SOSYAL DEVLET PALAVRASI ve TÜRKİYE

SOSYAL DEVLET PALAVRASI ve TÜRKİYE

Bir birey olarak, yaşadığımız örnekler sosyal devlet söyleminin birer palavradan ibaret olduğu gerçeğidir..
Bu haber 2020-03-28 10:33:57 eklenmiş ve 268 kez görüntülenmiştir.

SOSYAL DEVLET PALAVRASI  ve TÜRKİYE

 

Türkiye'nin kurulduğundan beri, Ceberut bir diktatörlük olduğunu vatandaşı harcama ve bitirmenin bu devletin en büyük politikalarından biri olduğunu sürekli on yıllardır işliyoruz..

Bu korona virüs nedeniyle de ortaya çıkan politika rejimin hala halkı kandırma, kullanma ve oyalama taktiklerini  çok inceden hayata geçirdiğini ortaya koymaya başladı..

Şimdi  İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa TR Metropollerinde günü birlik yaşayan on binlerce insanın  hem işi hem aşı kesildi.. Bu krizle birlikte milyonlarca insan da işinden olmaya başladı..

 

Günü birlik yaşayan binlerce insan, aç kalmamak için, insanlar nafakalarını çıkarmak için balık tutmalarına bile engel olunmaya başlandı..

Sosyal yardım fonlarına bilmem ne kadar bütçe ayrıldı deniyor..

Buda iktidar vb. erki ile gerçek ihtiyaç sahiplerine değil yine yandaş, yoldaş öne çıkarılacağı her yönden belli..

Devletin en tepesinden en altına vatandaş mağdur olmayacak diyorlar. Büyük bir palavra olduğu kendi yaşadığımız örnekten anladık..

 

Bu cebberut  diktatör devlet erki 90’lardan beri tüm haklarımızı gasp ediyor, gerekçesiz kamuda kazandığımız tüm haklarımızı gasp ettiği gibi.. Hakımızı arayan ne bir kurum, ne bir parti, nede bir stk olmadı..

Bununla da yetinmediler birebir markaja alıp yapacağımız tüm işleri engellediler.. Sahte davalarla bizim gibi milyonları kuşattılar.  Bu ülkede insanların vatandaşlık haklarını çok ustaca, çok ince metotlarla  gasp ettiler. Halada gasp etmeye devam ediyorlar..

 

Şimdi gelelim günümüze, örneğin ben gazetecilikten ekmeğimi çıkarıyorum. Kira-Faturalarımı ödedikten sonra cebimde 50-100 lira artarsa fakir-fukara düşkünle paylaşıyorum. Asla mal-mülk  ve servet birikimine gitmedim. İşimiz gereği deyim yerindeyse 24 saat stk alanının toplumsal alanın hizmetinde olduk. Kurduğumuz iş özünde bir kamu-halk-vatandaş hizmeti olmasına rağmen…  Firmamıza devlet erki bir gram destek sunmadığı gibi iş yapmamız içinde ne bir gram ilan nede destek sunmadılar.. Aksine bizi nasıl bitirecekleri planını 90’lardan günümüze kesintisiz uyguluyorlar.. 

Şimdi ekranlara çıkıp vatandaş mağdur edilmeyecek vb. söylemlerin tümünün birer palavradan ibaret olduğu evinde bizim gibi aç-be ilaç kalanlar net olarak görüyor ve biliyor..

Çözüm için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bizi mağdur eden, en azından 90 lardan tazminatı 10 milyon tutacak haklarımızı gasp eden devlet  şu andaki devletle aynı değildir düşüncesiyle milli banka dedikleri ki operasyon yediğinde aylarca işlemiştim elimizden gelen desteği sunduğumuz bir banka olan halk banktan 10 bin yardım değil kredi talep ettik anında cevap verdiler.. Durumunuz kredi almaya müsait değil..

 

Yandaşı, yoldaşı ile birileri ballı kaymaklı yaşarken, işi kitabına uydurup ihalelerle şişirilirken.. bizim gibi bu ülkenin en ağır yükünü çeken insanlar  virüs tehdidinin yanı sıra birde açlık  çemberi ile kuşatıldılar..

 

Yaşadığımız örnek net olarak gösteriyor ki sosyal devlet  vb. şeylerin hepsi palavradan ibaret olduğu kendi yaşadığımız örnekle bir kez daha ortaya çıktı. Bir gazeteci arkadaşım hesabıma 200 tl atdı. Ona da el koydukları gibi, ne kadar sdüreceği belli olmayan bu krizde aylarca aç-işsiz, kiramızı, elek fatura vb. nasıl ödeyeceğimizide bilimiyoruz. Bunlar ise pişkin pişkin her önelmi aldık alıyoruz diye vatandaşla dalga geçmeye devam ediyorlar. Yaşadıklarımız  sosyal devlet söyleminin bir palavradan ibaret olduğu, varsa yardım vb. şeyler yine yandaş yoldaşlarını peşkeş çekeceklerini bu anlamda vatandaş olarak bizimle nasıl dalga geçtiklerinin   belgelerini sizlerle paylaşıyoruz:

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Haberlerin Videosu, Serhat bölgesi STK'lar, STK, İş-Siyaset-Sanat Dünyası etkinlikleri, Haberleri, Videolu haberler, bilim, tarih, Kültür-Sanat,  belgeseller için Doğu Medya TV'ye Bakınız..

DOĞU MEDYA TV TIKLAYINIZ..

Fotoğraf açıklaması yok.

Doğu Medya TV, kanalımıza abone olamayı ve yaymayı unutmayınız ki heryerde tanınasınız, bilinesiniz..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Genel-Güncel haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya