TC, SOSYAL MEDYA YASASI İLE KUZEY KORE ve İRAN OLMA YOLUNDA..

TC, SOSYAL MEDYA YASASI İLE KUZEY KORE ve İRAN OLMA YOLUNDA..

TC, SOSYAL MEDYA YASASI İLE KUZEY KORE ve İRAN OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR MESAFEYİ DAHA AŞTI..
Bu haber 2020-07-29 06:45:53 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

 

TC, SOSYAL MEDYA YASASI İLE KUZEY KORE ve İRAN OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ BİR MESAFEYİ DAHA AŞTI..

 

Sosyal medya yasası Meclis'te kabul edildi, Kuzey Kore ve İranı gibi diktatörlükleri aşmada önemli bir mesafe daha kaydedildi..

 

Coşku ve aşk ile neden İstanbul fetih kutlalamalarının yapıldığı, bir o kadar coşku ve aşk ile neden Ayasofia açılışların yapıldığı.. Bir başka ifade ile milli ve yerli gazların son 1-2 yıldır artan oranda topluma neden enjekte edildiği giderek netleşmeye başladı..

 

Ve bu milli ve yerli gazların zaten diktatörlük olan tc rejmini dahada koyu bir diktatörlük yapmak için, kuzey kore ve iran vari halkını vatandaşını bitkisel hayata giren kölelere çevirmek için yapıldığı giderek netleşmeye başladı..

 

Diktatör TC  yasalarının genelinde yer aldığı gibi bu yasada ucu açık bir yasa. rejim yani tc istediği vatandaşa istediği gibi dokunma neyin nasıl neden hangi koşullarda suç olduğu olacağı belli olmayan muğlak bir yasa ile düşünce ve ifade özgürlüğünü yok etmeye yönelik bir yasa..

 

NERDEN NEREYE.. 

Nerden Nereye.. 2000’li yıllarda bu ceberrut-diktaörlük rejmini değiştirme iddiasıyla gelen ak maki yada akp toplumdan aldığı olağanüstü desteği profesyonelce toplumu düşürme yönünde kullandı.  2020 de tamamen şartelleri indirdi.

 

Ülkeyi Kuzey Kore ve İran-Mısır-İsrail çizgisinde bir diktatörlüğe taşıdı.. Taşımakla da yetinmedi. Milli ve yerli gazlarla ülkemizi siyoist soykırımcı emperyalizmin dünyadaki en önemli  truva atına çevirdi..

 

KEMALİST TOTEMCİLİK-PUTÇULUK İLE YÜZYILDIR, DİN BEZİRGANLIĞI İLE İSE YÜZYILLARDIR VURULUYORUZ..

 

TC Diktatörlüğü yüzyılı aşan tarihinde ataüfürükcülük-ırkçılık-totemcilikle toplumu düşürürken..  Din-tarikat ikilemi ile de yüzyıldır vatandaşı ustaca dizayn edip hacarken.. Şeytanın aklına gelmeyen yol ve yöntemleri kullanmaktadır..

 

Aslında şu anda TR’nin gündemi kontrolden çıkan arabalarla trafik terörü ile telef olan vatandaşın durumu olmalıydı..  

 

Her gün özel hareket polisleri, Asker-sivil insanların kontrolden çıkan helikopterlerle, arabalarla nasıl katliama uğradığı, uğratrıldığı haberleri ile tc vatandaşı yok ediliyor. Ama bu soykırım operasyonları tc nin  hiçbir siyasi partisinin ve stknın gündeminde yoktur. Bu tc rejminin ülkeyi ve vatandaşı nasıl harcadığının, nasıl suni gündemlerele oylayıp harcadığının  en önemli kanıtı..

 

Sivil, asker, polis.. araçlarının uydulardan mı, yerden mi müdahale ile kontrolden çıktığı.. Örneğin israilin uzaya yolladığı casus uydunun ki israildeki muhalif insanları da kapsıyor.. Bu kontrolden çıkmalarda terörist israilin ne kadar rolu var, yada rolü ne, askeriye ve emniyet alanında içerdeki kripto ajanları deşifre edecek, bu yönlü saldırıları çözecek personel varmı, yokmu bilemiyoruz.. Lise ve üniversitelerde okuyan çocuklara bu yönlü stratejik bilgiler  taşınıyormu, veriliyormu..

 

Bildiğimiz tek gerçek tc rejminin şeytanın aklına gelmeyen yol ve yöntemlerle bütün kurumları kripto ve ajan bir nüfusla işgal ettiği, tüm köşe başlarını siynist-soykırımcı kapitale hizmet eden kripto ajanların tuttuğu, ülkemizi derinden işgal ettikleri gerçeği.. Bu derin işgalden dolayı özal, bitlis, yazıcıoğlu, kahveci.. bilim adamlrının uçaklarla dağa çarptırılması hepsi hala faili meçhul duruyor.. Ülkemizde vatandaş ırk-dil-din-bölge-mezhep geriliklerini aşıp bir an önce bu derin işgali çözmelidir.. Aksi bu derin işgal boyutlandıkça ilerde herkesi ve kesimi 7 sülalesi ile yok edecektir..

 

SEN BENSİN, BEN SENİM GERÇEĞİNİ KAVRAMALIYIZ..

 

Vatandaş kumpaslarda yok edilen asker-polis-sivil-hata beyni yıkanıp terör örgütlerinin piyon gibi harcadığı teröristlerin de kendisi olduğunu sonuçta bu oyunlarla kendisinin vurulduğunu artık net anlamalıdır.. Siyonizm bu konuda çok uzmandır. Çanakkale savaşında istanbulda ne kadar tıbbiye vb. 15 yaş altı önemli öğrenci varsa kasten cepheye sürüp soykırıma uğratarak yoketmiştir. Verilen kahramanlık gazlarıyla ne siyaset, ne ünv.ler, ne de istihbarat, ne akademik çevreler, nede eğitim sitemine bu yönlü bilgiler taşınmamış..  tc nin yüzyıllık ihanet ve vatandaşı harcama tarihini asla sorgulamamıştır.

 

TC kurucu kadroları işledikleri soykırım suçlarından dolayı yargılanmadıkça bu ülkede hiç kimsenin geleceği olmayacaktır.. 


Burada onbinlerce kurd yaşlı-çocuk soykırımı ise kimsenin neredeyse aklından geçmiyor..  Bu soykırım tarihi, faili meçhuller tarihi açığa çıkarılmadıkça.. İster kurt, ister turk, çerkez, rum, ermeni.. farketmez kripto ajan nüfus dışında tüm vatandaş zaman içinde aynı akibete uğrayacaktır.. vatandaş ırk-dil-din-mezhep üstü sivil bir anayasa ve demokrasi rejmine geçmeli, biran önce uyanıp ülkesine sahip çıkmalı aksi benim diyebileceğim bir ülkesi kalmayacağı gibi kendisi de şeytanın aklına gelmeyen yol ve yöntemlerle imha edilmektedir.. Ülkemiz demokrasiye geçecekse bunun en önemli ayağı ise yüzyıllık tc tarihinin soykırım ve faili meçhul tarihinin yargılanması ile mümkün olacaktır.. Bana ne dendikçe bu akibet bugün olmaz ama yarın çocuklarınızın da başına gelecektir.. Bu anlamda yüzyıllık derin işgal nedeniyle ülkemizde 80 milyon diken üstündedir..

 

Ama bu dizayn etmede tc artık son zamanlarını yaşıyor.. Vatandaş,  hızla din-dil-ırk-mezhep üstü bir demokrasi anlayışının önemi kavrayıp bilinç düzeyi artarken..  apk-mhk faşizmi bu uyanışı, bu değişim dönüşümü  durdurmak için rejmin tüm imkanlarını mili-yerli gazlarla seferber etmiş durumda.. Toplum atatürkcülük-ırkcilik-dincilik vb. argümanların aslında kendi celladı olan argümanlar olduğunu giderek analamaya ve çözüm aramaya bu anlamda tr bazında bu konuların artık köy, il,ilçe derneklerinde dahi konuşulmaya başlandığı ve giderek yayıldığı..

 

Ve Davutoğlunun Başında olduğu Gelecek Partisine yönelik ablukalar..  Rejmin mevcut siyasal partilerinin çöküşünün ana habercisi.. HDP bile akpye ayak uydurdu. Artık kongrelerinde apo ve atatürük yan yana.. ikisinin ortasına birde Başkan Erdoğan koydular mı kare tam olacak..

 

Yani ataüfürkçülük –totemcilik ve israiliyat dininin deşifrasyonunu engelleme yönünde diktatör tc rejmi son zamanlarını yaşıyor, rejmi değiştirme iddiasıyla gelen akp nin hızlı düşüşü.. ülkmeizin ne kadar derinden işgal edildiğinin en önemli isbatı..

 

İşte Soyal Medya yasası neyin suç, neyin suç olmadığını çözecek bir vatandaşın dahi zor bulunabileceği Son dakika Meclisten geçen yasanın Arıntıları:

 

Türkiye'deki milyonlarca sosyal medya kullanıcısını yakından ilgilendiren sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

 

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kanunla, internet kullanıcılarının kişisel başvurularında veya kamu kurumlarının bildirimlerinde yaşanan zorlukların aşılması için sosyal ağ sağlayıcılarla muhataplık ilişkisi kurulması amaçlanıyor.Kanunla, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'a "sosyal ağ sağlayıcı" şeklinde yeni bir tanımlama getiriliyor.Bu kapsamda kullanıcıların internet ortamında sosyal etkileşim amacıyla metin, görüntü, ses, konum gibi içerikleri oluşturmalarına, görüntülemelerine veya paylaşmalarına imkan sağlayan gerçek veya tüzel kişiler, sosyal ağ sağlayıcı olarak tanımlanacak.

1 MİLYON LİRAYA KADAR PARA CEZASI

İdari para cezaları, muhatabın yurt dışında bulunması halinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından doğrudan doğruya muhataba, internet sayfalarındaki iletişim araçları, alan adı, IP adresi ve benzeri kaynaklarla elde edilen bilgiler üzerinden elektronik posta veya diğer iletişim araçlarıyla da bildirilebilecek.Bu bildirim, Tebligat Kanunu'na göre yapılan tebligat hükmünde olacak. Bu bildirimin yapıldığı tarihi izleyen 5. günün sonunda tebligat yapılmış sayılacak.Yükümlülüğünü yerine getirmeyen yer sağlayıcılarına, caydırıcılığın sağlanması için verilecek idari para cezası artırılacak. Bu kapsamda yer sağlayıcılık bildiriminde bulunmayan veya yükümlülüklerini yerine getirmeyen yer sağlayıcı hakkında, 10 bin liradan 100 bin liraya kadar verilebilen idari para cezası, 100 bin liradan 1 milyon liraya kadar artırılacak.Düzenlemeyle, suç oluşturan kısmi içeriğin çıkarılmasının mümkün olduğu durumlarda, erişimin engellenmesi kararı yerine içeriğin çıkarılması kararının verilmesi imkanı sağlanarak, aynı internet sitesinde yer alan ve suç oluşturmayan içerikler yönünden ifade ve haber alma özgürlüğü daha da güvenceli hale getirilecek.İçeriğin çıkarılması kararları, erişim sağlayıcılar tarafından değil içerik ve yer sağlayıcılarca yerine getirilebileceği için bu kararlar, içerik ve yer sağlayıcılarına bildirilerek gereğinin yerine getirilmesi istenecek.

 

KİŞİLİK HAKLARI İÇİN ETKİN KORUMA

 

Kişilik haklarının ihlal edilmesi halinde İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un, erişimin engellenmesi kararı verilmesini düzenleyen hükmü yönünden de içeriğin çıkarılması kararı verilebilecek.Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından ilgili içerik ve yer sağlayıcılar ile erişim sağlayıcıya gönderilen içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararının gereği en geç 4 saat içinde ilgili içerik ve yer sağlayıcılar ile erişim sağlayıcı tarafından yerine getirilecek.İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik hakları ihlal edilenlerin talep etmesi durumunda hakim tarafından, başvuranın adının, ihlale konu internet adresleriyle ilişkilendirilmemesine karar verilebilecek. Kararda, Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından hangi arama motorlarına bildirim yapılacağı da yer alacak.Böylece arama motorları tarafından başvurucunun adı ile ihlale konu içeriğin ilişkilendirilmemesi sağlanarak kişilik haklarının daha etkin korunması sağlanacak.

 

YÜRÜRLÜK TARİHİ 1 EKİM 2020 OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

 

Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcı, en az 1 kişiyi Türkiye'de temsilci olarak belirleyecek. Bu kişinin iletişim bilgilerine kolayca görülebilecek ve doğrudan erişilebilecek şekilde internet sitesinde yer verilecek.Sosyal ağ sağlayıcı bu kişinin kimlik ve iletişim bilgilerini BTK'ya bildirecek. Temsilcinin gerçek kişi olması halinde Türk vatandaşı olması zorunlu olacak. Verilen önergenin kabul edilmesiyle, bu maddenin ve bağlı düzenlemelerin yürürlük tarihi 1 Ekim 2020 tarihinde olarak değiştirildi.Temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya, BTK tarafından bildirimde bulunulacak. Bildirimden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde sosyal ağ sağlayıcıya, BTK Başkanı tarafından 10 milyon lira idari para cezası verilecek.Verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde 30 milyon lira daha idari para cezası verilecek.

 

REKLAM YASAĞI VE İNTERNET BANT GENİŞLİĞİNİN DARALTILMASI

 

İkinci kez verilen idari para cezasının tebliğinden itibaren 30 gün içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı tarafından Türkiye'de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişilerin ilgili sosyal ağ sağlayıcısına yeni reklam vermesi yasaklanacak. Bu kapsamda yeni sözleşme kurulamayacak ve buna ilişkin para transferi yapılamayacak.Reklam yasağı kararının verildiği tarihten itibaren 3 ay içinde bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı, sosyal ağ sağlayıcının internet trafiği bant genişliğinin yüzde 50 oranında daraltılması için sulh ceza hakimliğine başvurabilecek.Başvurunun kabulüne ilişkin hakim kararının uygulanmasından itibaren 30 gün içinde söz konusu yükümlülüğün yerine getirilmemesi halinde BTK Başkanı, sosyal ağ sağlayıcının internet trafiği bant genişliğinin yüzde 90 oranına kadar daraltılması için sulh ceza hakimliğine başvurabilecek.Hakim ikinci başvuru üzerine vereceği kararında, yüzde 50'den düşük olmamak kaydıyla, sunulan hizmetin niteliğini de dikkate alarak daha düşük bir oran belirleyebilecek. Bu kararlara karşı BTK Başkanınca itiraz yoluna gidilebilecek.Hakim tarafından verilen kararlar erişim sağlayıcılara bildirilmek üzere BTK'ye gönderilecek. Kararların gereği, bildirimden itibaren derhal ve en geç 4 saat içinde erişim sağlayıcıları tarafından yerine getirilecek.Temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünün yerine getirilmesi halinde, verilen idari para cezalarının dörtte biri tahsil edilecek, reklam yasağı kaldırılacak ve hakim kararları kendiliğinden hükümsüz kalacak.İnternet trafiği bant genişliğine yapılan müdahalenin sona erdirilmesi için erişim sağlayıcılara BTK tarafından bildirim yapılacak.

 

48 SAAT İÇİNDE CEVAP ZORUNLULUĞU

 

Sosyal ağ sağlayıcı, "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" ile "özel hayatın gizliliği nedeniyle içeriğe erişimin engellenmesi"ni gerektirecek içeriklere yönelik kişiler tarafından yapılacak başvurulara, başvurudan itibaren en geç 48 saat içinde olumlu ya da olumsuz cevap vermekle yükümlü olacak. Olumsuz cevaplar gerekçeli olarak verilecek.Sosyal ağ sağlayıcı, kendisine bildirilen içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararlarını uygulayacak. Ayrıca "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" ile "özel hayatın gizliliği nedeniyle içeriğe erişimin engellenmesi" başvurularına ilişkin istatistiksel ve kategorik bilgileri içeren Türkçe raporları 6 aylık dönemlerle BTK'ye bildirecek.Sosyal ağ sağlayıcı, Türkiye'deki kullanıcıların verilerini Türkiye'de barındırma yönünde gerekli tedbirleri alacak.BTK Başkanı tarafından, sosyal ağ sağlayıcıya "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" ile "özel hayatın gizliliği nedeniyle içeriğe erişimin engellenmesi" başvurusuna 48 saat içinde cevap vermemesi halinde 5 milyon lira, içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararlarını uygulamaması halinde ise 10 milyon lira idari para cezası verilecek.Sosyal ağ sağlayıcılar hakkında "erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesi" ile "gecikmesinde sakınca bulunan hallerde içeriğin çıkarılması ve/veya erişimin engellenmesi" kapsamında verilecek idari para cezaları 1 milyon lira, "erişimin engellenmesi kararı ve yerine getirilmesi" ile "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" kapsamında verilecek adli para cezaları ise 50 bin gün olarak verilecek. Söz konusu idari para cezasını gerektiren ihlallerin 1 yıl içinde her bir tekrarında cezalar bir kat artırılarak uygulanacak.

 

SOSYAL AĞ SAĞLAYICILARA 3 AYLIK SÜRE

Hukuka aykırılığı hakim veya mahkeme kararı ile tespit edilen içeriğin sosyal ağ sağlayıcıya bildirilmesi durumunda, bildirime rağmen 24 saat içinde içeriği çıkarmayan veya erişimi engellemeyen sosyal ağ sağlayıcı, doğan zararların tazmin edilmesinden sorumlu olacak. Bu hukuki sorumluluğun işletilmesi için içerik sağlayıcının sorumluluğuna gidilmesi veya içerik sağlayıcıya dava açılması şartı aranmayacak.Bu düzenlemenin uygulanmasında sosyal ağ sağlayıcının yükümlülükleri, içerik veya yer sağlayıcısı olmasından doğan sorumluluk ve yükümlülüklerini ortadan kaldırmayacak.Sosyal ağ sağlayıcılar, "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" ile "özel hayatın gizliliği nedeniyle içeriğe erişimin engellenmesi" başvurusuna 48 saat içinde cevap verilmesi kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmek için 3 ay içinde gerekli çalışmaları tamamlayacak.Sosyal ağ sağlayıcılar ayrıca "içeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi" ile "özel hayatın gizliliği nedeniyle içeriğe erişimin engellenmesi" başvurusu uyarınca hazırlayacakları ilk raporlarını, 2021 yılının Haziran ayında BTK'ye bildirecek ve internet sitesinde yayınlayacak.Taraflara ilişkin IP adresi, verilen hizmetin başlama ve bitiş zamanı, yararlanılan hizmetin türü, aktarılan veri miktarı ve varsa abone kimlik bilgilerini içeren "trafik bilgisi" tanımına "port bilgisi" de eklendi.Dün saat 15.00'te toplanan Genel Kurul, yaklaşık 16 saat süren mesainin ardından çalışmalarını tamamladı.Erdoğmuş, 1 Ekim 2020 Perşembe günü saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Genel-Güncel haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya