İnsanlık Hz. İbrahim gibi Dünya genelinde Putları-Heykelleri Yıkmaya Başladı..

İnsanlık Hz. İbrahim gibi Dünya genelinde Putları-Heykelleri Yıkmaya Başladı..

İnsanlık Hz. İbrahim gibi Dünya genelinde Putları-Heykelleri Yıkmaya Başladı..
Bu haber 2020-06-13 07:23:50 eklenmiş ve 365 kez görüntülenmiştir.

 

İnsanlık Hz. İbrahim gibi Dünya genelinde Putları-Heykelleri Yıkmaya Başladı..

DÜNYA GENELİNDE PUTLAR- HEYKELLER YIKILIYOR..

 

İnsanlık Hz. İbrahim gibi eline baltayı alrak putları ve totemleri kırmaya başladı. ABD’de başlayan giderek dünya genelinde ırkçılığa, diktatörlüğe karşı protestoya dönüşen eylemlerde insanlık Hz. İbrahim gibi eline balta alarak put-totem ve heykelleri yıkmaya başladı, bu yıkım yakın zamanda siyonist israil, siyonizme uşaklık için kurulan tc  vb. devletlere doğru da yola çıkmaya başladı..  

 

 ABD ve Avrupa’da başlayan kölelik, ırkçılık ve diktatörlük karşıtı gösteriler ırkçı-diktatör heykel ve sembollere yönelirken.. Bu ibrahimi gelenek, bu insani akım birkaç yıl içinde tüm dünyayı saracak. Birkaç yıl içinde tc vb. diktatörlüklerde de anıt kabirler, heykeller vb. olamayacak bir döneme giriyoruz..  

 

George Floyd’un paradan para kazanan, dünyayı sömürü ve soykırım arenasına çeviren Londra merkezli Siyonist vahşi kapitalin tetikçisi bir polis tarafından katl edilmesinin ardından başlayan olaylar tüm gezegeni sarmaya başladı..

 

ABD ve Avrupa’da sömürgeciliği, ırkçılığı, diktatörlüğü.. simgeleyen tüm heykeller göstericiler  tarafından bir-bir yıkılmaya, heykellerin kelleri ise koparılmaya başlandılar..

 

Dünya genelinde ırkçılık ve sömürgeciliğe karşı başlayan bu protestolar yavaş –yavaş Ortadoğu’ya da kaymaya başladı. Filistin-İsrailde onbinler Siyonist-terörist  israilin yıkımı için yürürken..

 

Giderek diktatörleşen Türkiye vb. ülkelerde ise halk anıt kabirleri, ülkenin dört bir yanına tc diktatörlüğünün diktiği ırkçı heykelleri de sorgulamaya başladı..

 

Gazeteciler, Kürt siyasetçilerin keyfi tutuklanmaları, en son meclise darbe yapılarak bazı milletvekillerin milletvekilliklerinin düşürülmesi.. HDP öncülüğünde başlayacak olan demokrasi yürüyüşü ile Türkiye sathına da kaymaya başladı..

 

Yakın bir gelecekte İsrail, TC, İran, Arap Diktatörlükleri vb. diktatör rejimlerin halklar tarafından ablukaya alınma, Türkiye gibi ülkelerde ise yüzyıldır süren diktatörlüğü simgeleyen tüm heykellerin yıkımına kadar gidecek olan süreçte başladı..

 

Yani 5-10 yıl içinde tc gibi diktatörlüklerde de diktatörlüğü ve ırkçılığı simgeleyen anito kabirolarla, ato –totemo heykellerin kaldırılma, yıkılması, halkın sahte kurtarıcı put ve totemlerden kurtulması..  Akabinde gerçek bir demokrasiye geçişin ayak sesleri de giderek hızla Ortadoğu’ya kaymaya başladı..

 

Koronavirüsten sonra gezegenimiz ırkçılık, sömürgecilik, diktatörlük.. ve bunların hizmet ettiği Siyonist yayılmacılık, bu yayılmacılık ve Siyonist derin işgalin tüm sembolleri bütün gezegenden siliniyor.  Öngördüğümüz gibi insanlık hızla ırk-dil-din-sınır üstü bir konfederasyona gidiyor..

 

 HABERİN FOTO GALERİSİ

 

George Floyd protestoları: ABD’de Kristof Kolomb heykelleri yıkılıyor

 

ABD'de kölecilik ve sömürgecilikle bağlantılı anıtların kaldırılması için baskılar yoğunlaşırken, ırkçılık karşıtı protestolarda Konfederasyon liderleri ve Avrupalı sömürgecilere Amerika kıtasının kapılarını açan ünlü İtalyan kâşif Kristof Kolomb'un heykelleri yıkılmaya başlandı.

 

Virginia eyaletine bağlı Richmond kentinde Çarşamba gecesi Konfederasyon Başkanı Jefferson Davis'in heykeli yıkıldı.

 

Kentte aynı gün Kolomb'un bir heykeli kaidesinden indirildikten sonra yakılarak göle atıldı.

 

Irkçılık karşıtı protestolar, ABD'de tarihi anıtları tartışmaya açmıştı.

 

Siyah Amerikan vatandaşı George Floyd'un öldürülmesinden sonra protestocular, birçoklarına göre ABD'nin ırkçı geçmişini simgeleyen Konfederasyon anıtlarına saldırmaya başladı.

 

Köleliğin kaldırılmasına karşı çıkan ve ekonomileri büyük ölçüde kölelerin çalışğı çiftliklere dayanan güneydeki 11 eyalet, Abraham Lincoln'ın 1860'ta köleliği kaldırma vaadiyle başkanlığa seçilmesinden sonra bağımsızlıklarını ilan ederek "Konfederasyon"u oluşturmuştu.

 

"Konfederasyon" ile Kuzey'deki "Birlik" eyaletleri arasında 1861-65 arasında yaşanan savaşın sonunda kölelik kaldırılmıştı.

 

Telif hakkıREUTERS

Image caption

Miami'deki Kristof Kolomb heykeli

Heykelin kafası koparıldı

Floyd'un öldürüldüğü Minnesota'da Kolomb'un üç metrelik bronz heykeli devrildi. Boston ve Miami'de de protestocular Kolomb heykellerine saldırdı. Boston'da kent merkezindeki heykelin başı koparıldı.

 

Kristof Kolomb, Katolik İspanyol krallarının mali desteğiyle 15'inci yüzyılın sonları ve 16'ıncı yüzyılın başlarında Karayipler, Orta ve Güney Amerika'yadört sefer düzenlemiş ve Yeni Dünya olarak bilinen kıtada Avrupa sömürgeciliğini başlatmıştı.

 

Geçen hafta Virginia Valisi Ralph Northam, Konfederasyon generali Robert E. Lee'nin Richmond'daki heykelinin kaldırılacağını açıklamıştı. Ancak mahkeme bunun için yürütmeyi durdurma emri verdi.

 

ABD Başkanı Donald Trump da ayrılıkçı Konfederasyon generallerinin adlarını taşıyan askeri üslerin adlarının değiştirilmesi önerisine karşı çıktı. Donald Trump, ırkçılık karşıtı protestolarla yeniden gündeme gelen öneriyi "değerlendirmeye bile almayacağını" açıkladı.

 

Trump, Konfederasyon generallerinin isimlerini taşıyan üslerin adlarının değiştirilmesi önerisini reddetti

 

ABD'de aralarında Kuzey Carolina'daki Fort Bragg, Teksas'taki Fort Hood ve Georgia'daki Fort Benning'in de bulunduğu 10 askeri üs Konfederasyon generallerinin adını taşıyor.

 

Bu üslerin tamamı Trump'ın 2016'da başkan seçilmesine katkıda bulunan güney eyaletlerinde.

 

Trump 3 Kasım'da yeniden ABD Başkanı seçilebilmek için yine bu eyaletlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

 

DÜNYA ÇAPINDA HEYKELLER YIKILIYOR TIKLAYINIZ..

 

İNGİLTERE HEYKELLER YIKILIYOR..

Amerika’da George Floyd’un ırkçı olduğu anlaşılan bir polis memurunun elinde hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar dinmek bilmeksizin sürüyor. Hemen bütün eyaletlerde ‘Black Lives Matter’ (Siyahların hayatları da önemlidir) ve ‘No Justice No Peace’ (Adalet yoksa barış da yok) sloganları eşliğinde halk hareketleri yapılıyor.

 

Kitleler vaktiyle köle ticaretiyle uğraşğı bilinen tarihi kişilikleri de hedef alıyor ve onların heykellerinin de yıkılmasını talep ediyorlar.

 

 

Richmond’taki Robert E. Lee adlı köle tacirine ait heykelin tahrip edilmesi ancak mahkemenin devreye girmesiyle engellenebildi.

 

Lee’nin torunu olduğunu açıklayan Robert W. Lee IV adlı rahip, Washington Post gazetesinde bugün çıkan “O benim dedemdi, ama heykeli yıkılmalı ve davası boşa çıkartılmalı” başlıklı yazısıyla protestocuların taleplerine arka çıktı.

 

 

İngiltere’de de kitleler geçmişte köle ticaretinden para kazanmış siyasi kişiliklerin heykellerinin yıkılması için harekete geçmiş bulunuyor. Dün Londra’daki köle taciri Robert Milligan’ın 200 yıl önce yapılmış heykelini yıktırdılar.

 

2. Dünya Savaşı başbakanı Winston Churchill’e ait heykeller de hedefte.

 

Kitleler 130 ayrı bölgede 60 kadar heykelin daha aynı akıbete uğraması için çaba gösteriyorlar.

 

 

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya