ARDAHAN İL DERNEĞİ KARTAL’DA, SIXIRPET BEBEREGLİLER ESENYURTTA KAZ GECESİNDE BULUŞTULAR..

ARDAHAN İL DERNEĞİ KARTAL’DA, SIXIRPET BEBEREGLİLER ESENYURTTA KAZ GECESİNDE BULUŞTULAR..

Merkezi İstanbul Kartalda bulunan İstanbul Ardahan Kültür ve Dayanışma Derneği Kartal Uğur Mumcu’da, Sıxırpet-Bebereg Derneği de Esenyurtta 1000 e yakın hemşerimizi dayanışma gecesinde Cumartesi akşamı aynı saatlerde birbirleriyle buluşturdular.
Bu haber 2018-12-23 22:06:09 eklenmiş ve 552 kez görüntülenmiştir.

 

ARDAHAN İL DERNEĞİ KARTAL’DA, SIXIRPET BEBEREGLİLER ESENYURTTA KAZ GECESİNDE BULUŞTULAR..

 

Merkezi İstanbul Kartalda bulunan İstanbul Ardahan Kültür ve Dayanışma Derneği Kartal Uğur Mumcu’da, Sıxırpet-Bebereg Derneği de Esenyurtta  1000 e yakın hemşerimizi dayanışma gecesinde Cumartesi akşamı aynı saatlerde birbirleriyle buluşturdular.

 Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, Jülide Ferihan Kaya, Yılmaz Yeni ve Musa Gök dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

İbrahim Rojhılat, TRT Kurdide program yapan Mehmet Kılıç gibi sanatçıların yer aldığı dayanışma gecelerinde yer yerden oynadı. Derneklerin yöresel lezzetleri metropollere taşıması, kaz geceleri yapmalrı her geçen yıl kazın değerini artırdığı gibi, bölgede organik doğal kanatlı hayvan üretimine ve bölge ekonomisine de büyük katkı sağlamaya başladı, bir kaz giderek bir koyun yerine geçmeye başladı..

 

Kartlada gerçekleşen geceye CHP vekilleri damga vururken, diğer partilerden, iş-stk,siyaset sanat dünyasından da herzaman olduğu gibi yoğun bir katılım oldu.

 

SIXIRPT-BEBEREG DERNEĞİNİN GECESİ İZDİHAMA VARAN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ..

Bu yıl 3. Dayanışma gecesine Esenyurt İncirtepe Kültür Merkezinde imza atan HoçvanDernekler Federasyonu üyesi Sıxırpet-Bebereg Derneğinin 3. Dayanışma Gecesi izdihama varan bir katılımla gerçekleşti..

Bölgemizin en güzel leezeti olan kaz yemeği, ve diğer yöresel içeceklerin geleneksel hale getşilip sunulduğu geceye 500 yerine 750-880 kişilik katılım olunca katmcılar salona sığamadı.

Yöneticiler ve bazı aktif üyeler gecede meşhur kaz eti yiyemeden ayrılırlarken, bu kadar yoğun bir katımın olacağını beklemediklerini çünkü 500 olarak basılan biletlerden 400 üzerinde dağıtıldığını ifade ettiler..

Geceye Hoç-Fed başka yönetimi, Eyüp Karslılar Derneği, Ardahan Kültür Evi Yönetimi, Hoç-Fede üye dernekler, Esenyurta merkezleri bulunan birçok dernek, Esenyurt Ardahanlılar Gençlik Platformu üyeleri Esenyurtun bazı mahallelerinin muıhtar adayları, HDP, Ak Parti, CHP siyasi partilerden siyasetçi sanatçı gruplardan da yoğun bir katılım oldu.

Gecede Sıxırpet-Bebereklşi Sanatçı Enver Yıldızla, Ulusal bazda tanınan Kürd Müziğinin önde gelen sanatçılarından İbrahim Rojhılat sahne aldılar.  Kurdi muzik eşliğinde yediden yetmişe herkes ahalaya durdu.

Gecede geceye katılan iş adamlarından ve stk yöneticilerinden 150 ilköğretim öğrencisine kışlık bot yardımı yapıldı.

Bebereg-Sıxırpetlilerin tek dernek çatısı altında toparlanması yönündeki çabalarıyla , gecelerin görkemli bir şekilde geçmesini sağlayan Yıldız Film Platoları sahibi Ercan Yıldız ve Dernek Bşk Yrd. Eşi Sadegül Yıldız başta olmak üzere, Burhan Şit, İrfan Koç gibi derneğe katkısı olan tüm iş adamlarına kanat önderlerine aktif üyelere teşkkür edildi. Gençlik spor ve derneğe katkıları dolayı Hasan Avşara plaket verildi.

 

BAŞKAN ÖZTÜRKE PLAKET TAKDİM ETTİLER..

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, Erkan Thmsergezer Erkan, Yılmaz Yeni, Güven Yıldırım ve Ercan Öztürk dahil, gülümseyen insanlar, iç mekan

Esenyurt Balık Yolu Mahallesi Muhtar adayı da olan derneğin başkanı Ayhan Öztürke dernekçiliattığı ivmeden dolayı mahalleliler ve Esenyurt gençlik platformu üyeleri plaket takdim ettiler. Her yönünyle desteğimiz size tamdır başkan diye ifade ettiler. Başarılı yöneticiliğinden dolayı kendisini kutladılar..

 

GECEDE HDP’YE SERT TEPKİ..

Her anlamda güzel bir şekilde icra edilen gecede tek olumsuzluk HDP İstanbul Eş Başkanı Demirin halkın yabancı olduğu bir söylemle siyaset yapması oldu. Bu da bazı katılımcıların gidip kendisine gecemizde siyaset yapma hakkınız yok. Siyasetinizi başka yerde yapınız çıkışına ve sert tepkiye neden oldu. Katılımcıların çoğu, halkı ve derneklerimizi kullanamasınız diye büyük bir tepki verdiler.. Yöneticilerin ve üyelerin müdahalesi ile arabede büyümeden yatıştırıldı..

 

Demirin Kürtler  başta olmak üzere vatandaşın  soykırımı üzerine kurulan eski tc sisteminin ana direği CHP gibi faşist-soykırmcı  orjinli bir partiye ve marijinal sol yapı askeri darbe ile beslenen bileşenlerine demokrasi güçleri demesi 15 yıldır bu yapıları TR sathından silmeye çalışan iktidara faşist demesi halkta büyük bir tepkiye neden oldu.

 

Çoğu masada halk derneklerinin bu yönlü siyasete alet edilmesini kınadıklarını, dernekler başta olmak üzere kripto kürtlerin artık kürtlerle oynamayı durdurmalarını.. bir daha böyle bir durumun yaşanmaması içinde yöneticileri sert bir şekilde uyardılar.. Ape Mıhammaed ise ula eskiden Kürtçe türkü söylesek kurtçe müzik çalsaydık burayı bırakın polis askeriye panzerlele basardı. Bu ak parti nasıl faşist oluyor, bunlar nasıl devrimci oluyor hele bana bir izah edin  diye bize sitemde bulundu.. Gecede halk kimin kürtlere hizmet ettiğini, halka hizmet ettiğini halkın iyi bildiğini bu anlamda halkın özgür iradesiyle kimsenin oynamaya hakkının olmadığı ifade edildi..

 

Birkaç cümleyle özetlersek halkın saflığından ve iyi niyetinden cesaret alan bazıları çeşitli kılıflarla hala Kürt nüfusuyla oynamaya çalıştıkları gözden kaçmazken geçmiş yıllarda yapılan etkinliklerde HDP’li yöneticiler ne kadar sert konuşursa konuşsun halk ıslık , alkış, zafer işaeretleri, narlarla kendilerini destekliyordu. Ama bu durum giderek tersine dönmeye başladı. HDP artık Kürtler içinde marijinal sol partiler konumuna düşerek bitiş çizgisine hızla kaymaya başlamış. Demirin konuşmasını halk ve katılımcılardan ziyade masadaki hdpliler dışıda alkışlayanda olmadı..

 

DERNEKLER GECE FOTO GALERİ-1

 

DERNEKLER GECE FOTO GALERİ -2 

ETİKETLER : ARDAHAN İL DERNEĞİ KARTAL’DA SIXIRPET BEBEREGLİLER ESENYURTTA KAZ GECESİNDE BULUŞTULAR..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer STK-Dernek haberleri
https://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA