Korkun ç İddialar, Çin Uygurları Kısırlaştırıyor, Milli Pİyangoda Şüphe uyabdıran Rakamlar ve Ak Parti Ömrünü Tamaladı..

Korkun ç İddialar, Çin Uygurları Kısırlaştırıyor, Milli Pİyangoda Şüphe uyabdıran Rakamlar ve Ak Parti Ömrünü Tamaladı..

KORKUNÇ İDDİA: Çin Doğu Türkistanlı kadınları kısırlaştırdı.Sayısal Loto'da 'şüphe uyandıran' rakamlar .AK PARTİ ÖMRÜNÜ TAMALADI..
Bu haber 2019-08-15 08:32:40 eklenmiş ve 1025 kez görüntülenmiştir.

KORKUNÇ İDDİA: Çin Doğu Türkistanlı kadınları kısırlaştırdı.. 

 

Doğu Türkistanlı kadınlar: Çin, toplama kampında verdiği ilaç ve iğnelerle bizi kısırlaştırdı

 

 

Çin yönetiminin Doğu Türkistan'da inşa ettiği toplama kamplarına ve cezaevlerine aldığı Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara mensup kadınları çeşitli iğne ve ilaçlarla kısırlaştırdığı iddia edildi. Bir Fransız kanalına konuşan Gülbahar Celilova isimli Doğu Türkistanlı kadın, bir yıldan fazla kaldığı toplama kampında Çinli doktorlar tarafından kendilerine defalarca iğne yapıldığını söyledi.

 © Euronews SA tarafından sağlanmıştır

Katıldığı yayında, "Kollarımızı küçük pencereden dışarı uzatmak zorundaydık." diyen Celilova, "Zoraki yapılan iğnelerin ardından artık regl olmadığımızı fark ettik." diye konuştu.

"Her 10 günde bir iğne yaparlardı"

Dar odalarda toplam 50 kadının tutulduğunu aktaran Celilova, daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

"Çin'le Kazakistan arasında ticaret yapan iş kadınıyım. Doğu Türkistan'a son gittiğimde (2017) Çin polisi kaldığım otelden beni alıp sorguladı. Tutuklandıktan sonra cezaevine götürüldüm. Hapishaneye girdiğim ilk gün çıplak bir şekilde soyuldum. Su bile vermeden beni sorguya çektiler. Sorgu sonrası başka bir cezaevine götürüldüm. Orada 1 yıl, 3 ay, 10 gün hapis yattım. Hapse girdiğim ilk gün beni soyup tüm bedenimi kontrol ettiler. Hamile olup olmadığımı anlamak için röntgen çekip kan tahlili yaptılar. Daha sonra hamile kadınların zorla kürtaj yaptırılarak hapse konulduğunu öğrendim. Koğuştaki kadınların hepsinin elinde kelepçe, ayaklarında zincir vardı. Benim elime de kelepçe, ayağıma da 5 kilo ağırlığında zincir taktılar. Hapishanede 16 ay böyle kaldım. Haftada bir çırılçıplak betona oturturlardı. Ne olduğu belli olmayan ilaç verirlerdi. Her 10 günde bir iğne yaparlardı. Bunlarla bir şeyleri hissetmiyorduk ve her şeyi unutmaya başlamıştık. Sağlıksız şartlarda kaldığımız ve banyo imkanımız olmadığı için bedenimiz ve saçımız bitlendi. Hapishanedeki kadınları sorguya başına siyah poşet geçirerek götürürlerdi. Bazen 24 bazen de 48 saat aralıksız işkence yaparlardı. Sorgudan gelenlerin tırnakları çekilmiş, vücudu dayak darbelerinden mosmor olmuş, kamçı izleri, elektrik veren izler ve yüzü başı kanla dönerlerdi."

Mehrigül Tursun: Amerikalı doktorlar, kısırlaştırıldığımı söyledi

Toplama kamplarından 'ruh sağlığı bozuk' olduğu gerekçesiyle salınan ve ardından ABD'ye kaçmayı başaran Mihrigül Tursun isimli 30 yaşındaki bir başka Uygur kadın da Uluslararası Af Örgütü'nün Meiji Üniversitesi ile Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlediği bir konferansa katılarak başından geçenleri anlattı.

Mısır'dan döndükleri Doğu Türkistan'ın Urumçi kentinde havaalanında henüz 45 günlük üçüz çocuklarından ayrılarak tutuklandığını dile getiren Tursun, 3 ay sonra bırakıldığını ifade etti.

Bir sonraki seferde polis tarafından yeniden çağrıldığını ve 3 gün boyunca işkence yapıldığını, dövüldüğünü ve elektrik verildiğini söyledi.

Telekonferans yöntemiyle konuşan Mihrigül Tursun, Çin yönetimince 3'üncü kez alındığı cezaevinde, dar bir hücrede 50 kişi tutulduklarını ve kendilerine ne olduğunu bilmedikleri iğneler yapıldığını aktardı.

Aylık regl döngülerinin bittiğini ifade eden Tursun, ABD'de doktorların yapılan testlerin ardından kendisine artık kısırlaştırıldığını söylediklerini dile getirdi.

"İlaç verildikten sonra 1 hafta boyunca yorgun ve halsiz hissediyordum. Her şeyi unutuyordum ve depresyona giriyordum." diyen Tursun, kocası dahil ailesinden 26 kişinin halen toplama kamplarında ve cezaevlerinde olduğu bilgisini paylaştı.

Daha önce gözaltına alınıp kamplarda tutulan ve şu anda Batılı ülkelerde yaşayan bazı Uygur kadınlar da hamileliklerinin son ayları olmasına rağmen zorla kürtaj yaptırılarak bebeklerinin alındığını belirtmişti.

Toplama kampları ve cezevlerinden salınan Uygur kadınların neredeyse tamamının doğurganlığını kaybettiği belirtiliyor.

 

 Sayısal Loto'da 'şüphe uyandıran' rakamlar

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun 1244. çekilişi yapıldı. Çekilişte 6 bilen çıkmayınca, 10 milyon 261 bin 629 lira 32 kuruş devretti.

 Sayısal Loto'da 'şüphe uyandıran' rakamlar

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, çekilişte kazandıran numaralar 1, 34, 35, 36, 37 ve 38 olarak belirlendi. Çekiliş sonucunda 5 şanslı sayının da arka arkaya gelen sayılardan oluşması 'süphe' uyandırdı. Twitter'da çok sayıda kullanıcı bu durumun gerçekleşme ihtimalinin çok zor olduğuna vurgu yaparak çekilişle ilgili 'hileli' yorumunda bulundu.

İddaa ihalesinin ardından Milli Piyango ihalesini de Demirören Holding'in ortak olduğu girişim kazanmıştı 

 

AK PARTİ ÖMRÜNÜ TAMALADI..

Mehmet Metiner: Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor

Eski AKP milletvekillerinden Mehmet Metiner, AKP'nin artık ömrünü tamamladığını belirtirken, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı..

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Genel-Güncel haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya