Iğdır’da Köylüye Saldırı: Hamit Kızılay’ın Hayati Tehlikesi Sürüyor

Iğdır’da Köylüye Saldırı: Hamit Kızılay’ın Hayati Tehlikesi Sürüyor

Köyde üç günlük sokağa çıkma yasağı dün sona erdi. Olay il ilgili yedi kişi gözaltında
Bu haber 2019-04-07 12:22:54 eklenmiş ve 4145 kez görüntülenmiştir.

 

 

Iğdır’da Köylüye Saldırı: Hamit Kızılay’ın Hayati Tehlikesi Sürüyor

 

Iğdır/DKM

  Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesine bağlı Aşağı Alican Köyünde köy muhtarı Çetin Tulun ve bir kısmı korucu olan akrabaları ile birlikte Hamit Kızılay ve aracındaki üç kişiye saldırdıkları belirtildi. 3 Nisan 2019 Çarşamba günü gerçekleşen olayda ağır yaralanan Hamit Kızılay, o günden beri Iğdır Devlet Hastanesinde yoğun bakımda. Kızılay’ın hayati tehlikesi sürüyor. Araçtaki Ahmet Kızılay, Aran Kızılay ve Fırat Kızılay ise çeşitli yerlerinden yaralandıkları öğrenildi.

 

Köyde üç günlük sokağa çıkma yasağı dün sona erdi. Olay il ilgili yedi kişi gözaltında.

 

       İddialara göre saldırının çıkış sebebinin Hamit Kızılay’ın yerel seçimde eski muhtar Alican Tutka’yı desteklemesi olarak belirtiliyor. Kızılay ailesinin belirttiğine göre Muhtarlığı kazanan Çetin Tulun’un seçimden önce Hamit Kızılay’a “seninle seçimden sonra görüşeceğiz” şeklinde tehdit ettiği iddia ediliyor.

 

           Olayın görgü tanığı ve mağduru Mehmet Kızılay olayı gazetemize şu şekilde anlattı: Saat on civarlarıydı. Olay evimin yakınında gerçekleşti. On beş yirmi kişinin toplandığını gördüm. Baktım ki Celal Tutka, Emre Tutka, Yakup Tutka, Suat Bahsi, Vedat Bahsi (1.Aza), Serhat Bahsi (korucu), Fuat Bahsi, Şükrü Tulun (korucu) ve Çetin Tulun (Muhtar) yolda idiler. Celal Kızılay motosiklet ile geçerken Fuat ile Vedat Bahsi tekme ile vurdular. Celal Kızılay yere düşünce peşinden Hamit Kızılay’ın arabası geldi.

 

           İsimlerini saydığım bu grup taş, balta ve sopalarla arabaya saldırdılar. Arabayı ve arabadakileri darp eden grup Hamit Kızılay’ı arabadan çıkartıp vurmaya başladılar. Suat Bahsi, Vedat Bahsi ve Emre Tutka bunların üçü Hamit Kızılay’a vurmaya başlayınca Emre Tutka’nın sopa darbesiyle Hamit Kızılay yere düştü. O sırada aracı olarak ben kendimi Hamit’in üstüne attım ki vurmasınlar diye. Bana da vurdular. O sırada Muhtar Çetin Tulun ile Celal Tutka “Vurun, Vurun Hamid’i öldürün” diye gruba talimat veriyorlardı. O ara kafam kırıldı. Darbelerden baygınlık geçirmişim” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

 

              Kızılay ailesinin şikâyetçi olduğu ve olayın görgü tanıklarından Hamit Kızılay’ın ablası Meryem Kızılay’ın iddiasına göre kardeşine saldıran grupta yer alanların isimleri şöyle: Muhtar Çetin Tulun, 1 aza Vedat bahsi, Suat Bahsi, fuat Bahsi, Serhat bahsi (Korucu), Alpay Bahsi, Muhtar Bahsi, Feyaz Tulun (korucu) Şükrü Tolun (korucu), Oğuz Tulun (korucu) Celal Tutka, Teymur Tulun, Emrah Tutka, Yakup Tutka, Şevket Tulun ve Murat Bahsi…  

 

              Saldırın mağdurları Kızılay ailesinin iddiasına göre olay önceden tasarlanmış. İddialara göre: 1 Nisan akşamı yeni muhtar seçilen Çetin Tulun’un babası Zahir Tulun’un Hamit Kızılay’ı ölümle tehdit ettiği ve Yine 2 Nisan 2019 tarihinin aksam saatlerinde saldırının bir gün öncesinde Suat Bahsi, Murat Bahsi ve muhtar Çetin Tulun’un Ferzende Tutka’nın evinde toplanıp Hamit Kızılay’ı öldürme kararı aldıkları ve 3 Nisan günü saat on sıralarında da arabasıyla evine giderken yukarıda isimlerini saydıkları şahıslar tarafından önünün kesilerek öldürme kasti ile saldırdıkları yönünde…

 

Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Genel-Güncel haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya