RUSYA'DAN MÜTHİŞ DOLAR HAMLESİ...

RUSYA'DAN MÜTHİŞ DOLAR HAMLESİ...

RUSYA'DAN MÜTHİŞ DOLAR HAMLESİ... RUSYA, DOLAR DÜNYA EKONOMİSİ İÇİN TEHLİKELİ BİR ENSTRÜMAN OLMAYA BAŞLADI. DOLARLA TİCARETİ SONLANDIRIYORUZ...
Bu haber 2018-08-13 11:48:22 eklenmiş ve 1222 kez görüntülenmiştir.

 

RUSYA'DAN MÜTHİŞ DOLAR HAMLESİ...  RUSYA, DOLAR DÜNYA EKONOMİSİ İÇİN TEHLİKELİ BİR ENSTRÜMAN OLMAYA BAŞLADI. DOLARLA TİCARETİ SONLANDIRIYORUZ...

 

Rusya 'dan Müthiş dolar hamlesi. ABD dolarının uluslararası ticarette tehlikeli bir enstrüman haline geldiğini belirteren Rusya Dolarla ticaretini sonlandırma,  Çin Yuan gibi yeni paralarla, ülkelerim milli paralrıyla ticarete geçiş yaptıklarını belirtti.

 

Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı ve Maliye Bakanı Anton Siluanov, ABD dolarının uluslararası ticarette tehlikeli bir enstrüman haline geldiğini belirterek “ABD varlıklarına yatırımlarımızı önemli oranda azalttık ve azaltmaya devam edeceğiz. Dolar yerine de avro ve Çin yuanının kullanımını artıracağız." dedi.

 

Siluanov, Rus televizyon kanalı Rossiya 1'e verdiği mülakatta, ABD'nin Rusya'ya yönelik yaptırımları nedeniyle dolar kullanımını azaltacaklarını belirtti.

 

Yaptırımlar doğrultusunda ABD varlıklarına yönelik yatırımları azalttıklarına işaret eden Siluanov, ''ABD varlıklarına yatırımlarımızı önemli oranda azalttık ve azaltmaya devam edeceğiz. Dolar yerine de avro ve Çin yuanı gibi para birimlerinin kullanımını artıracağız. ABD doları uluslararası ticarette tehlikeli bir enstrüman haline geldi.'' diye konuştu.

 

Rusya’daki Amerikan şirketlere ise yaptırım uygulamayı planlamadıklarını söyleyen Siluanov, ''Çünkü bu şirketler Rusya vatandaşlarını istihdam ediyorlar. Petrol ticaretinde ise yerel paralara geçme ihtimalini değerlendiriyoruz. ABD’nin yaptırımları Amerikalılara geri tepecek.'' ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Çin, Rusya, İran, Ukrayna gibi ülkelerle ticaretin milli para birimleri üzerinden yapılmasının planlandığını bildirmişti.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de ABD’nin doları siyasi bir enstrüman olarak kullanmasını eleştirerek ''ABD'nin doların kullanılmasına yönelik kısıtlayıcı adımlarını stratejik bir hata olarak görüyoruz.'' demişti.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya