CHP-HDP'DEN İZMİRE ORTAK ADAY..

CHP-HDP'DEN İZMİRE ORTAK ADAY..

Kürtler adına ortaya çıktılar. Kürtlere resmi soykırımı dayatan, eski puta tapıcı soykırımcı CHP'nin yedek anahtarı oldular. Atakürtçüler, atatürkçüler el ele verdiler. Ak Partinin yıkıtğı, değiştirdiği puta tapıcı soykırımcı sistemi geri getirmek için dört nala koşmaya başladılar..
Bu haber 2018-12-02 19:49:39 eklenmiş ve 1424 kez görüntülenmiştir.

 

CHP-HDP'DEN İZMİRE ORTAK ADAY..

 

Kürtler adına ortaya çıktılar. Kürtlere resmi soykırımı dayatan, eski puta tapıcı soykırımcı CHP'nin yedek anahtarı oldular. Atakürtçüler, atatürkçüler el ele verdiler. Ak Partinin yıkıtğı, değiştirdiği puta tapıcı soykırımcı sistemi geri getirmek için dört nala koşmaya başladılar.. 

 

 Kürtlere soykırımı dayatan, Türk ırkçılığını tavan yaptırarak resmen Kürtlerin yüzyıl boyunca soykırımına imza atan ergenekoncu-chp ve temsil ettiği eski tc zihniyetinin çökmemesi için hdp de chplileşti. Artık Kürtlerle kürtlerin adını kullanmaktan başka bir ilgi ve alaksı kalmayan hdp yüzyıl boyunca Kürtlerin soykırımcı, puta tapıcı tc'yi yıkmak için verdikleri mücadeleye de darbe vurmaya çalışarak hdpnin chp zihniyeti tarafından işgal edildiğini de resmen beyan etmiş oldular..

 

Bir başka deyişle Kürtler adına ortaya çıktılar. Nasıl kemalistler Kürtleri kırıp Dersimde birsürü kemal çıkardıysalar, sistemi değiştirmek hata yıkmak için yola çıktıklarını iddia edenler Ak Partinin değiştirdiği, yıktığı eski puta tapıcı, soykırımcı  sistemi yeniden canlandırmak için tamamıyla chplileştiler.. Bu durum Kürtler adına ortya çıkan siyasi partilerin ve siyasetin resmen bitişi olduğu gibi, bu gelişme büyük şehirlerde chp'yi, doğu-güneydoğuda hdpyi tarih yapacaktır.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan İzmir İçin Ortak Aday Sinyali

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, CHP'nin kalesi olan İzmir için "Halkımızın istediği ve benimsediği ortak bir adayla seçim yarışına hep birlikte gireceğiz." açıklamasında bulundu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan,CHP'nin en çok oy aldığı kent olan İzmir için ortak aday isteklerini dile getirdi. Buldan, açıklamasında "İzmir'de halkımızın istediği ve benimsediği ortak bir adayla seçim yarışına hep birlikte gireceğiz." dedi.

 

HDP'DE YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

Buldan, Tepekule Kongre Merkezi'nde partisinin olağanüstü İzmir il kongresinde, "31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde HDP'nin rengi, HDP'nin iradesi her yere yansıyacak, her yerde kazanacağız, her yerde başaracağız." ifadesini kullandı.

PERVİN BULDAN'DAN "ORTAK ADAY" VURGUSU

Yerel seçimlerin başta Ege Bölgesi için olmak üzere tarihi bir fırsat olarak ele alınması gerektiğini belirten Buldan, HDP olarak İzmir'de herkesin benimsediği bir aday çıkarmanın yol ve yöntemlerini aradıklarını anlatarak "Bir güç birliğine ihtiyaç olduğunu biliyoruz fakat bunu demokratik ilkelerimizden asla vazgeçmeden ve demokratik ilkelerimizi hayata geçirerek, herkesin istediği, herkesin benimsediği ve herkesin ortak adayımdır dediği insanı mutlaka birlikte desteklemenin ve bu güç birliğini birlikte oluşturmanın yol ve yöntemlerini hep birlikte arayacağız ve bulacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"Ortak bir adayla, güç birliğiyle, İzmir'de halkımızın istediği ve benimsediği ortak bir adayla seçim yarışına hep birlikte gireceğiz." diyen Buldan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Selahattin Demirtaş'la ilgili kararına ilişkin, "AİHM kararı siyasi bir karar değildir, AİHM kararı hukuki karardır." açıklamasını yaptı.

Pervin Buldan, yargının bağımsız olmadığını öne sürerek "Eğer bugün Türkiye'de yargı tarafsız ve bağımsız olmuş olsaydı, bugün AİHM kararı dikkate alınırdı ve sevgili Selahattin Demirtaş 20 Kasımtarihinden itibaren serbest kalırdı." şeklinde konuştu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya