Iğdır'da Şia Vatandaşlar Kasım Süleymani'yi Andılar

Iğdır'da Şia Vatandaşlar Kasım Süleymani'yi Andılar

Kitle, sık sık “kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Suudiler” şeklinde sloganlar attı
Bu haber 2020-01-06 16:50:06 eklenmiş ve 304 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ/Iğdır

Kitle, sık sık “kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Suudiler” şeklinde sloganlar attı. Iğdır’da Şia mezhebine mensup vatandaşlar Kasım Süleymanî İçin Sokaklardaydılar. Süleymani’nin pankartı şehrin en işlek caddelerinden birine asıldı.

Iğdır’da Caferi vatandaşlar tarafından Amerika’nın vurduğu Kasım Süleymanî ve Haşd-i Şabî Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis için protesto gösterisi düzenlendi.

ABD’nin Cuma günü Irak,’ın başkenti Bağdat’ta öldürdüğü İran’ın Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani için Şia mezhebine mensup Iğdırlı yurttaşların ibadet ettiği Hacı Nebi Camisinde kalabalık bir kitle tarafından anma programı düzenlendi. Programda Amerika ve İsrail bayrakları yakıldı. 

Kitle, sık sık “kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Suudiler” şeklinde sloganlar attı.

Dün Öğle namazının ardından başlayan anma programına yüzlerce kişi katıldı. Hacı Nebi Cami Dernek Başkanı Aydın Çınkıl, tarafından düzenlenen programda Kasım Süleymani’nin hayatını anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. Daha sonra Kasım Süleymani için Din Alimi Cafer Yücal ve diğer kişiler tarafından konuşmalar yapıldı.

Yoğun kalabalık uzun bir süre caminin önünde ağıtlarla sine vurarak Süleymani’nin yasını tuttular. Haberin videosunu aşağıda linki tıklayarak izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=yBI0apA_wjA&feature=emb_title

Anmadan Görüntüler:

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya