Necife Göz Göre Göre Ölüyor, Acil Tedavi Lazım..!

Necife Göz Göre Göre Ölüyor, Acil Tedavi Lazım..!

Acil tedavi olması gerekiyor. Ailesi tarlalarını ve merkezdeki bir adet dairelerini acilen satışa çıkartmış. Ancak alıcı çıkmadı henüz
Bu haber 2020-01-08 08:43:35 eklenmiş ve 203 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ-Iğdır

Doktorların bir yıldır teşhis koyduğu Necife’nin beyninde tümör var. İki gündür hızlı bir şekilde şişmeye başladı. Iğdırlı Necife Beyge göz göre göre ölüyor. Oysaki ameliyat olsa kurtulacak. Sosyal hiçbir güvencesi yok. 21 yaşındaki Necife, bekar olduğu için abisinin SGK’sından da yararlanamıyor.

Acil tedavi olması gerekiyor. Ailesi tarlalarını ve merkezdeki bir adet dairelerini acilen satışa çıkartmış. Ancak alıcı çıkmadı henüz.

Şu ana kadar ameliyatı kabul eden tek tıpçı İstanbul’daki bir profesör. Ancak ailenin genç Necife’yi tedavi edecek maddi imkânı yok. Yardım kampanyası başlatma taleplerine de olumsuz cevap verildiğini belirten aile çaresiz.   

Bu genç kızımız göz göre göre ölüme gitmesin. Doktorlarımıza sesleniyoruz. Bu kızımızı ameliyat edin. Yardım sevenler bu kızı götürüp ameliyat ettirmeli ki yaşasın. 

Lokantada aşçı olarak çalışan Necife’nin diğer abisi Hasan Beyge yaptığı çağrıda; “İlimiz Valisi başta olmak üzere, sağlık bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Lütfen bize yardım etsinler. Kız kardeşimi tedavi ettirelim. Çaresiz ve imkânsız bir durumdayız.” Şeklinde konuştu.

Nasıl bu hale geldi?

Ailesi Necife'nin Nasıl bu hale geldiğinin öncesini şöyle anlattı: Necife'yi haziran ayında şiddetli başağrısı nedeniyle ığdır devlet hastanesine götürdük. Serum verip gönderdiler. Daha sonra aynı şikayetle Iğdır Özel Bulut Hastanesine gittik. Tümör teşhisi konup Erzuruma sevk ettiler. Erzurum 1,5 yıl ömrü kaldığını ve ameliyatın riskinden dolayı ameliyatı yapmak istemedi. İstanbulda ÇAPA-BAKIRKÖY-CERRAHPAŞA dönüp dolaştık. Ameliyat için sizi arayacağız dediler. 6 aydır arayan soran yok..!"

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya