GÖLE ÇOBANKEEX DERNEĞİ GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞA İMZA ATTI

GÖLE ÇOBANKEEX DERNEĞİ GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞA İMZA ATTI

ÇOBAN KÖY DERNEĞİ AÇILIŞINI YAPTI
Bu haber 2019-09-28 15:46:16 eklenmiş ve 406 kez görüntülenmiştir.

ÇOBAN KÖY DERNEĞİ AÇILIŞINI YAPTI

İstanbull Esenyurt ilçesi Serhslılsrın kurduğu bir ilçe olduğu gibi serhat nufusununda birinci olduğu bir ilçe.

Bu ilçemizde bölgemizin ilk kurulan federasyonu hoç-fed başta olmak üzere birçok federasyonumuzun,  İl,ilçe,köy derneklerimizin de  yoğun olarak bulunduğu bir ilçe.

Bu yıl kurulan derneklerimizden biri olan Ardahan/Göle ilçesinin bir köyü olan ÇOBAN KÖY (çoban keex)  kültür ve dayanışma derneği de esenyurtta açılışını yapt.

Esenyurtta açılışı yapılan çoban köy derneği  sadece açılış değil, aynı zamanda içinde mescidi,kütüphanesi ,toplantı salonu,mutfağı olan 2/3 katlı bir binayı alarak mülküyete kavuştular . ve bu eylül ayı içinde açılışını yaptılar .

Açılışa esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, CHP VE HDP millet vekilleri başta olmak üzere siyasi partilerden bir çok temsilci açılışa katılım sağladı.

Esenyur fedeasyon ve derneklerininde yoğun katılım gösterdiği açılşta  Hoç-Fed başkanı Türkan Yılmaz Hoç-Fed eski başkanlarından Güven Yılmaz, YK Üyesi                                                                                                                                                                                                                                                         Hikmet Öztürk te açılışa katılarak Çoban Köy dernek başkanı  Korkmaz Rençber, Bşk.Yrd.Adem ateş ve diğer YK üyelerini yaptıkları açılıştan dolayı kutladılar.

Hoç-Fed yönetimi  ayrılırken  Çoban Keex yönetimi ile hatıra fotoğrafı çekindiler..

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer STK-Dernekler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya