ÇİN ve RUSYADAN ASYA NATOSU..

ÇİN ve RUSYADAN ASYA NATOSU..

'Rusya ve Çin, ABD ile NATO'ya karşı koymak için Doğu Antantı kurdu'
Bu haber 2018-12-15 19:56:45 eklenmiş ve 1104 kez görüntülenmiştir.

 

ÇİN ve RUSYADAN ASYA NATOSU..

 

'Rusya ve Çin, ABD ile NATO'ya karşı koymak için Doğu Antantı kurdu'

 

Batı'nın oyunlarının kurbanı olduklarını düşündüğü belirtilen Rusya ve Çin'in ABD ile NATO'ya karşı koymak için Doğu Antantı kurduğu ifade edildi.

 

The Hill'den Jeff Hawn'un makalesine göre Rusya ve Çin, NATO benzeri kurumsal ittifak kuramasa da, Batı'nın çıkarlarına karşı bir antant kurmayı başardı.

 

Batı'da Moskova ve Pekin arasında çok sayıda ihtilaf bulunduğunu ve bunun doğrudan bir ittifak kurulmasının önüne geçtiğini öne süren Hawn, ABD'nin politikasına olan güvensizliğin tüm görüş ayrılıkların ortadan kaldırılmasını ve karşılıklı çıkarlara dayanan anlaşmalar yapılmasını sağladığını kaydetti.

 

"Rusya-Çin işbirliğindeki ana öncelik, iki ülkenin birbirleri için varoluşsal tehdit oluşturmamasıdır. Rusya ve Çin'e kendi hükümet sistemlerini birbirlerine dayatmıyor" diye devam eden Hawn, Batı'nın ise kendi demokratik sistemini üstün hükümet biçimi olarak gördüğünü ve son 75 yılı ideallerini tüm dünyaya yaymak için harcadığını belirtti.

 

Rusya ve Çin'in kendilerini Batılı ülkelerin oyunlarının kurbanı olarak gören iki eski imparatorluk olduğunu da ekleyen Hawn, iki ülkenin amacının ABD hakimiyetine son verip ekonomik kalkınma ve güvenliği sağlamak olduğunu vurguladı.

 

(Sputnik)

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya