DEVRİMCİ AKP DARBECİ AKP’YE DÖNÜŞTÜ..

DEVRİMCİ AKP DARBECİ AKP’YE DÖNÜŞTÜ..

AKP sadece kemalist diktatörlük yanlılarıyla, ergenekoncu zihniyetle değil, 28 şubat askeri vesayetçilerle de işbirliği yaptı. Ünv. bile kapattı. Bütün toplumsal kesimlere darbe üstüne darbe gelmeye başladı..
Bu haber 2020-07-01 06:30:04 eklenmiş ve 453 kez görüntülenmiştir.

DEVRİMCİ AKP DARBECİ  AKP’YE DÖNÜŞTÜ..

 

AKP sadece kemalist diktatörlük yanlılarıyla, ergenekoncu zihniyetle değil, 28 şubat askeri vesayetçilerle de işbirliği yaptı. Ünv. bile kapattı. Bütün toplumsal kesimlere darbe üstüne darbe gelmeye başladı.. Devrimci AKP Darbeci AKP'ye Dönüştü..

 

Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırılması AKP ve Erdoğanın Rejminin bir taraftan Ergenekon zihniyetiyle, diğer yandan 28 Şubatçı darbecileriyle iş birliği yaptığının en açık göstergesi yorumlarına neden olurken.. AKP’nin rejmi değiştireceğim iddiasının TC tarihinin en büyük yalan-dolan operasyonu olduğu, AKP’nin kendinden önceki tüm siyasi hareketleri geride bırakarak diktatör, darbeci tc rejminin tüm mirasını en başarılı şekilde icra eden bir siyasi yapıya dönüştü..  

 

Doğu Medya olarak AKP’nin gericileşmesini  “AKP, AK GEZENLERE DÖNÜŞTÜ” diye aylar önceden analiz haber  yapmıştık..  

 

GELECEK  İKTİDARA GELECEK, VESAYETÇİ, DARBECİ TC TARİHE GÖMÜLÜYOR..

 

Dünya genelinde insanlık ulus devlet faşizmini tarihin çöp sepetine göndermeye hazırlanırken.. Devrimci  AKP darbeci akpeye dönüşerek tarihin çöplüğündeki yerini hızla alırken.. TR’de akla zarar gelişmeler yaşanıyor.. AKP, Fetönün, darbecilerin, kemalist diktatörlüğün, terörizmin mirasçısına dönüşerek TR’yi darbeci-vesayetçi diktatör tc rejmine dönüştürerek hızla vatandaşla birlikte uçuruma sürüklemeye başladı..

 

Gelecek partisi ve Davutoğluna yönelik saldırıların Gelecek Partisinin ne kadar doğru bir yolda olduğunu ortaya koyarken.. Vesayetçi, darbeci tc rejminin sonu gelecek partisiyle gelecek. Türkiye iktidarını, siyasetini ve rejminin gidişatını da Gelecek Partisi ve HDP çizgisinin belirleyeceği bir döneme giriyoruz.. Türkiye halkları ve vatandaşı artık vesayetçi darbeci tc rejmini tarihe gömmek için ayağa kalkmış bulunmakta. Gelecek Partisi bütün toplumsal kesimler içinde sesiz derinden çığ gibi büyümeye başladı, ülke sathında hızla örgütlenmeye, halk tarafından inanılmaz bir şekilde sahiplenilmeye başlandı..

 

AKP’nin giderek yüzyıllık diktatör tc rejminin, darbe ve vesayet rejminin hamiliğine soyunması, diktatör ve vesayet rejminin tüm geri yanlarını devreye koyması AKP tabanı başta olmak üzere bütün kesimlerde şok etkisi yarattı.

 

DAVUTOĞLUNDAN SERT AÇIKLAMALR..

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına sert  tepki göstererek, “Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubatçı ortakları üniversiteyi nasıl kapattıklarını gururla anlatabilir” dedi.

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kurucusu olduğu bilim ve Sanat Vakfı tarafından açılan Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanı kararı ile kapatılması sonrası ilk kez konuştu. Yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Davutoğlu, “Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubatçı ortakları üniversiteyi nasıl kapattıklarını gururla anlatabilir” ifadelerini kullandı.İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili flaş gelişme!Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:"Cumhurbaşkanı Erdoğan bu attığı imzayla tarihe üniversite kapatan devlet adamı olarak geçmiştir. Bu kararı da gece yarısı yayınladılar. Türkiye'nin eğitimine darbe yaptılar. Erdoğan bu attığı imza ile nasıl bir Türkiye görmek istediğini de açıklamıştır. Bu kararın ne yazık ki hiçbir açıklaması yok. Bütün sebeplerin herkes bir düzmeceden ibaret olduğunu biliyor.Son dakika... YÖK'ten İstanbul Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasıyla ilgili açıklama"28 ŞUBATÇI ORTAKLARIYLA..."

 

 

Bugün benim gibi birçok insanın içi yanıyor. Hiçbiri Erdoğan'ı üniversite kapatsın, öğrencileri ortada bıraksın diye seçmedi. Binlercesinin çocuklarının okuduğu üniversitenin kapatılmasını Cumhurbaşkanı en başta onlara açıklayamaz. Artık Cumhurbaşkanı ve 28 Şubatçı ortakları üniversiteyi nasıl kapattıklarını gururla anlatabilir.Cumhurbaşkanı kararını adil şahitler olarak yola çıkacağız diye yola çıkıp her türkü haksızlığa karşı gözlerini yumanlar duvarlarına asabilirler. Ama unutmasınlar biz de saklayacağız o kararı sonraki nesillere bugünlerde neler olduğunu bir bir anlatmak için saklayacağız. Diyeceğiz ki; 28 Şubat'ta yerlerde sürüklenenlerin hapislere girenlerin kurduğu bir üniversite Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kapatıldı.Şehir Üniversitesi'ni başa taşıyan kadrolar işte 28 Şubat'ta dışlananların arasından çıktı. Bu üniversitenin varlığı bir arsaya ya da mekana bağlı değildi. Ali Babacan anket sonuçlarını açıkladı!"FETÖ RAHATSIZ OLDU"Önce eğitim alanını tekeline almak isteyen FETÖ unsurları rahatsız oldu. Her türlü doğrudan dolaylı engelleme çabası içine girdiler. Bilgiyi kulaktan dolma enformasyondan, tarihi ve dini değerleri sloganlardan ayıramayan güç sahipleri de üniversiteden rahatsız oldular. Mesele Şehir Üniversitesi üzerinden diğer tüm sivil kuruluşlara 'bana kayıtsız şartısz itaat etmeseniz sonunuz bu olur' mesajını vermekti.

 

 

"ATEŞ ÜZERİNDE OTURUYORLAR"Bugün bu kararda payı olanlar bilsinler ki nesiller boyu bu cürümle anılacaklar. Bugün kibirle dolaşabilirler ama bu cürmün hesabını adalet terazisinde verecekler.Bu karar karşısında kazanımlarımızı kaybetmeyelim arzusuyla sessiz kalanlar da bilsinler ki onlar da hesap verecekleri bir ateş üzerinde oturuyorlar. Bu kararla bütün değerlerimiz tarumar edilmiştir. "KADERDE KIZIMI TESELLİ ETMEK DE VARMIŞ"Kaderde dün gece yarısı başarısı için her türlü fedakarlıkta bulunduğum Cumhurbaşkanı'nın kararı ile kapatılan Şehir Üniversitesi öğrencisi küçük kızımı teselli etmek de varmış.Bu karar dolayısıyla herkes muhasebe yapmalı ancak kimse karamsarlığa kapatılmamalıdır.Üniversite kapatarak fikrini ortadan kalkmayacağını öğrenemeyenlere karşı mücadelemiz devam edecektir.Hiçbir şey bitmedi her şey bugün bu saatte yeniden başlıyor."

 

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Kapatıldı..

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırıldığı bildirildi.

 

Bugünkü sayıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yer alan kararda, “Kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceği tespit edilen ve bu durumu da Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izninin kaldırılmasına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ek 11’inci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.İstanbul Şehir Üniversitesi, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında açılmıştı. 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya