır il genelinde bin yüz aileye kurban etini dağıttık. Müftülük çalışanlarımızla birlikte, temiz bir ortamda kesilen kurbanlıkları paketledik. Paketlediğimiz bu kurban etlerini il merkezi ile ilçelerde daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.” dedi.

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Bilim-Teknik haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya