HOÇ-FED GECESİNDE KÜLTÜR ve SANAT ŞÖLENİ..

HOÇ-FED GECESİNDE KÜLTÜR ve SANAT ŞÖLENİ..

Hoçvan Dernekler Federasyonu, bu yıl yapılan etkinlikte de tam bir kültür-sanat şöleni yaşattılar..
Bu haber 2020-03-10 06:51:50 eklenmiş ve 891 kez görüntülenmiştir.

HOÇ-FED GECESİNDE KÜLTÜR ve SANAT ŞÖLENİ..

 

Serhat bölgesinin ilk kurulan federasyonu olan Hoçvan Dernekler Federasyonu (HOÇ-FED) Kürt Dili, Edebiyatı, Müziği..  ile bölgemizin kültürünü en iyi yaşayan ve yaşatan bir STK olarak bu yıl yapılan etkinlikte de tam bir kültür-sanat  şöleni yaşattılar..

 

Hafta sonu İstanbul’un  Şişli, Kağıthane, Mecidiyeköy gibi ilçelerin kavşak noktasında yer alan lüks bir salonda gerçekleşen geceye iş-stk,siyaset-sanat dünyasından yoğun bir katılım gerçekleşti.

Hoç-Fed’üye dernekler başta olmak üzere Kars-Ardahan-Iğdır’dan da birçok STK katıldı..

 

8 Mart Dünya Emekçiler Gününde yapılan “Bir Öğrencide Sen Okut” sloganı ile gerçekleşen gecede 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü de kutlandı..

Gecede Türkiye ve Dünyadaki emekçi kadınların mücadelesi hakkında bilgi verilirken, gecenin açılış konuşmasını yapan başkan Türkan Yılmaz hem dünya emekçi kadınlar gününü kutladı, hemde eğitime sundukları destekle ilgili bilgi verdi.

 

Yılmaz, kültür-sanat, eğitim, hak-hukuku bilen, demokratik bir toplumun inşa edileceği alan STK alanıdır, örgütlü toplumdur. Örgütlü toplumalar gelişmiş toplumlardır. Hoç-Fed bu konudaki öncü rolünü eğitim, spor, kültür-sanat, aidiyet her alanda başarıyla yerine getirmektedir..

Yılmaz, STK alanını güçlendirdikçe daha başrılı etkinliklere hep birlikte imza atacağız dediler..

 

Geceye katılan kadınlara gül takdim edildi,  slayt gösterisi eşliğinde Hoçvan ve bağlı köyler tanıtıldı. STK alanında yoğun emek harcayan başkan Türkan Yılmaz başta olmak üzere başarılı kadınlara plaket takdimi yapıldı..

 

Geceye katılım başta olmak üzere bütün ayrıntılar için Doğu Medya TV’ye bakınız..

Serhat bölgesi STK'lar, İş-Siyaset-Sanat Dünyası etkinlikler, Videolu haberler, bilim, tarih, Kültür-Sanat,  belgeseller için Doğu Medya TV

DOĞU MEDYA TV TIKLAYINIZ..

Fotoğraf açıklaması yok.

Doğu Medya TV, kanalımıza abone olamayı ve yaymayı unutmayınız ki heryerde tanınasınız, bilinesiniz..

 

Diğer STK-Dernekler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya