Gazeteci Akkuş, HDP’den Belediye Meclis A.Adayı Oldu

Gazeteci Akkuş, HDP’den Belediye Meclis A.Adayı Oldu

Akkuş: Bu önemli süreçte parti iradesinin vereceği her göreve hazır olduğumu belirtmek için geldim.” Dedi.
Bu haber 2018-12-01 16:02:50 eklenmiş ve 905 kez görüntülenmiştir.

DKM/Iğdır

Gazeteci-Yazar Murat Akkuş, HDP’den Iğdır Belediye Meclis Üyeliğine aday adayı oldu. Akkuş, Aday adaylık başvurusunu HDP Iğdır İl Örgütüne teslim etti.

 

Gazeteci Akkuş, adaylık başvurusunda yaptığı açıklamada: “Biz mevki makam peşinde değiliz. Eş Genel başkanlar dahil binlerce üyesinin tutuklandığı, Milletvekili ve belediye başkanlarının zindanlarda olduğu demokrasi hareketine omuz vermek için başvurumu yaptım. Ülkenin en temel sorunu olan Kürt sorunun demokratik yol ve yöntemlerle çözümü için, bölgede barış ve kardeşlik iklimin hakim olmasını istediğim için buradayım. Daha önce, 1999 yılında eksik liste ile seçimlere girdiğimiz bir dönemde halkımız bize HADEP’ten il genel meclis üyesi seçilme şerefini bahşetmişti. Bu önemli süreçte parti iradesinin vereceği her göreve hazır olduğumu belirtmek için geldim.” Dedi.

 

Murat Akkuş Kimdir?

 

19.01.1971 Yılında Iğdır Merkeze bağlı Amarat (Çakırtaş) köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyde, Ortaokul ve Lise eğitimini Iğdır Merkezde aldı.

 

Mesleki Faaliyetleri:

 

Iğdır’da yayın yapan Iğdır Doğuş Gazetesinin sahibiyim. Öncesinde, Sırasıyla Özgür Gündem, Ülkede Gündem, Demokrasi ve Azadiya Welat’ın hem merkezlerinde çalıştı hem de Iğdır temsilciliklerini yaptı. Ortadoğu Gazeteciler Cemiyeti ve Medya Konseyi İl temsilciliğini yürütmekte. Genel Güncel Makaleleri dört haber sitesinde birden yayınlanmaktadır. Doğuş gazetesi kapanınca, Iğdır Doğuş Gazetesini yayın hayatına soktu.

-           “Gotîn û Bivêjê Kurda (Kürtçe Atasözleri Ve Deyimler” adında 2017 yılında yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Kürtçe Halk Masalları ile Kürtçe Şiir kitabı çalışmaları devam etmektedir.

 

Siyasi Faaliyetleri:    

 

Iğdır DEP üyeliği, İstanbul Ümraniye DEP üyeliği, Üsküdar HADEP kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe sekreterliği, Iğdır HADEP’te Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği, Yönetim Kurulu Asil Üyeliği, Gençlik kolları başkanlığı, Disiplin kurulu başkanlığı görevlerinde yer aldı. Siyasi çalışmalarında birçok kez gözaltına alındı. 1994'te Kürtçe Takvim satmaktan 3 ay hapis cezası aldı.

 

-           1999 yılında HADEP’ten Iğdır merkez İl Genel Meclis Üyesi seçildi…

HADEP kapatılınca bu süreyi 2004 yılına kadar DEHAP’a geçerek tamamladı.

 

Sivil Toplum Çalışmaları:

 

Toplumsal İlerleme Derneği Genel Başkanı. Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM) İl Girişimcisi, Hava Sporları İl Temsilciliğini yürütmekte. İşçi emeklisi Ali babanın ve ev hanımı Gozel annenin üç çocuğundan ilki. Maizer Hanımın anneleri olduğu Zilan, Fırat Ve Suat adında üç çocuk babasıdır...

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
https://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA