HOÇ-FED FUTBOL TURNUVASINDA HACİALİ- LEHİMLİ FİNALİST ODULAR..

HOÇ-FED FUTBOL TURNUVASINDA HACİALİ- LEHİMLİ FİNALİST ODULAR..

HOÇ-FED FUTBOL TURNUVASINDA HACİALİ- LEHİMLİ FİNALİST ODULAR..
Bu haber 2019-05-07 08:32:00 eklenmiş ve 560 kez görüntülenmiştir.

HOÇ-FED FUTBOL TURNUVASINDA HACİALİ- LEHİMLİ  FİNALİST ODULAR..

 

2008 yılından kurulan Hoçvan Dernekler Federasyonu (Hoç-Fed), 2010 yılından beri geleneksel hale getirdiği Hoç-Fed Futbol turnuvasında bu hafta sonu yarı final maçları oynandı. Bölgede yayla festivallerinin yapıldığı dönemlerde Ardahan’da icra edilen futbol turnuvaları, son yıllarda festivallere gidilmemesi nedeniyle İstanbulda icra edilmeye başlandılar.

 

Bu yıl, Mart Ay’nda başlayan, Nisan Ayı boyunca devam eden  Geleneksel Hoç-Fed Dostluk, Kardeşlik Futbol Turnuvasında Mayıs Ayının 1. Haftasında ise yarı final maçları oynandı.

 

Kağıthane Belediyesi Nurtepe Tesislerinde icra edilen yarı final maçlarında Haciali Köyü Derneği Takımı ile Bayramoğlu (Qora) Köyü  derneği, Xaskar (Köprücük Köyü) ile Lehimli Köyü Derneği Futbol takımları arasında oynandı. 

 

FİNAL MAÇINI  HACİALİ-LEHİMLİ OYNAYACAK..

 

Hacıali Qora’yı 3-2 yenerken, Lehimli ise Xaskar’ı 3-1  yendi. Yapılan müsabakalr sonucu Haciali-Lehimli Finale kalan takımlar oldular..

Hoç-Fed Dostluk ve Kardeşlik Futbol turnuvasının Final maçı 2 hafta içinde Esenyurt’ta oynanacak. Stat ve tarih belli olunca sizlerle paylaşacağız..

Turnuva boyunca Hoç-Fed Başkanı Türkan Yılm, YK üyeleri, Turgay Zorba, Şerefcaferoğlu taskımları yalnız bırkakmazken, dernek başkanları da birer kaptan gibi hep takımlarının başında oldular.

 

 

HABERLERİN FOTO GALERİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

Diğer SPOR haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya