10 YIL SONRA PANDALAR ÇİFTLEŞTİ..

10 YIL SONRA PANDALAR ÇİFTLEŞTİ..

10 yıldır çiftleşmeyen pandalar, ‘corona’ nedeniyle hayvanat bahçesi kapanınca, insanlar ortalıktan çekilince çiftleştiler..
Bu haber 2020-04-07 10:26:35 eklenmiş ve 356 kez görüntülenmiştir.

10 YIL SONRA PANDALAR ÇİFTLEŞTİ..

 

10 yıldır çiftleşmeyen pandalar, ‘corona’ nedeniyle hayvanat bahçesi kapanınca, insanlar ortalıktan çekilince çiftleştiler.. Buda insan soyunun virüs gibi her tarafı sarmaya başlamsının diğer türlerin yok olmasında en önemli etken olduğunu ortaya kodu..

 

Hong Kong’daki bir hayvanat bahçesinin sakini pandalar Ying Ying ve Le Le’nin bakıcıları, onları 10 yıldır doğal yolla çiftleştirmeye çalışıyordu ancak başaramıyordu. Covid-19 salgını nedeniyle, hayvanat bahçesi ocak sonunda kapanınca müjdeli haber geldi!

 

İkilinin yaşadığı Ocean Park’ın müdürü Michael Boos, “Hepimiz çok mutluyuz. Yıllardır olmuyordu. Yapay yolları denemek zorunda kalmadan, doğal yolla çiftleşme olunca hamilelik ve dolayısıyla bir yavru gelme ihtimali çok yüksek” dedi.

 

Dişi panda Ying Ying’in hamile kalıp yavru dünyaya getireceğini umut ettiklerini söyleyen Boos, doğada sayıları 1800’le sınırlı pandaların nüfusunun artması için ellerinden geleni yaptıklarının altını çizdi.

 

Boos’un açıklamaları üzerine sosyal medyada, “Demek ki sükunet ve baş başa kalmaları gerekiyormuş” espirileri yapıldı.

 

TÜRKİYE-DÜNYA VİDEOLU HABERLER, MÜZİK, BELGESEL..

TÜM VİDEOLAR İÇİN

DOĞU MEDYA TV TIKLAYIN..

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'DOĞU MEDYA TV'

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya