ARDAHAN PLATFORMUNDAN BASIN AÇIKLAMSI..

ARDAHAN PLATFORMUNDAN BASIN AÇIKLAMSI..

Ardahanın turizm, ticaret, tarihi, kültürel değerleri başta olmak üzere Ardahanın ekonomik alan başta olmak üzere ilin her alanda gelişmesi için kurulan Ardahan Plformu ilk toplantısını yaptı.Yapılan toplantı basın açıklamsıyla kamuoyuna duyruldu..
Bu haber 2020-02-01 20:31:28 eklenmiş ve 240 kez görüntülenmiştir.

ARDAHAN PLATFORMUNDAN BASIN AÇIKLAMSI..

 

Ardahanın turizm, ticaret, tarihi, kültürel değerleri başta olmak üzere Ardahanın ekonomik alan başta olmak üzere ilin her alanda gelişmesi için kurulan Ardahan Plformu ilk toplantısını yaptı.Yapılan toplantı basın açıklamsıyla kamuoyuna duyruldu..

 

Ardahan'da Doğu Ekspresi Treni son durağı olması etkinliği nedeniyle temelleri  oluşturulan Ardahan Platformu ilk basın açıklaması ile kamuoyu karşısına çıktı. Lobicilik anlşamında Ardahanla ilgili önemli bir açığın kapanmasına neden olan Paltformun, Ardahan Platformu Açıklaması Şöyle:

Basına ve Kamuoyuna;

 

Ardahan iline ve ilçelerine yönelik tanıtım ve lobi faaliyetlerini yürüten sivil toplum örgütlerinin, kamu kurum ve kuruluşlarının bir araya gelerek işbirliği, güç birliği ve dayanışmasını sağlamak amacıyla aşağıda isimleri sayılı Sivil Toplum Örgütleri tarafından ARDAHAN PLATFORMU isimli platform oluşturulmuştur.

Platformun kurucu üyeleri:

Ardahan Barosu

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası

Ardahan Şoförler Ve Otomobilciler Odası

Ardahan Ziraat Odası

Ardahan Arı Yetiştiricileri Birliği

Ardahan Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Sevdamız Ardahan Derneği

Ardahan Kent Konseyi

Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği

Ardahan Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği

 

Söz konusu platform yine aşağıda isimleri sayılı kamu kurum ve kuruluşları tarafından desteklenmektedir.

Platformu destekleyenler:

Ardahan Valiliği

Ardahan Belediyesi

Ardahan Üniversitesi

Göle Belediyesi

Çıldır Belediyesi

Damal Belediyesi

Posof Belediyesi

 

ARDAHAN PLATFORMU'nu oluşturan unsurlar dışında bulunan, Ardahan iline ve ilçelerine yönelik tanıtım ve lobi faaliyetlerini yürüten sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları bu oluşuma katılabilirler.

 

ARDAHAN PLATFORMU;

 

a) Ardahan İlinin gelişimine katkı sunmak için başta Doğu Ekspres Treninin Ardahan İline gelmesi ve devamında ilin kalkınması için gerekli projeleri üretmek,

 

b) Ardahan halkı arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak,

 

c) Ardahan'ın eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her yıl ilimizde kurultay toplayıp sorunlar ve çözümleriyle ilgili hazırlanacak raporları Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Hükümet ve ilgili makamlara sunmak,

 

d) Ardahan turizmini ve kültür hayatını olumlu yönde etkilemek amacıyla, her yıl Başkanlar Kurulunca belirlenecek bir tarihte ve belirlenecek bir yerde "Ardahan İli Kültür ve Turizm Sempozyumu" düzenlemek ve bu sempozyum sonuçlarını ilgili Bakanlıklara, Valiliklere ve Belediye Başkanlarına sunmak,

 

e) Yurtiçinde ve yurtdışında Ardahan'ın tarih, kültür, sanat, folklor, turizm ve ekonomik zenginliklerini tanıtmayı amaçlayan etkinlikler düzenlemek,

 

f) Bölge illerinin (ilçeleri ve beldeleriyle) öncelikle kendi aralarında olmak üzere bilahare çeşitli ülkelerde kardeş kentler oluşturmalarına yardımcı olmak ve benzeri faaliyetlerde bulunmak amacı ile çalışmalar yapacaktır.

 

Bu bağlamda bugün (29/01/2020) gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılımları ile bizlere güç veren başta Ardahan Valisi Sayın Mustafa Masatlı olmak üzere, Ardahan Belediye Başkanı Sayın Faruk Demir’e, Ardahan Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Biber’e, Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’e, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu’na, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal’a ve Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’a, Siyasi Parti Temsilcilerine ve tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Ayrıca toplantıda yapmış oldukları sunumları ile meseleye bilimsel bir bakış açısı kazandıran ve yol haritamızı çizmemize ciddi katkı sunan Sayın Doçent Dr. Zafer Aykanat ve Sayın Dr. Öğretim Üyesi Tayfun Yıldız’a teşekkür ediyoruz.

 

Ardahan Platformu olarak Ardahan’ın geleceğine katkı sunma noktasında elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizi ilan ediyoruz.

 

Saygılarımızla…

 

Ardahan Platformunu Temsilen

Av.Osman Nuri Yıldız

Ardahan Baro Başkanı

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer İS-STK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya