BMC CEO’SU SANCAK, VATANDAŞIN DUYGU- DÜŞÜNCESİNİN TERCÜMANI OLDU..

BMC CEO’SU SANCAK, VATANDAŞIN DUYGU- DÜŞÜNCESİNİN TERCÜMANI OLDU..

BMC Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, “Erdoğan S-400'leri almıyorum, vazgeçtim" derse beni karşısında bulur, sadece beni değil 80 milyon vatandaşı karşısında bulur..
Bu haber 2019-12-17 08:27:49 eklenmiş ve 401 kez görüntülenmiştir.

BMC CEO’SU SANCAK,  VATANDAŞIN DUYGU- DÜŞÜNCESİNİN TERCÜMANI OLDU..

 

BMC Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, “Erdoğan  S-400'leri almıyorum, vazgeçtim" derse beni karşısında bulur, sadece beni değil 80 milyon vatandaşı karşısında bulur. Ak Partinin Avrupa-Asya ve Dünya tarihinde görülmemiş iktidarı ve başarısının arkasında yatan tek gerçek  yüzyıldır bu ülke vatandaşının özlediği milli duruşu sergilemesinde yatmaktadır.  Bu milli-manevi duruş bittiği anda benide, vatandaşı da karşılarında bulurlar..

 

ŞOK: CHP'li başkan FETÖ'den tutuklandı

BMC Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, "Erdoğan milli duruş sergilediği için onun yanındayım. Yarın 'S-400'leri almıyorum, vazgeçtim' derse beni karşısında bulur" dedi.

 

Habertürk'te katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sancak, sosyalist geçmişinden bahsederken, Deniz Gezmiş'le, Mahir Çayan'la, Doğu Perinçek'le, Erdal İnönü'yle ve Deniz Baykal'la politika yaptığını söyledi. Ethem Sancak, "Neden şimdi AK Parti'nin yanında yer aldınız?" sorusunu şöyle cevapladı:

"Ben Erdoğan'ı Siirt'ten milletvekili adayı olduğu dönem tanıdım. Siirt'ten bir başbakan seçilsin diye ona destek olmaya karar verdim. Erdoğan'ın halka yalan söylemediğini gördüm. Onurlu bir milli duruş sergilediğini gördüm. Dünyanın da stratejisinin giderek anti-emperyalizmin bayrak olacağı bir döneme gireceğini gördüm. Ben Amerikan bayrağı taşıyan bir solcu olmak istemedim. Erdoğan Amerika ile kavga etmeseydi onun da yanında durmazdım."

"Ben biraz ileriyi gören bir adamım"

Sancak "Dünyanın stratejisinin nereye gideceğini 17 yıl önce mi gördünüz?" sorusunu "Ben biraz ileriyi gören bir adamım" diye yanıtladı.

Geçmişte "Erdoğan'a aşık olduğunu" söyleyen Ethem Sancak "Aşkınız devam ediyor mu?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:

"Erdoğan bu bayrağı taşıdığı müddetçe onun neferi olmak benim için bir onur olacak ama bıraktığı gün beni karşısında bulacak. Tayyip Erdoğan ‘S-400'leri almıyorum, vazgeçtim' derse beni karşısında bulur."

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer İs Dünyası haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya