DÜNYA AYAKLANIYOR- KAPİTALİZM ÇÖKÜŞTE, ÇIKIŞ YOK..

DÜNYA AYAKLANIYOR- KAPİTALİZM ÇÖKÜŞTE, ÇIKIŞ YOK..

2019 yılının son aylarına girerken Güney Amerika’dan Asya’ya, buradan Afrika Kıtasına ve Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada yer alan bir çok ülkede hükümet karşıtı protestolar giderek bütün gezegeni sarmaya başladı.
Bu haber 2019-11-22 21:50:06 eklenmiş ve 788 kez görüntülenmiştir.

DÜNYA AYAKLANIYOR- KAPİTALİZM ÇÖKÜŞTE, ÇIKIŞ YOK.. 

 

Sanayi devrimi ve Ulus devlet faşizmiyle İnsanları büyük metropollere doldurdular. İnsanları bir taraftan üretimden koparırlarken, diğer yandan tüketim robotlarına çevirdiler..

 

Yetinmediler.. Her kıtada kıtaların halklarına ve kaynaklarına hoyratça saldırıya geçtiler.. Devlet terörü, terör lejyonları, darbeler,soykırımlar, cinayetler direkt bütün dünya halklarının beynine saldırıya geçtiler.. Dünya cehenneme dönüştü.. Artık hergün ekranlardan insanlığın soykırımını, mültecilerin sularda telefini, çocukların bombalarla parçalanışını, terör devleti israil örneğinde görüldüğü gibi başkasının evini çocuk-yaşlı demeden bomba ve füzelere yok ederek yıkarak insanların evlerine dahi konmaya başladılar..

 

Kurdukları banka ve borsa sistemiyle  insanlığı donuna kadar soydular.. Ulus devlet faşizmi ve Metropollere doldurduğu milyarlar ve  sistemin giderek çöküşe geçmesi.. Sadece kar kafasıyla hareket eden kapitalist sistemi  ve  küresel haydutlar için çanların çalmasını beraberinde getirmeye başladı. Neredeyse bütün insan soyunu kendilerine benzettiler. Kar ve tüketim için değer yargıları kalmayan vahşi hayvan sürülerine dönüşüyor insanlık.

 

Birileri de çıkıp açıkça söylemiyor. .. Çocukları bu kafa bu ifritlikle böyle 1 milyon dünya olsa kimseye yetmez demiyor.. Yalakalar, yağcılar..Küresel katillere soytarılara gaz veriyor.. Siz ilah insanlar köleniz dünya babanızın çiftliği.. Dünya ve insanlık can çekişiyor. Küresel haydutlar durdurulamazsa dünya kalmayacak diyen yok..

 

2019 yılının son aylarına girerken  Güney Amerika’dan Asya’ya, buradan Afrika Kıtasına ve Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada yer alan bir çok ülkede  hükümet karşıtı protestolar giderek bütün gezegeni sarmaya başladı. Bu protestolar yakın zamanda küresel haydutların şatolarına yönelecek..  

 

Hong Kong, İran, Irak, Lübnan, Bolivya, Ekvador, İngiltere, Fransa, Şili, Keşmir..

 

İFLASLAR VE PROTESTOLAR YAYILIYOR, KÜRESEL EKONOMİK KRİZ  GİDEREK BÜYÜYOR..

 

Fransada, Hong Kong da devam eden protestolar.. Sovyetler çöktüğünde Polanya ve Ukranyada böyle uzun süren protestolar olmuştu. Şimdi sovyetler değil kapitalist sitemin ortaya çıkardığı dünya çöküyor..

 

Hong Kong ta atm lerde para çekilmediği, 4-5 milyar doların Hong Kongtan Singapura kaçtığı.. gelen iddialar arasında..

 

Iarakta ciddi bir kriz ve yüzlerce ölü.. 2-3 gündür ekvadoru göstericiler adeta esir aldılar..

 

Hindistan geri dönmeyen kredileri gizleyerek 1 milyara yakın geri dönmeyen kredileri gizlemiş.. Ve banka bu olayın açığa çıkmasıyla batdı.. Hindistan  Merkez bankası bu bankadan 6 aylığına para çekimini yasakladı..

 

Bu skandal bankayı kitlerken ekonomik anlamda ülke geneline yayılıyor..Banka skandalları yakın zamanda tüm gezegende patlayacaqk..

 

Kıbrıdsta da insanların bankaların para çekmesi sınırlama, yunanistanda 3 yıl sürdü..

 

Yani kısacası kapitalist sistemin banka ve borsa  düzeni bütün gezegende çöküşe geçmeye başladı..

 

HAYDUTLAR ve ŞATOLARI YAKIN BİR ZAMANDA MİLYARLARIN HEDEFİ HALİNE GELECEK..

 

Kapitalizmin dünyayı ve insanlığı içine çektiği fotoğraf net ortada.. Ve milyarlar çıkacak postmodern öncüler ve önderlerle ama bugün, ama yarın kapitalistlerin döşedikleri şatolara yürüyüşe geçeceklerdir..

Ne küresel soykırımcıların şatoları, nede uılus devlet faşizmi kalmayacaktır.. Dünya büyük bir yıkımla karşı karşıya.. İnsanlık bu düzeni kuranların başına düzenleri ile dünyayı yıkacaktır.. Kapitalist sistemin soygun için kurduğu sistem insanlığı açlığa çekti.. Aç kalan insan babasını bile yer..

 

Eğer uzayda kolonileşme olmasa ki bu kafayala epey süreceğe benziyor.. Natanhu ile sisi ve salman gibilerin ise hiç çıkışları yok.. 

 

Çocuklara tavsiyem haydut ana balarından yavaş-yavaş uzaklaşmaları..

 

Ve Haydutlara son bir iyilik..

 

Burada taş çatlasın bu sistem 50- bilemediniz 100 yıl ya sürer ya sürmez..  Şimdiden insanlıktan çaldığınızı ortak bir fona devredin. İnsanlığın uzaya kolonileşmesine acilen girişin, hind, çin vb. nüfus planlaması hızlandırın..

 

Dünyaya döşediğiniz nükleer, genom, virüs, biyolojik, kimyasal silah vb. pisliklerinizi tez zamanda temizleyin. Yoksa hepsi kucağınızda patlayacak..

 

Çardan çaldığınız kehribar odası ile İnsanlığın ortak hazinesi Mezopotamyadan ve diğer kıtardan gaspettiklerinizi- çaldıklarınızı sahiplerine tez zamanda iade edin, gizli ardiyelerinizi yeni kurulacak olan sisteme bütün arişivi teslim edin..

 

Verdiğimiz şifrleri aldınız aldınız almadıysanız.. Kurtuluş yok, çıkış yok.. Tek bir insan bile artık çivisi çıkan dünyayı uzaya savrulan toz bulutuna çevirir.. Derhal insanla, dünyayla oynamayı durdurun, insanlığa ve dünyaya yüzyıllardır verdiğiniz zararı nasıl tazmin ederiz..  İnsanları çiplerle kontrol montrol gibi robotike kayışı durdurunuz. İnsanı geçecek yapa zeka insandan kaynaklı duygu düşünceyide aldığından milyarların zekasına sahip bir robot kaçtığında değil dünya uzayın mınına koyar.. dersinize çalışın, bir daha uyarıyoruz, buradan çıkış yok, kaçış ise hiç yok..  Tek çıkış insanlaşma, öyle arap felahların şu anda bae sudide filmle Osmanlı kötüydü, biz iyiydik.. numaralrınıdan tez zamnda vazgeçin. Anlayın artık başkası için kazdığınızı zan ettiğiniz kuyu kendi kuyunuzdur.. Ve Nairobe’den de gözetlendiğinizi bilyorsunuzdur..

Doğu Medya –Ekonomi Servisi..

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya