Iğdır'da HDP ve DBP'lilerin Evlerine Baskın

Iğdır'da HDP ve DBP'lilerin Evlerine Baskın

Tuzluca ve Aralık ilçesinde aralarında DBP İl Eşbaşkanı Şemam Kalkan'ın da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. HDP Iğdır Milletvekili Dr. Eksik: Ne Yaparsanız Yapın. HDP’nin Zaferini Kutlayacağımız Şöleni Yapacağız" dedi
Bu haber 2019-03-17 15:31:24 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat AKKUŞ-Iğdır

Tuzluca ve Aralık ilçesinde aralarında DBP İl Eşbaşkanı Şemam Kalkan'ın da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Iğdır'ın Tuzluca ve Aralık ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Iğdır İl Eşbaşkanı Şemam Kalkan'ın da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan partililerin Iğdır İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltı nedeni öğrenilemeyenlerin isimleri şöyle: DBP Iğdır İl Eşbaşkanı Şemam Kalkan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) yöneticileri Kemal Kum, Nuri İrkin, Ahmet Karaca, Abdullah Tosun, Neşe Gül Can, Alican Celayir, HDP Iğdır İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mehmet Sıddık Kırang ve Halis Güney.

Yapılan ev aramalarında birçok kişinin de evde bulunmadığı öğrenildi.

Milletvekili Dr. Eksik: Ne Yaparsanız Yapın. HDP’nin Zaferini Kutlayacağımız Şöleni Yapacağız

Gözaltılar ile ilgili açıklama yapan HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik şunları söyledi: "Partimizin yöneticileri, aktivistleri, il genel meclis Üyesi adayları,belediye meclis Üyesi adayları, eski seçilenleri haksız hukuksuz bir şekilde seçime 14 gün kala Şafak operasyonları ile gözaltına alındılar.

“Şölenlerimiz yasaklandı”

Yine keyfi bir şekilde mahallelerde halkla yaptığımız buluşmalar, şölenler yasaklandı. Şunu bilsinler ki baskı ve sindirme politikaları bizi asla yıldıramaz.Ben bu ilin milletvekili olarak bir kez daha net bir şekilde ifade ediyorum.Ne Yaparsanız Yapın Asla Vazgeçmeyeceğiz.31 Mart Gecesi Haksız Yere Gözaltına Aldıkları Arkadaşlarımızla Beraber Halkımızla Iğdır Meydanında HDP’nin Zaferini Kutlayacağımız Şöleni Yapacağız”

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya