AMERİKA KAFAYI YEDİ.. ÇÖKÜŞ KAÇINILMAZ..

AMERİKA KAFAYI YEDİ.. ÇÖKÜŞ KAÇINILMAZ..

22 Tirlyon Borcu Olan, Siyonist lobilerin girdabında boğulan Amerika dünya ile oynayarak bindiği dalı kesiyor.. Artık dünyayı dizayn edemeyen siyonizm abd ile insanlığa son bir saldırı yaparak durumu lehine çevirmeye çalışyor..
Bu haber 2019-12-21 23:46:28 eklenmiş ve 391 kez görüntülenmiştir.

AMERİKA KAFAYI YEDİ.. AMERİKAN HALKI UYANMASA ÇÖKÜŞÜ  KAÇINILMAZ..

 

22 Tirlyon Borcu Olan, Siyonist lobilerin girdabında boğulan Amerika dünya ile oynayarak bindiği dalı kesiyor.. Artık dünyayı dizayn edemeyen siyonizm abd ile insanlığa son bir saldırı yaparak durumu lehine çevirmeye çalışyor.. Bu oyun Amerikanın yıkımı ile sonuçlanacak..

 

RUS YETKİLİ AMERİKA YAKINDA İNSANLARIN NEFES ALMAMASINI DA İSTEYECEK..

 

Amerikanın Türkiye ile ilgili kararına Rus yetkililer, Amerika yakında nefes alamamamızı da isteyecek derken, Almanya siyonistler kafayı yedi, uluslar arası hukuk açık çiğneniyor.. Yani dünya bu saatten sonra Türkiyenin böyle siyonist ayak oyunlarıyla bir şey olmayacağını gördüğü ve anladığı gibi, Amerikanın her alanda çöküşe geçtiğini de görmeye başladı..

 

İşin en ilginci Çin, Rusya, AB ülkeleri ve halkları da şu gerçeği net olarak görmeye başladılar.. Siyonist lobilerin ABD yi   bütün güçleri ile işgal ettiklerini.. Siyonist  lobiler ve Siyonist İsrail varoldukça da artık hiçbir halk için gelecek olmayacağını da görmeye ve anlamaya başladılar..

 

ABDNİN TÜRKİYE İLE İLGİLİ ALDIĞI S-400 VE F-35 MADDESİ KARARLARI..

 

Yasanın Türkiye ile ilgili kısmında, Ankara'nın S-400 hava savunma sistemlerini alım işlemlerine devam ettiği gerekçesiyle Türkiye'ye F-35 uçaklarının teslim edilmemesi öngörülüyor. Aynı zamanda Türkiye'ye ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırım Yoluyla Mücadele (CAATSA) Yasası kapsamında yaptırım uygulanması gerektiği belirtiliyor.

 

Bütçenin, "Ulusal Savunma Stratejisi Kapsamında Modernizasyon Programları" kısmında da Türkiye tarafından sipariş edilen uçakların alımı için 440 milyon dolarlık fon ayrılacağı kaydediliyor. Yasada, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması gerektiği de vurgulanıyor.

 

Yasa, Pentagon'a, F-35 üretim bantları olan Lot 12, 13 ve 14 kapsamında, Türkiye'nin siparişlerini en üst seviyeye çıkararak üretime sokması ve ABD Hava Kuvvetleri için yapılandırılarak satın alması için ek fon sağlıyor.

 

RUSYA ORTAKLI TÜRKAKIM PROJESİNE YAPTIRIM

 

Yasada, Rus enerji ihracatına katkı sağlayan enerji boru hatlarının inşasında çalışan bazı gemi şirketlerine yaptırım uygulanması şartı da getiriliyor.

 

Bütçede, "Bu yasanın kanunlaşmasından sonraki 60 ve sonraki her 90 günde Dışişleri Bakanlığı, Hazine Bakanlığına danışarak Kuzey Akımı 2 ve TürkAkım projeleri veya bu projelerin yerine inşa edilecek diğer projelerin inşası için deniz seviyesinden 100 fit ve üzeri derinliğe boru hattı döşeyen gemilerin tespitine ilişkin raporu, ilgili kongre komitelerine sunacaktır" hükmü bulunuyor.

 

Bu projelere gemi sağlayan yabancı kişi ve kuruluşların da yaptırım için tespit edilmesi gerektiği vurgulanıyor.

 

GÜNEY KIBRIS'A AMBARGOLAR KALDIRILIYOR

 

Yasada, Türkiye'yi ilgilendiren diğer bir nokta ise Güney Kıbrıs Rum Yönetimine (GKRY) yönelik silah ambargolarının kaldırılması oldu. Yasa, söz konusu ambargoların kaldırılmasını öngörse de Rum kesimine silah satış ve transferlerine sınırlamalar getiriyor. Buna göre ABD yönetimi, Rum yönetiminin "para aklama denetimleri konusunda ABD ile çalıştığını" ve "Rus askeri gemilerinin adaya bakım ve yakıt ikmali için demirlememesi için gerekli adımları attığını" Kongrenin ilgili komitelerine teyit etmediği sürece ambargolar kaldırılmayacak.

 

DOĞU AKDENİZ DETAYI

 

Aynı metinde ayrıca İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs ile birlikte Doğu Akdeniz'deki enerji iş birliğini kolaylaştırmak için ABD-Doğu Akdeniz Enerji Merkezi'nin kurulması öngörülüyor.

 

Yunanistan'a 3 milyon dolar "dış askeri finansman" desteği talep edilen tasarıda, "Uluslararası Askeri Eğitim ve Talim Yardımı" başlığı altında Yunanistan'a 2020 yılı için 1.3 milyon, 2021 yılı için 1.5 milyon ve 2022 için 1.8 milyon dolar; Güney Kıbrıs'a ise 2020’de 200 bin, 2021’de 500 bin ve 2022’de ise 750 bin dolar yardımın aktarılması hesaplanıyor.

 

Buna ilaveten Güney Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesine ve Yunanistan'ın hava sahasına ilişkin herhangi bir müdahalenin ABD Dışişleri Bakanlığı ve diğer ilgili mekanizmalarca tespit ve rapor edilmesi de tasarıya eklenen maddeler arasında yer aldı.

 

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIMIN DETAYI BELİRTİLMEDİ

 

Yasada dikkati çeken diğer bir detay ise Suriye'de "taramadan geçmiş gruplara verilen askeri yardımlara" ilişkin tespitler oldu. ABD, her yıl savunma bütçesinde SDG ismini kullanan YPG/PKK başta olmak üzere bazı gruplara 500 milyon dolar civarında askeri yardım fonu tahsis ediyordu. Bütçede DEAŞ ile mücadele kapsamında Irak için 645 milyon dolar askeri destek fonu ayrılırken, Suriye kısmında Savunma Bakanının gerekli gördüğü miktar, yardım tipi ve verilecek grubu Kongreye yazılı bildirmesi gerektiği belirtilerek tutar paylaşılmadı.

 

TÜRKİYE'DEN İLK TEPKİ

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal,katıldığı bir canlı yayın programında, "Türkiye'nin sınırları NATO'nun sınırları. Hep bizim sorumluluklarımızı konuşuyoruz ama NATO ve ABD'nin sorumluluklarını da konuşmak gerekiyor. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ABD ve NATO'nun bundan haberi olmaması mümkün mü? Tüm sınamalara karşı aldığımız önlemler var. Türkiye'ye karşı yaptırım söylemleri ilk kez olmuyor. Türkiye bu sınamaları daha önce de yaşadı. Türkiye son 4 yıldır ağır sınamalardan geçiyor, ve tüm sınamalardan başarıyla çıkacaktır. Biz bir İskandinav ülkesi değiliz, biz ağır sınamaların olduğu bir coğrafyada yer alıyoruz. Türkiye'nin stratejik öneminin ne kadar önemli olduğunu anlamamız gerekiyor. FETÖ'nün, PKK'nın, DEAŞ'ın hangi amaçlarla hareket ettiklerini bilmiyor muyuz. DEAŞ'ın kim tarafından kurulduğunu bilmiyor muyuz. Suriye'nin kuzeyinde PKK'nın uzantısını kimin desteklediğini bilmiyor muyuz" dedi.

 

RUSYA: YAKINDA NEFES ALMAYI BIRAKMAMIZI İSTEYECEKLER

 

Rusy Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin Kuzey Akım 2 ve Türk Akım projelerine yönelik yaptırım kararına ilişkin açıklamasında, "22 trilyon dolar borcu olan bir devlet, diğer ülkelerin ekonomisini geliştirmesini yasaklıyor" ifadelerini kullandı.

 

Amerika'nın hayat felsefesinin küresel rekabete dayanmadığını belirten Zaharova, "Yakında nefes almayı bırakmamızı isteyecekler ve birçok kişi buna da itaat edecek" dedi.

 

ALMANYA: ÜLKELERİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE

 

Alman Hükümet sözcüsü Ulrike Demmer da, yaptırım kararlarına sert tepki gösterdi. Demmer, Federal hükümetin Kuzey Akım 2 ve TürkAkım'a yönelik yaptırımları içeren yasaya karşı olduğunu, ABD Başkanı tarafından onaylanan yasanın uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirtti. Demmer'ın hükümet adına yaptığı açıklamada, "Federal hükümet bu tür uluslar arası yaptırımları reddediyor" ifadelerini kullandı. Yaptırımların Alman ve Avrupalı ​​şirketleri etkilediğini belirten Demmer, "Bu içişlerimize müdahale" değerlendirmesinde bulundu.

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ..

 

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya