Tarihi Beykoz Çayırı’nda Unutulmaz Nikâh Töreni

Tarihi Beykoz Çayırı’nda Unutulmaz Nikâh Töreni

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbişlek ve Beykoz İlçe Başkanı M. Hanifi Dilmaç'ın da her zaman olduğu gibi hazır bulunduğu etkinlikte Rafet El Roman Sahne aldı. Onbinlerce Beykozlu birbiriyle buluştu.
Bu haber 2018-08-14 07:31:44 eklenmiş ve 2228 kez görüntülenmiştir.

 

Tarihi Beykoz Çayırı’nda Unutulmaz Nikâh Töreni   

 

Tarihi Beykoz Çayırında yüzlerce Beykozlu çocuk sünnet edilirken, bu pazar akşamı da toplu nikah törenine imza atıldı.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbişlek ve Beykoz İlçe Başkanı M. Hanifi Dilmaç'ın da her zaman olduğu gibi hazır bulunduğu etkinlikte Rafet El Roman Sahne aldı. Onbinlerce Beykozlu birbiriyle buluştu.

 

Beykoz Belediyesinin organize ettiği Geleneksel  Tarihi Beykoz Çayırı Festivali yüzbinleri birbiriyle buluşturduğu gibi, hemşerilerimizin de birbiriyle buluşmasını, bölgemizin kültürel değerlerini yaşatmasını da diğer yörelerle birlikte sağlayan mükemmel bir kültürel etkinlik. Avrupa'dan gelip festivale katılan hemşerilerimizi de festivalde görebiliyoruz.

 

Beykoz Belediyesi’nin Geleneksel Toplu Nikâh Töreni’nde bu yıl 17 çift, Rafet El Roman’ın romantik şarkıları, havai fişek gösterisi ve ilçe sakinlerinin şahitliği eşliğinde unutulmaz bir törenle evlendi.

 

Beykoz Belediyesi’nin sosyal dayanışmayı pekiştiren toplu nikâh töreni kapsamında gelin olacak kızlar için kına gecesi yapıldı, tüm çiftlere ev eşyaları ve çeyizleri hediye edildi.  

 

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki tören öncesinde tekneyle yemekli Boğaz turu yapan gençler ardından Belediye Meydanı’ndan araçlarıyla konvoy halinde töreninin yapılacağı alana geldi. 

 

AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mihrimah Belma Satır, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçedeki stk ve yöre dernekleri temsilcileri, gelin ve damatların aileleri ve yakınları katılarak çiftlerin mutluluklarına ortak oldu.

 

Nikâhı kıyılan çiftlerin nikâh şahitliklerini belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, ilçedeki stk ve yöre dernekleri başkanları ve çiftlerin yakınları ile çayırı dolduran binlerce ilçe sakini yaptı.

 

Başkan Çelikbilek: “Çiftlerimiz Tüm Beykoz’un Gelin ve Damadıdır.”

 

Nikâh akitlerini gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Tarihi Beykoz Çayırı’na gelen tüm davetlileri sevgiyle selamlıyorum. Evlenen çiftlerimiz tüm Beykoz’un gelin ve damadıdır. Nikâhlarına binlerce ilçe sakini fahri şahitlik yapıyor. Çiftlerimiz bu mutluluklarını ve anılarını hiçbir zaman unutmayacak, yıllar sonra evlatlarına da anlatacak. Biz de bu güzel olaya şahitlik etmekten onur ve kıvanç duyuyoruz. Kendilerine bir ömür boyu mutluluk ve saadetler diliyoruz” dedi.

 

Başkan Çelikbilek konuşmasının ardından Seher ve Orhan Akay çiftinin nezdinde 17 çiftin nikâhını kıydı.

 

Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğu’nun çiftlerin iki cihan saadeti için yaptığı duaya çayırı dolduran ilçe sakinleri hep birlikte iştirak etti.

 

Ardından sevilen sanatçı Rafet El Roman’ın konserinde seslendirdiği romantik şarkıları eşliğinde dans eden çiftler aileleri ve yakınlarıyla birlikte nikâhlarını kutladı.

 

Beykoz Belediyesi, çiftlerin mutluluğuna şahitlik etmek için alana gelen vatandaşlara düğün çorbası ikram etti. 

 

HABERİN FOTO GHALERİSİ TIKLAYINIZ...


 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya