Mehmet Kum’un “Son Ezidi” Adlı Romanı Çıktı

Mehmet Kum’un “Son Ezidi” Adlı Romanı Çıktı

Üçüncü bin yıldan gün eksiltiyoruz; ama kardeşliği, farklılıklarımızın ne büyük bir zenginlik olduğunu sevgiyle taçlandırıp kavrayabildiğimiz söylenebilir mi?
Bu haber 2020-07-23 20:23:59 eklenmiş ve 156 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ

Öteki Yayınevinden çıkan Dr. Mehmet Kum’un romanı “Son Ezidi” raflardaki yerini aldı. Tüm internet sitelerinden, kitapçılardan ve D&R’lardan romana ulaşabilirisiniz.

Iğdır’da Vali Yolunda Tozlu Raf Kafe ve Iğdır Lisesi karşısında Öğretmen kitapevinde temin edilebilir.  

Yazar-Şair E. Bülent Yardımcı “Son Ezidi” hakkında:

Farklı kültürleri, farklı etnik ve dinsel kökenleri olan insanların bir arada yaşamak zorunda oldukları kadim bir coğrafya bizimkisi, vatanımız. Üçüncü bin yıldan gün eksiltiyoruz; ama kardeşliği, farklılıklarımızın ne büyük bir zenginlik olduğunu sevgiyle taçlandırıp kavrayabildiğimiz söylenebilir mi?

Acıyla, gözyaşıyla yoğrulmuş bu topraklar kanatılmaya devam ediliyor hâlâ. “Neotürkiye’nin panzehiri hafızadır.” diyerek bir saptama yapmış gazeteci/yazar Mustafa Hoş; Mehmet Kum’da “Son Ezidi” çığlığıyla hafızamıza bir ışık tutuyor. Bir yüzleşme isteği “Son Ezidi” törecilere, karanlığa, haksızlığa, adaletsizliğe indirilmiş bir şamar. “Son Ezidi” içerdiği tarihsel, toplumsal, sosyolojik ve psikolojik irdeleme ve göndermelerinin yanı sıra dille yaratılmış görsel bir şölen” diyor. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Kultur-Sanat-Yasam haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya