SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ BÜTÜN TÜRKİYE ANDI..

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ BÜTÜN TÜRKİYE ANDI..

Yüzyıl önce Küresel soykırımcı firmalar dünya halklarını şeytanın aklına gelmeyecek oyun, kumpas, hilelerle birbirlerine düşürdüler. Dünya savaşlarını tertiplediler. Irk ırkçılık nefret bir diğerini yok etme hastalığı ile düşürülen insan soyu kıtalarda birbirine dadandı
Bu haber 2018-12-13 15:15:25 eklenmiş ve 1415 kez görüntülenmiştir.

 

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ BÜTÜN TÜRKİYE ANDI..

 

 

Yüzyıl önce Küresel soykırımcı firmalar dünya halklarını şeytanın aklına gelmeyecek oyun, kumpas, hilelerle birbirlerine düşürdüler. Dünya savaşlarını tertiplediler. Irk ırkçılık nefret bir diğerini yok etme hastalığı ile düşürülen insan soyu kıtalarda birbirine dadandı.. O karanlık zaman diliminde halklar birbirine düşürülürken, Milyonlarca Osmanlı genci cephelerde kimi yerde Sarıkamışta olduğu gibi soykırıma uğratıldılar, kimi cephede vuruşarak şehit oldular.

 

Unutulmaya ve unutturulmaya çalışılan ırkçı ulus devletlerin doğumuna götüren yüzbinlerce fidanı toıprağa düşüren bu dramı Karsta Belediye başkanlığı yaptığı dönemde Naif Alibeyoğlu, Zamanın Valisi ve Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen'in çalışmalrıyla hem ülke geneline hemde dünya gelenine yayıldı. Burada temel amaç halkların birbirinin düşmanı olamyacağı gerçeğini ve tarihte yaşanan olaylardan ders alınmasıdır.

 

Fakat Küresel soykırımcı firmaların içimizdeki kriptoları, prof ünvanlıları, karanlık lobiler bu şehadeti ve dramı sonuna kadar sömürmek için, kendi reklemları için kullanmaya bu dramı dünyaya taşıyan yukardaki aktörleri gizlemeye çalıştılar. Taki Ak Parti iktidarı döneminde Sarıkamış Şehitlerini anma artık devletin resmi anma programları arasına girene kadar..

 

HABERİN FOTO GALERİSİ.. 

 

Beykozlular Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü   

 

Beykozlular Sarıkamış Harekâtı’nın 104. Yılında “Şehitler Anısına Beyaz Adımlar” sloganıyla Kars-Sarıkamış’ta düzenlenen yürüyüş ve etkinliklere katıldı, donarak şehit olan 90 bin askerimizi minnet ve dualarla anıldı.     

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenen anma etkinliklerine her yıl iştirak eden Beykoz Belediyesi, 104. yıl anma etkinliklerine bu yıl 15 otobüs ve 700 kişilik kafileyle katıldı.

 

5 Ocak Cumartesi günü  “Şehitler Anısına Beyaz Adımlar” sloganıyla Beykoz’dan yola çıkan ilçe sakinleri 6 Ocak Pazar günü Sarıkamış’taki yürüyüş ve anma etkinliklerine katıldı.

 

Tekbir ve Dualarla Yürüdüler  

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde, Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 70’e on binlerce vatandaşın katılımıyla yapılan etkinlikler kapsamında ilk olarak Kazım Karabekir Paşa Camisi'nde şehitler için Kur’an-ı Kerim ve mevlid okundu.

"Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde" temasıyla düzenlenen yürüyüş için ise vatandaşlar, birçok askerin donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde toplandı.

Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar burada Kur'an-ı Kerim okuyup tekbir ve salavatlar getirerek şehitler için dua ettikten sonra soğuk hava ve kar yağışı altında Ay-Yıldızlı Tören Alanı'na doğru yürüyüşe geçti.

4,5 km’lik Parkur

Yürüyüşe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile çevre illerin bazı valileri ve kaymakamlar da katıldı.

Hüzün ve minnet duygularının hâkim olduğu 4,5 kilometrelik yürüyüşün ardından varılan şehitlikte, Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası şehitler için dualar edildi.

Şehitlere saygı atışı yapılıp Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından bir subay tarafından Sarıkamış Harekatı'nın tarihi katılımcılara anlatılmasıyla etkinlik sona erdi.

Anma etkinlikleri sonrasında ilçeye dönen kafileyi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Yakup Özbek, Adem Çalışkan ve belediye meclis üyeleri karşıladı.

Başkan Çelikbilek: “Şehitlerimize Vefa Boynumuzun Borcudur”

Sarıkamış anma etkinliklerine her yıl artan bir katılımla iştirak ettiklerini  vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu vatanı bizlere canları uğruna yurt yapan şehitlerimizi minnet, rahmet ve vefa duygularıyla anıyoruz. Atalarımızın fedakârlıklarını yüceltmek, yaşatmak ve yeni nesillere anlatmak boynumuzun borcudur.” dedi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Serhat News haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya