VİRÜS BAŞLADI, DEPREM BİTDİ.. DÜNYA MESAJ VERİYOR..

VİRÜS BAŞLADI, DEPREM BİTDİ.. DÜNYA MESAJ VERİYOR..

Korona Virüs başladığından beri dünya geneli depremler bitme noktasına geldi. Dünya bir canlı olarak insanoğluna mesaj veriyor, çıkardığınız gürültü, atmosfere saldığınız gazlar, yerin altı, üstü dengemi alt-üst edip bozdunuz..
Bu haber 2020-04-05 15:47:56 eklenmiş ve 285 kez görüntülenmiştir.

VİRÜS BAŞLADI, DEPREM BİTDİ.. DÜNYA MESAJ VERİYOR..

 

Korona Virüs başladığından beri dünya geneli depremler bitme noktasına geldi. Dünya bir canlı olarak insanoğluna mesaj veriyor, geleceği düşünmeden ve planlamadan virüs gibi çoğaldınız. Çıkardığınız gürültü, atmosfere saldığınız gazlar, yerin altı, üstü dengemi alt-üst edip bozdunuz..

 

Sizin şimdiye dek çoktan uzayda kolonileşmeniz gerekiyordu.. Allahın verdiği aklı kullanmayıp beni (dünyayı) ebedi bir yer sanmanız hepinizin sonunu getirecek. Bu virüsle uyanmasanız değişik bir yöntemle siz virüsleri mecburen sırtımdan temizleyeceğim diyor..

 

Dünyayı cansız zan eden iki ayaklı milyarlarca gerzek dünyamızın korona virüsle verdiği mesajı almazsa.. ya daha kötü bir virüs ya yanardağ ki lavlar bir-iki nükleer tesisin bulunduğu yerden fışkırabilir.. Yada ön göremediğimiz bir şıkla insanoğlu toptan el feraşu minel kuski olacak..

İnsanların eve çekilmesiyle depremler durdu, Dünya açık-açık diyor, bas bas bağırıyor sizi taşıyamıyorum.  Önleminizi alın.. İnsanlığın önünde yüz yıl var.. Dünya konfedrasyonu gibi bir siyasal yapılanmayla insanlık bütün kaynaklarıyla enerjisini uzaya açılmaya yönlendirmelidir.. Aksi soykı firmalar ve ulus devlet faşi,zmi insanlığın beynini kitlemeye devam ederse insan soyu yok olacaktır..

 

Dünyanın pek çok yerinde, kalabalık caddeler artık bomboş. Trafik azaldı. Birçok insan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyor.

Koronavirüsle mücadele önlemleri, dünyayı daha sakin bir yer haline getirdi ve sessizlik bilim insanlarının da dikkatini çekti.

Salgın başladı, dünya daha az sallanıyor!

Dünya genelinde sismologlar artık daha az sismik gürültü; yani arabalar, trenler, otobüsler ve insan hareketlerinden kaynaklanan titreşimler gözlemliyor ve bu gürültünün ortadan kalkması nedeniyle, yerkabuğu artık biraz daha az sallanıyor.

CNN'in haberine göre bu fenomen, ilk kez Belçika Kraliyet Gözlemevi'nde görevli jeolog ve sismolog Thomas Lecocq tarafından fark edildi.

Gürültü seviyesi yüzde 30-50 azaldı

Lecocq'a göre, Mart ortasından bu yana başkent Brüksel'de sismik gürültü yüzde 30-50 oranında azaldı. Belçika'da okulların, iş yerlerinin kapatılması ve diğer sosyal mesafe kurallarının uygulanmaya başlaması bu tarihe denk geliyor. Thomas Lecocq, bu ses seviyesinin Belçika'da sadece herkesin evde kaldığı Noel'de görüldüğünü söylüyor.

Sesin azalması özellikle Brüksel'de ilginç bir sonuç ortaya çıkardı: Lecocq ve istasyondaki diğer sismologlar, bu sessizlik sayesinde belli deprem istasyonlarının gözlemleyemeyeceği kadar küçük sarsıntıları ölçebilmeye başladı.

Lecocq, "Örneğin Brüksel'deki deprem istasyonu. Normal zamanlarda burası 'gereksiz' bir istasyon" diyor.

Deprem istasyonları genel olarak kentsel alanların dışında kuruluyor. İnsanlardan kaynaklanan gürültünün daha az olması nedeniyle, istasyonlaryerdeki küçük titreşimleri ölçebiliyorlar.

Brüksel'deki istasyon yüzyılı aşkın bir süre önce inşa edilmiş; yani şehir genişlemeden önce.

Şehirdeki uğultu nedeniyle Brüksel'deki istasyon, küçük sismik hareketleri kaydedemiyor. Sismologlar sondaj istasyonlarından gelecek verilere bağımlı.

Bu istasyonlarda sismik hareketleri ölçmek için yeraltına borular çakılıyor.Lecocq, "Ama şehir şimdi o kadar sessiz ki, aşağıdaki ses seviyesiyle yukarıdaki ses seviyesi hemen hemen aynı" diyor.

 

Başka ülkelerdeki sismologlar da benzer şeyleri gözlüyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da sismolog Paula Koelemeijer, Londra'nın Twickenham semtinde okulların ve sosyal mekanların kapatılmasından sonra gürültünün ne kadar azaldığına işaret eden bir grafik yayımladı.

Califronia Teknoloji Enstitüsü'nde doktora öğrenci olan Celeste Labedz da Twitter mesajında Los Angeles'taki gürültü seviyesinde nasıl keskin bir düşüş yaşandığını gösteren bir grafiğe yer verdi.

 

Virüsün hayatı nasıl durdurduğunun göstergesiUzmanlar, gürültünün azalmasının aynı zamanda dünya genelinde bir milyondan fazla insanı hasta eden, on binlerce insanın ölümüne neden olan ve hayatın normal ritmini durduran virüsün ne kadar yıkıcı olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor.

Thomas Lecocq'a göre bu grafikler, dünya genelinde insanların, evlerde kalmaları ve dışarıdaki faaliyetlerini azaltmaları yönündeki çağrılara uyduğunun göstergesi.

Lecocq, "Sismolojik açıdan insanlara şunu söyleyebiliriz: 'Bakın evde yalnızhissediyorsunuz. Ama, emin olun herkes evde. Herkes aynı şeyi yapıyor. Herkes kurallara uyuyor" diyor.

Meksika Universidad Nacional Autónoma'dan araştırmacı Raphael De Plaen de bu verilerin izolasyon önlemlerine ne derece uyulduğunu belirlemek için kullanılabileceğini belirtiyor.

 

Konu ile ilgili tüm videolar doğu medya tv de..

 

Haberlerin Videoları, Videolu haberler, bilim, tarih, Kültür-Sanat,

belgeseller hepsi Doğu Medya TV'de ..

DOĞU MEDYA TV TIKLAYINIZ..

Fotoğraf açıklaması yok.

Doğu Medya TV, Videolar, Videolu Haberler,

Müzik, Bilim Kültür, Sanat, STK'lar Etkinlikleri,

TR ve Dünyada Neler Oluyor,

En Çarpıcı Detayları İle Doğu Medya TV' de..

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya