ANALARIN ELİNİN DEYDİĞİ HER YER CENNET BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR

ANALARIN ELİNİN DEYDİĞİ HER YER CENNET BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR

ANALARIN ELİNİN DEYDİĞİ HER YER CENNET BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR
Bu haber 2019-09-28 11:41:15 eklenmiş ve 391 kez görüntülenmiştir.

HOÇ-FED DELEGASYONLA AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

 

Hoçvan Dernekler Fedarasyonu (HOÇ-FED)delegasyonu ile birlikte aşure etkinliğinde bir araya geldi. Hoçvan lı kadınların,annelerin,HOÇ-FED kadın komisyonunun birlikte hazırladığı aşureler gelen misafirlere delegerelere katılım gösteren dernek başkanları ve yönetimlere  ikram edildi

 

Toplantıda fedarasyon başkanı Türkan YILMAZ ve yönetim kurulu üyeleri delegasyona derneğin son bir yıllık icraatlarının, etekinliklerini, gelir giderlerini aktardılar.

Başkan ve yönetimi  2019 yılı sununmun ardından soru görüş ve öneriler bölümüne geçildi soru görüş ve öneriler alınırken zaman zaman sert tartışmalarda yaşandı.

ANALARIN ELİNİN DEYDİĞİ HER YER CENNET BAHÇESİNE DÖNÜŞÜYOR

HOÇ-FED demokatik ve katılımcı bir yapıya sahip olduğundan dolayı zaman zaman sert tartışmalar yaşansabölgemizin en ciddi en demokratik STK larında biridir.Yönetim ,denetim,katılım  ayaklarının en iyi işlediği STK dır.

2019 yılında yapılan kongrede başkan Türkan YILMAZ başta olmak üzere,Başkan yarrdımcısı Kıymet MAVZER gibi birbirinden değerli kadınların HOÇ-FED de yönetime gelmeleri ile birlikte yapılan her etkinlik daha güzel geçmeye başladı. Ve katılımlar dahada büyümektedir özellikle her etkinliğe  kadınların daha yoğun bir katılım göstermesi ile birlikte etkinlikler daha da anlamlı bir hale gelmektedir.

2019-20 eğitim ve öğretim yılında . dört yıllık üniversitelerde okuyan öğrencilere bur verme, akabinde hoçvanlı kadınların, hoçvanlı annelerin ev yapımı mantı başta olmak  üzere ürettikleri yöresel ürünlerle , eğitime destek sunmaya çalışmaları  taktire şayan gelişmeler oldu. Hoç-fed te ki gelişmeler gösterdiki, Kadının elinin değdiği heryer cennet bahçesine dönüşmektedir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer STK-Dernekler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya