Op. Dr. Tali Şeker Hastalığı Ameliyatının Aranan Hekimi

Op. Dr. Tali Şeker Hastalığı Ameliyatının Aranan Hekimi

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet TALİ şeker hastalığı ameliyatında adından sıkça söz edilen bir hekim. Bu alanda öne çıkan bir isim olan Op. Dr. TALİ şeker hastalığı ameliyatı ile ilgili konuştuk
Bu haber 2020-07-02 22:16:00 eklenmiş ve 290 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ-İstanbul

İstanbul’da mesleğini sürdüren Iğdırlı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet TALİ, Özellikle Tüp mide ameliyatı, Şeker hastalığı ameliyatı, mide botoksu, Obezite ve metabolik cerrahinin aranan hekimlerinden.  

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet TALİ şeker hastalığı ameliyatında adından sıkça söz edilen bir hekim. Bu alanda öne çıkan bir isim olan Op. Dr. TALİ şeker hastalığı ameliyatı ile ilgili konuştuk:  

-          Şeker ameliyatı ne kadar başarılı?

Op. Dr. TALİ: Şeker hastalığı için uygulanan ameliyatlarda başarı  %74 /93 oranında değişmektedir. Bu oran kişinin pankreasında üretilen insülin miktarı, beslenme alışkanlıkları, hastalığı süresi, organ hasarı ve yapılan ameliyat tekniği gibi faktörlere bağlıdır.

Şeker Hastalığı Ameliyatı  (Metabolik Cerrahi  )

Şeker hastalığı, kilo fazlalığı, kolesterol ve tansiyon yüksekliği ile seyreden hastalıklar tablosuna Metabolik Sendrom, metabolik sendromunu gideren ameliyatlara metabolik cerrahi denir.

Şeker hastalığının bilinen klasik tedavi yöntemi, eğitim + diyet + egzersiz + ilaç kullanımıdır.  Bu klasik tedaviyi uygulamayan veya uyguladığı halde kan sekeri regülasyonu olmayan Tip 2 Diyabet hastaları için en etkili tedavi yöntemi metabolik cerrahidir. Şeker hastalığı vücut kitle indeksiden bağımsız tip 2 diyabet hastalarına kapalı yöntem ile ameliyat uygulanmaktadır. Metabolik cerrahinin temel felsefesi ameliyatla ince bağırsağın başlangıç kısmı ile son kısımlarının yeri değiştirilerek mevcut insülin hormonlarının hücre düzeyindeki etkinliğini aktif hale getirmektir. Bu sayede hasta hem diyabet ilacı almaktan kurtulur hem de şekere bağlı doku hasarları önlenmiş olur. Metabolik cerrahi ile seker hastalığından kurtulma oranı yüksektir.”

"Revizyon Cerrahisi" 

Op. Dr. TALİ Revizyon Cerrahisi konusunda da şunlara dikkat çekti, “Obezite (bariatrik cerrahi) ve metabolik cerrahi (Seker ameliyati) ameliyatlarindan sonra hastanin yeterli kilo verememesi, seker regulasyonunun sağlanamamasi ya da besleme bozuklugu gibi istenmeyen durumlardan sonra yapılması gereken cerrahi islemlerdir. Revizyon cerrahisi ameliyatları oldukça özellikli olan ve ciddi tecrübe ve beceri gerektiren ameliyatlardır.” Dedi.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet TALİ’yi tanıyalım:  

1981 Iğdır’ın Aralık İlçesine bağlı Babacan Köyü doğumlu olan TALİ, ilk, orta ve lise eğitimini Iğdır’da tamamladı. Daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

İş Deneyimlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

2006-2008 Iğdır Devlet Hastanesinde

2008 – 2013 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi – Genel Cerrahi Anabilim Dalı – Asistanlık Eğitimi 

2013 – 2016 Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi – Genel Cerrahi Kliniği – Uzman Dr.

2016 – 2018 Özel Ersoy Hastanesi – Genel Cerrahi Kliniği – Uzman Dr.

2018 – Metabolik Cerrahi Kliniği

İletişim bilgileri ve Sosyal Medya Hesapları:

Telefon : 0 541 241 76 76

E-posta:  bilgi@drservettali.com 

web:  www.drservettali.com 

twitter :      @opdrservettali

facebook : @opdrservettali

instagram: @dr.servettali

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya