ÜLKÜCÜLERDEN İMAMOGLUNA SERT TEPKİ..

ÜLKÜCÜLERDEN İMAMOGLUNA SERT TEPKİ..

İBB bazı tramvay ve metro hatlarında duraklara Çince tabelalar asmıştı. İstanbul Ülkü Ocakları İBB'nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattı.
Bu haber 2019-10-30 18:46:43 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

ÜLKÜCÜLERDEN  İMAMOGLUNA SERT TEPKİ..

 

İmamoğlu'nun bir anda parlatılıp İBB başkanlığına oturtulmasını ülkemize karşı kripto bir darbe olarak değerlendiren İstanbul ülkü ocakları,  İmamoğlunun Türk Düşmanlığına Tepki Gösterdiler..

 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin arasında yapılan 'dostluk anlaşması' kapsamında bazı tramvay ve metro hatlarında duraklara Çince tabelalar asılmıştı. İstanbul Ülkü Ocakları İBB'nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattı.

 

Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla uygulanmaya başlanan Çince durak isimlerine İstanbul Ülkü Ocakları'ndan afişli tepki geldi. Çince yazıların üstüne afiş yapıştıran İstanbul Ülkü Ocakları, Türkiye ve Doğu Türkistan bayraklarının bulunduğu ve üzerinde "Katil Çin. Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan " yazılı afişlerle Çin'in Doğu Türkistan'da yaptığı soykırıma dikkat çekti.

 

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç tepkisini şu sözlerle dile getirdi; "Makarios'un torunu Ekrem İmamoğlu katil Çin ile anlaşıp, tramvay ve metro duraklarının isimlerini Çince yazıyor !

Makarios'un heykelini dikerek Kıbrıslı soydaşlarımıza ihanet eden İmamoğlu, şimdi de Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet ediyor!

 

YAŞASIN DOĞU TÜRKİSTAN ! "

 

İşte İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç'un attığı o tweet:

https://twitter.com/kazimerdiaktunc/

 

Mert Kerim Ejder- Ülkü Ocakları –İstanbul

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer STK-Dernekler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya