ERDAL YILDIZLA MERİH PASTANELERİ YEPYENİ BİR ATAĞA GEÇTİ..

ERDAL YILDIZLA MERİH PASTANELERİ YEPYENİ BİR ATAĞA GEÇTİ..

Irak Kürdistanı başta olmak üzere yurt içi, yurt dışı inşaat, gıda sektörlerde iş yapan Özcan Yıldız, Erdal Yıldız.. Yıldız Kardeşler Merih pastahaneleri ile de ülkemizde gıda, turizm-hizmet sektörünün yanı sıra inşaat sektöründe de önemli yatırımlar yapan insanlar olarak
Bu haber 2019-10-28 08:02:49 eklenmiş ve 393 kez görüntülenmiştir.

ERDAL YILDIZLA MERİH PASTANELERİ YEPYENİ BİR ATAĞA GEÇTİ..

 

 Irak Kürdistanı başta olmak üzere yurt içi, yurt dışı inşaat, gıda sektörlerde iş yapan Özcan Yıldız, Erdal Yıldız.. Yıldız Kardeşler Merih pastahaneleri ile de ülkemizde gıda, turizm-hizmet sektörünün yanı sıra inşaat sektöründe de önemli yatırımlar yapan insanlar olarak öne çıktılar..Hem ülke içinde hemde dışında ülkemize önemli katma değer ve katkı sunmaktadırlar..

 

Kendi üretim fabrikası olan, Şişli bölgesinde sahip olduğu şubeleri ile sunduğu doğal organik mamulleri ile, yemekleri ile giderek gıda sektöründe öne çıkan, hızla büyüyen en önemli markalardan biri Merih Pastaneleri..

 

Merih Pastahanelerinin başında bulunan Erdal Yıldız bir zamanlar Taksime turizm amaçlı yüzbinlerce insanı birbiriyle buluşturan İstiklal caddesini boydan boya yerli-yabancı turistlerle bir araya getiren, turizm-hizmet, eğlence sektörünün ülkemizdeki en önemli beyinlerinden biri.. Önü kanunlar, bürokrasi ve geri uygulamalarla kesilmeseydi.. ülkemize tek başına milyonlarca turist çekecek kapasitede bir beyin.. Yine ülkesine duyarlılığını hiçbir alanda ihmal etmeyerek GıdaTurizm-Hizmet, inşaat  sektöründe ülkemize milyonlarca dolar yatırımlar yapan onlarca insanı istihdam eden bir işadamı..

MERİH PASTA  3. ŞUBE İLE ATATÜRKE KOMŞU OLDU..

Turizm –Hizmet sektöründeki profesyuonelliği ile öne çıkan Erdal Yıldız, Merih Pastanelerine yepyeni bir konsept getirdiği gibi, 3. Şubeyide Halaskar Cad. de Ataturkün evinin yanında açarak atatürke komşu olan ilk iş adamrımızdan biri oldu. Halskargazi Cad. 3. Şubesi açılan Merih Pasta gerek yemekleri, gerek pastaları ve kendi fabrikalrında ürettikleri eşsiz ürünleriyle,eşsiz tat ve lezzetleriyle  şimdiden en çok tercih edilen mekanlar olmaya başladılar..

İSTANBUL ve ARDAHANDA MEVLİT OKUTTULAR..

Yıldız kardeşler bu ay kaybettikleri babaları Paşa Yıldız için  hem Ardahanda hemde İstanbulda kuran-i Kerim ve Mevlüt okutarak andılar.. İstanbulda okunan kuran ve mevlitte amcaları Ahmet Yıldızın da vefatının üzerinden 1 yıl geçmesi münasebetiyle hem vefat eden babaları Paşa Yıldız ve hemde amcaları için kuran ve mevlit okutuldu. İcabet edenlere yemek ikramı yapıldı. Hep birlikte dualar edildi..

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer İs Dünyası haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya