Kapatılan Iğdır GESİAD'ın Açılmasına Karar Verildi

Kapatılan Iğdır GESİAD'ın Açılmasına Karar Verildi

Cumhurbaşkanlığı OHAL Komisyonu’nun 16.09.2019 tarihinde oy birliği ile vermiş olduğu 2019/37731 sayılı karar ile kapatılan Iğdır Girişimci Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD)'ın tekrar açılmasına karar verildi
Bu haber 2019-10-29 12:33:25 eklenmiş ve 766 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ-Iğdır

Cumhurbaşkanlığı OHAL Komisyonu’nun 16.09.2019 tarihinde oy birliği ile vermiş olduğu 2019/37731 sayılı karar ile kapatılan Iğdır Girişimci Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD)'ın tekrar açılmasına karar verildi.  

Iğdır Gesiad Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin ÇAYLI tarafından yapılan açıklamada karar şu şekilde duyuruldu: 

"Değerli Iğdırlı Hemşehrilerim, Kıymetli Üyelerim,

Ülkemizin bağımsızlığına ve halkın egemenliğine kasteden 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü, halkın büyük cesaretle ortaya koyduğu tarihi direniş karşısında başarısız olmuş; darbe teşebbüsü sonrasında oluşan olağanüstü hal şartları içerisinde, kuruluşunda görev aldığım ve başkanlığını yürütmekte olduğum Iğdır Girişimci Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) 22.11.2016 tarihinde 677 Sayılı OHAL Kanun Hükmünde Kararnamesi ile sehven kapatılmış ve derneğe ait mal varlıklarına el konulmuştu.

Yapmış olduğumuz itirazı değerlendiren Cumhurbaşkanlığı OHAL Komisyonu’nun 16.09.2019 tarihinde oy birliği ile vermiş olduğu 2019/37731 sayılı kararı üzerine Iğdır Valiliği’nin 24.10.2019 tarihli tebliği ile derneğimiz faaliyetlerine yeniden başlamıştır.

Cumhurbaşkanlığı OHAL Komisyonu’nun bu yerinde kararı, yararlı işler yaptığımızı ve doğru yolda olduğumuzu göstermiştir.

Kurulduğu günden bugüne toplumsal dayanışmayı ilke edinen, güç birliğinin günümüzün olmazsa olmazı olduğunu her platformda savunan Iğdır Gesiad; kuruluş ruhuna uygun olarak faaliyetlerine kaldığı yerden daha güçlü olarak devam edecektir.

Kamu yararını ve üyelerimizin hukukunu gözeten derneğimiz, eskisinden çok daha güçlü bir şekilde kaldığı yerden faaliyetlerine daha sağlam adımlarla devam edecek, geleceğe güzellikler taşımak için yeniden inisiyatif alacaktır.

Iğdır kamuoyu bilmelidir ki yaşanan tüm olumsuzluklar karşısında bizi yalnız bırakmayan değerli halkımıza, üyelerimize, dernek yöneticilerimize, savunmamızı üstlenen Av. Yusuf ASLAN’a en içten ve samimi şükranlarımı sunuyorum.

Bu yeni başlangıcın hepimize hayırlı olmasını temenni ederek böylesi hayırlı kararı Iğdır kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunuyorum."

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer İS-STK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya