COVİD-19’U BÜTÜN KÖYE BULAŞTIRAN UKRANYALI KADIN BENİ ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN AMA..

COVİD-19’U BÜTÜN KÖYE BULAŞTIRAN UKRANYALI KADIN BENİ ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN AMA..

COVİD-19’U BÜTÜN KÖYE BULAŞTIRAN UKRANYALI KADIN BENİ ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN AMA ÇOCUKLARIMA DOKUNMAYIN DİYE FERYAT ETDİ..
Bu haber 2020-04-01 16:06:06 eklenmiş ve 297 kez görüntülenmiştir.

COVİD-19’U BÜTÜN KÖYE  BULAŞTIRAN UKRANYALI KADIN BENİ ÖLDÜRÜN-DOĞRAYIN AMA ÇOCUKLARIMA DOKUNMAYIN DİYE FERYAT ETDİ..

 

Ukrayna’nın güneybatısında Romanya ve Moldova sınırında yer alan Çernotvtsi ilinin Kolenkovtsi köyünden Yelizaveta isimli  kadın italya dönüşü korona virüsü yaşadığı tüm köye bulaştırdı.

Tepkiler üzerine ne yapacağını şaşıran kadın “ Beni lime lime edin doğrayın ama çocukıma ve torunlarıma dokunmayın” diye hem yalvardı, hemde af diledi..

21 yüzyılda bir kadının bu yönlü feryadı Ortaçağ Avrupası engizasyon mahkemelerini akla getirdi..

 

Ukrayna’da koronavirüsü ilk bulaştıran kadın böyle af diledi

Ukrayna’da koronavirüsün (corona virüs) ilk görüldüğü yerlerden Çernovtsi ilindeki insanlara virüsü bulaştırdığı iddia edilen kadın, diz çöküp yalvararak, "Beni öldürün, ama çocuklarıma dokunmayın", dedi.

Ülkede koronavirüsün (corona virüs) ilk görüldüğü yerlerden Çernovtsi ilindeki insanlara virüsü bulaştırdığı iddia edilen kadın, diz çöküp yalvararak, "Beni öldürün, ama çocuklarıma dokunmayın" dedi.

Ukrayna’nın güneybatısında Romanya ve Moldova sınırında yer alan Çernotvtsi ilinin Kolenkovtsi köyünden Yelizaveta isimli bir kadın, çalışmak için gittiği İtalya’dan köyüne dönüşünde kendisini karantina almayarak koronavirüsü bütün köye ve ile bulaştırmakla suçlanıyordu. Halen giriş çıkışların yasaklandığı köyde, çok sayıda kişi koronavirüs nedeniyle hastanede bulunuyor.

Yelizaveta, köylülerden kendisine yoğun tepkilerin gelmesi ve evinin yakılacağı tehditleriyle karşılaşması üzerine, bütün köy halkından özür diledi. Koronavirüs hastalığını atlattığını ve bir daha İtalya’ya asla gitmeyeceğini söyleyen kadın, diz çökerek, "Hayatımda çocuklarım ve torunlarımdan daha değerli bir şey yok. Beni öldürün, kesin, doğrayın ama yalvarırım çocuklarıma ve torunlarıma dokunmayın" dedi.

Hastanedeki tedavisinin sona erdiğini ve iyileşerek köye döndüğünü söyleyen kadın, diğer taraftan köyde kendisine karşı oluşan tepki nedeniyle ekmek almak için bile evden çıkamadığını, kapının önüne çıkmaktan bile korktuğunu ifade etti.

Ukrayna’da 669 kişide korona virüsünün tespit edildiği; 17 kişinin ise hayatını kaybettiği, 10 kişinin iyileştiği bildirdi.

 

Haberlerin Videosu, Serhat bölgesi STK'lar, STK, İş-Siyaset-Sanat Dünyası etkinlikleri, Haberleri, Videolu haberler, bilim, tarih, Kültür-Sanat,  belgeseller için Doğu Medya TV'ye Bakınız..

DOĞU MEDYA TV TIKLAYINIZ..

Fotoğraf açıklaması yok.

Doğu Medya TV, kanalımıza abone olamayı ve yaymayı unutmayınız ki heryerde tanınasınız, bilinesiniz..

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya