EKİM AYI İŞ-STK DÜNYAMIZDAN PORTRELER-HABERLER..

EKİM AYI İŞ-STK DÜNYAMIZDAN PORTRELER-HABERLER..

Ekim Ay’ı Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Platformunun oluşmasıyla bölge STK yapılammaız açısından önemli bir gelişmeye imza atarken, iş dünyamızda da önemli gelişmeler yaşanmaya başlandı.
Bu haber 2018-10-18 07:57:29 eklenmiş ve 1114 kez görüntülenmiştir.

 

EKİM AYI İŞ-STK DÜNYAMIZDAN PORTRELER-HABERLER..

 

Ekim Ay’ı Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Platformunun oluşmasıyla bölge STK yapılamamız açısından önemli bir gelişmeye imza atarken, iş dünyamızda da önemli gelişmeler yaşanmaya başlandı.

 

Çıkarcılar, ihanetçiler, zor zamanda ülkeyle, devlet ve milletle oynamayı seçerken bölge iş dünyamız daha fazal nasıl yatırım yaparız, daha fazla nası istihdam ortaya çıkarırız yönünde atağa geçtiler.. İşte Firma ve STK’larımızdan örnekleri sizler için bir araya getirdik.

 

İDEAL GROUP KURYE ALANINDA 1 NUMARA..

 

İstanbul trafiği ile keşmekeşliği ile, nüfus yoğunluğu ile Türkiyenin en büyük şehri olduğu gibi dünyanında en kadim en sayılı şehirlerinden biri. Ve bu şehrimiz giderek küresel ticaretin başkenti olmaya doğru hızla büyüyor.  Bu şehirde insanlar için yaşamı,ulaşımı kolaylaştıran en önemli  firmalardan biri İdeal Group.  Temizlik Sektörü, Kurye Sektörü, Otomotiv Sektöründe önemli bir firma olan İdeal Group’un  bünyesinde yer alan İdeal Kurye İstanbul daki ulaşım sıkınıtısını en aza minimuma indiren bir firma. Bir eşyayı, bir paketi, bir emaneti, değerli bir evrakı biryerden bir yere taşımayı istediğinde en ideal çözüm İdeal kurye. En geç 3 saat içinde eşya gideceği yere ulaşmaktadır.

İdeal Group’un Temizlik sektöründe  İstanbul dışında Ankara ve Bursa’da da şubeleri bulunmaktadır.

 

MÜTEVAZİLİĞİ İLE ÖNE ÇIKAN BİR İMPARATOR NASİP BAĞCI..

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, masa ve iç mekan

Temizlik Sektörü, Kurye Sektörü, Otomotiv Sektörünün devlerinden biriolan Nasip Bağcı İdeal Group’un da yönetim Kurulu başkanı.  Toplumsal alana, STK alanına, sivil topluma,  eğitime önemli  katkılar sunan Bağcı mütevaziliği yönüyle pek göz önünde olmayı sevmeyen  örnek hemşerilerimizden, örnek iş adamlarımızdan biri. 

İdeal  Group gibi temizlik sektöründe TR’nin önde gelen firmalarından biri de Toplumsal alana katkılarıyla öne çıkan iş adamlarımızdan Zafer Sural'ın sahibi olduğu Profesyonel temizlik hizmetleri firması. Merkezi İstanbulda bulunan firmanın aynı zamanda Ankara-Bursa, İzmir gibi Türkiyenin diğer büyük metropollerinde de şubeleri bulunmaktadır.

 

Kriz tellallığının yapıldığı ülkemizde firmalarımız İstanbulun Merkezinden Tuzla gibi en uç ilçelere  kadar da birçok sektörde  büyük gelişmelere imza atmaya başladılar. Kriz ve kur üzerinde ülkemizin çökmesini isteyen ihanet şebeklerinin aksine vatandaş giderek daha da donanımlı hale geliyor..

İdeal Group

Dilara Otomotiv

Keyif Kebap,

 Ersin Kardeşler Gurubu

Profesyonel Temizlik Hizmetleri

KAYALAR GIDA-İNŞAAT-OTOMOTİV AŞ.

SAFFET BALIKÇILIK..

MARKAHOBİ..

BÖLGEMİZİN TÜM FİRMALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Ülkemizin zor bir zaman diliminden geçtiği günümüzde bölgemizden yukardaki firmalarımız gibi onlarca firma yatırımlarına hız verdiler.

 

KAYA SAHTE KONKORDATOLARLA ÜLKEMİZLE OYNUYORLAR..

İstanbul’un en büyük et dağıtım firmalarından olan Dörtel Et ve Kayalar Yapı, Kayalar İnşaatın sahibi i,ş adamı Volkan Kaya içinde geçtiğimiz zor süreçte gelişen firmaları ve ülkemizi çökertmek için ihanetçiler el-ele, dörtnala şaha kalkmışlar. İlan edilen konkordatoların ezici çoğunluğu sahte. Hem vatandaşla hemde devletle oynamaya  çalışan sürüsüne bereket ihanetçi ortalığı kaplamış. Devletin konkordato ilan eden tüm orta büyük firmaların ardiyesini iyice araştırması gerekmektedir.

Bu zor koşullarda sınırlarımızı aşan yatırımlar yapıyoruz ama binbir zorlukla karşılaşıyoruz. Adeta ülkemizde yatırım yapmamak için binbir oyunla kuşatılıyoruz dediler.

DÖRTEL ET TIKLAYINIZ..

 

TURİZM HİZMET SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ TEMSİLCİLERİNDEN KOÇ,  DAİMA İLERİYE BAKMALIYIZ ..

 Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Gürbüz Küpeli ve Irfan Koç dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Boğazı dendiğinde bölgemizde turizm-hizmet sektörünün en önemli temsilcilerinden biri İrfan Koç. Kandilli Balıkçısı (Tarihi Suna Abal), Ihlamur Cafe, Kavacık Merkezde yer alan et ve et ürünleri üzerine ülkemizin sayılı mekanlarından biri olan KöfTeCi İrfan gibi mekanlar Koç’un işlettiği mekanlardan sadece bazıları. Koç geri değil daima ileri diyerek istihdamı büyütmeye daha çok insana iş imkanı yaratmalıyız dedi.

 

Toplumsal alana önemli katkıları olan, deyim yerindeyse ekmeğini yemeyen yok  deyiminin yaşamında hayat bulduğu bir kişilik. Koç, sesiz-sedasız her toplumsal etkinliğe ya kendisi yada görevlendirdiği insanlarla katılıp üzerine düşeni  yerine getiren mütevazi, örnek bir insan. Köfteci İrfan gibi doğal ürün konsepti ve üstün mimari ile son bir iki yıldır yaptığı yatırımlarla onlarca insanı istihdam etmeye devam etmektedir..

KANDİLLİ BALIKÇISI,

KÖFTECİ İRFAN

IHLAMUR CAFE..

 

MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİN COĞRAFYASI SERHAT’TAN BİR KARE..

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Dönerci Cevdet Usta dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise 

Serhat coğrafyası milli manevi değerlerin coğrafyası. Bu toprakların islam Medeniyetiyle buluşması, İslamla şereflenmesi  bin yılı aşarken bu tarih kesitinde Serhat illeri, Serhat insanı en vefakar, en cefakar ve dindar kimlikleriyle Selçukluda, Osmanlıda ve Cumhuriyet tarihinde her zman tarihe damgalarını vuran insanlar oldular. İnsanlık tarihi boyunca da medeniyetlerin en büyük temsilcileri oldular..

 

Eski ceberrut, diktatör puta tapıcı TC’de Rahmetli Erbakan zamanında, islama ve müslümanlara yapılan sadırılarda yine siper olan,  büyük bedeller ödeyen bölgelerin başında serhat bölgesi vardı. Bağrından çok önemli şahsiyetler çıkardı. Milli Selamet partisinde Teknoloji Bakanlığı yapan Rahmetli Abdulkerim Doğru ve  Rahmetli  Albay Kerem Avşar akla gelen ilk isimler. Doğru milli-manevi çizfinin bölgemizdeki en önemli temsilcilerinden biri olurkjen, Askeri kimliği nedeniyle önemli bir şahsiyet olan Albay Kerem Avşar’da bu çizginin en önemli askeri ayağı oluyordu.  Atürkçüler, puta tapıcılar, fetöcüler bu ülkeyi dizayn etme, derinden işgale soyunurlarken, küresel soykırımcılara peşkeş çekmeye çalışırken, askeri darbelerle yüzyılımızı heba ederlerken,  Albay Kerem Avşar gibi Abdulkerim Doğru gibi imanlı insanlar hayatlarını hiçe sayarak mili görüşün saflarında yeni Türkiyenin doğumuna büyük katkıları olan insanlar oldular..

 

Albay Kerem Avşar Hakkın rahmetine kavuşalı yıllar oldu. Ama ülkenin, Serhadın hizmetine soyunan onlarca insan yetiştirdi.. Albayın yeğenleri, Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar ve Genel Sekreteri Fuat Avşar 2017 yılında çağımızın en önemli eğitim sistemlerinden biri olan robotik kodlamayı , gelişmiş ülkelerin eğitim sistemini Ardahan’a taşımış, Eğitimde sondan 1. Olan Ardahanın makus talihini değiştirerek Ardahanlı çocukların bu alanda Türkiye 1. Ve Çin yolcusu olmalarını sağlamışlardı. Tabi bu süreçte duyarlı birçok iş adamı bizim gibi basın mensupları, hemşerimiz Doğan şentürk vb. bir çok insan aktör olmuştu.

 Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Dönerci Cevdet Usta dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Arhan Eğitim Vakfı başkanı İlter Avşar’ı ziyarete giderken Başkan Erdoğanla Babasının (Turan Avşar) gençlik fotoğrafını görünce  biraz daha şaşırdım. Erdoğanın cezalarla kuşatıldığı yıllarda çekilmiş. Birileri bu tür ilişkileri ranta vb. çevirmek için taklalar atarken, onlar sadece dualarıyla arkadaşlıkları anıyor ve yad ediyorlar. İşte büyüklük böylesine bir şey. Karşılıksız Allah rızası için sevgi-saygı en büyük değer, en büyük nimmet..

 

AVŞAR CAFE TIKLAYINIZ…

 

BÖLGEMİZDEN İKİLİ PRTRE EFRAİL ÇİFTÇİ, AHMET YILMAZ..

 

AHMET YILMAZ KİMDİR..

Yaşadığı şehire önemli katma değerler katan, hemşeri camiamız başta olmak üzere sivil toplum ve STK alanına siyasete önemli katkıları olan ender kişiliklerden ender hemşerilerimizden biri Ahmet Yılmaz.

 

Mesleği Mali Müşavir olan Ahmet Yılmaz, 5 dönemdir Sancaktepe Belediyesi Encümen azalığında Denetim Başkanlığı yapmaktadır. 1973 Ardahan Doğumlu kendini her en iyi  düzeyde yetiştirmiş yaşadığı şehre önemli katma değerler katan  yerel yönetimde uzman bir hemşerimiz.

 

Yüksek Lisans Mezunu olan Yılmaz, İlk –orta-lise eğitimini Beykoz ve Üsküdar’da, Yüksek Lisans Eğitimini de Medeniyet Üniversitesinde 2004 yaptı.

 

2010-12 Yılları arasında Sancakte Has Parti ilçe başkanlığını yaptı. Has Partinin Ak Partiye geçişiyle birlikte Ak Partiye geçti. 2014 yılında Ak Parti Sancaktepe Meclis Üyesi seçildi.

 

Sancaktepe belediyesinde Denetim Komisyonu Başkanlığı, PlanBütçe Komsiyonu Başkanlığını birlikte yürüten bir beyin olan Yılmaz, aynı zamnda ncümen üyesi. 

 

 

EFRAİL ÇİFTÇİ KİMDİR..


Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çifçi Kimdir. Efrail Çifçi 1956 Ardahan -Göle doğumlu,  1984 yılında İstanbula geldi. 1999 yılında İstanbul Minübüsçüler Derneği Bşk Yrd. Olarak yöneticiliğe ilk adımını atdı.

 

Esenyurt bölgesinde motorlu taşıtlarla ilk taşınmanın yapıldığı 2000’li yıllarda 2000-2002 arasında Esenyurt Mibüsçüler Derneği Başkanlığını yaptı.

 

2002 yılında Esenyurt Ak Parti Kurcuları arasında yer alarak siysete  adım atdı. Milletvekili adayı oldu.  2009 yılında senyurt meclis üyeliğine ve il encümen azasına seçildi.

 

Göle Derneği  başkan yardımcılığıonda bulunduğu 2000-2004 yıllarında Göle Derneğinin mülkiyete kavuşturulmasının en büyük mimarlarından, aktörlerinden  biri oldu.

 

2016 yılından beri Ardahan Kültür Evinin başkanı. 2017 yılında yapılan genel kurulda  Ardahan Kültür Evi başkanlığına yeniden seçildi.

 

80’lı yıllardan beri iş hayatı içinde olan Çiftçi iş hayatına 1984-86 yıllarında kurduğu Güven Otomotiv Firmasıyla atıldı. Aynı yıllarda inşaat sektöründe de faaliyete başlayan Çiftçi, Çiftçioğlu İş merkezini yaptı. Çerkezköy’de Bediroğlu Aytemiz petrol u kurdular.

 

ÇİFTÇİ HAN PLUS’UN YK. BAŞKANI

Günümüzde gökdelenleriyle öne çıkan Esenyurt ilçesinde son yıllarda yapılan Han Plus  İş Merkezi, plazası Esenyurtun en sembol binalarından biri. Kara Bina olarak halk arasında tüm Esenyurtluların tanıdığı binanın Yönetim Kurulu Başkanı Da Efraim Çiftçi. Bina’da Giyimden Gıdaya, teknolojiden, Tekstile, Hukuktan ticarete yüzlerce firma r alamktadır… 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer İs Dünyası haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya