İSTANBUL BEYKOZ, TR'DE BENZERİ OLMAYAN BİR NİKAH SALONUNA İMZA ATILDI...

İSTANBUL BEYKOZ, TR'DE BENZERİ OLMAYAN BİR NİKAH SALONUNA İMZA ATILDI...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Anadolu Yakası’nın en büyük kent ormanı olarak kurulan 8 milyon m2’lik Kanuni Kent Ormanı’nın Beykoz ilçesine tahsis edilmesiyle Beykoz İstanbul'un en değerli ilçelerinden biri, açılışı yapılan Beykoz Belediyesi Nikah Salonu ise Türkiye'de benzeri olmayan bir proje oldu.
Bu haber 2018-07-09 03:07:38 eklenmiş ve 1328 kez görüntülenmiştir.

 

İSTANBUL BEYKOZ,  TR'DE BENZERİ OLMAYAN BİR NİKAH SALONUNA İMZA ATILDI...

 

Başkan  Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Anadolu Yakası’nın en büyük kent ormanı olarak kurulan 8 milyon m2’lik Kanuni Kent Ormanı’nın Beykoz ilçesine tahsis edilmesiyle Beykoz İstanbul'un en değerli ilçelerinden biri, açılışı yapılan Beykoz Belediyesi  Nikah Salonu ise  Türkiye'de benzeri olmayan bir proje oldu. 

 

Açılışta birçok ilk yaşandı. 8 milyon m2’lik ormanlık alan, barajı andıran dev gölet, ormanla temiz havayla iç içe gibi birçok iliikn birbiriyle buluştuğu nikah salonunun açılışında yaşanan ilklerden biri de  Nikahlarını kıymak için gelen bir çift'de Beykoz protokolü ile birlikte kendi nikahlarının kıyılacağı salonun açılış kurdelesini kestiler.

 

Cumhurbaşkanının talimatıyla, Devlet kurumlarından  Orman ve Su İşleri  Bakanlığı, DSİ İstanbul Müdürlüğü,  Beykoz Belediyesi, Beykoz Ak Parti İlçe Yönetimi el-ele vererek İstanbul ve Türkiye'de eşi olmayan bir nikah salonunu  Beykoz'a kazandırdılar.

 

Devlet kurumlarının ve Beykoz yerel yönetiminin el -ele vererek Kanuni Kent Ormanı içinde geleneksel mimari ve modern tasarımla yapımı tamamlanan Nikah Salonu, törenle hizmete açılırken Ak Partinin büyüklüğü Beykoz'a kazandırdığı bu dev esele bir kez daha perçinlenmiş oldu. İnsan yüzyıl düşünse de akıl etmeyeceği projelere Ak Parti iktidarı hem İstanbul'da hem de Türkiye genelinde inanılmaz projelere imza atıyor, bu nikah salonu projeside TR'de benzeri olmayan mükemmel bir proje olarak hayata geçti.

 

 

Anadolu Yakası’nın en büyük Kent Ormanının içinde

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Beykoz Yeni Mahalle ile Hekim Başının Ümraniye İlçesi ile buluştuğu, içinde izcilik kampının da yer aldığı, 5-7 arası büyük piknik alanının ve parkında içinde yer aldığı 8 milyon m2 lik alanı Beykoz beldiyesine devr etmeleri sonucu bu dervasa alanda beznzeri olmayan harik bir nikah salonu ortaya çıkarıldı.

 

Dün açılışı yapılan Beykoz Nikah Salonu, bir barajı andıran göleti ile, dev havuzu ile, ormanın içinde,  piknik alanında yeşillikler içinde yer alan konumuyla Türkiye'de benzeri olayan bir proje olarak hayata geçti.

 

Binlerce Beykozlunun katıldığı açılş törenine Beykoz Protokolü tam kadro katıldılar.

Beldiyse Başkanı Yücel Çelikbilek, Ak Parti İlçe Başkanı M. Hanifi Dilmaç, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş açılışta halkı selamlama konuşması yaptılar.

 

Beykoz Belediyesi’nin Kanuni Kent Ormanı içinde geleneksel mimari ve modern tasarımla yapımını tamamladığı Yeni nikah salonunun açılışına,  Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK ve dernek yönetimleri, muhtarlar ile Beykozlu vatandaşlar katıldı.

 

Anadolu Yakası’nın en büyük kent ormanında hizmete açılan Nikah Salonu’nda ilk nikah kıyıldı.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu alanın yepyeni bir hale getirildiğini belirterek,"Bu binanın bütün mimari tasarımları bizim arkadaşlarımıza aittir. Çevre düzenlemesinde Orman Müdürlüğü'nün katkıları var, teşekkür ederiz. Büyük kısmını da kendimiz hallettik. Göletin etrafını da biraz daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz. Türkiye'de göleti olan tek nikah salonu burası olacak. İstanbul'da böyle bir nokta yok. Bu da bizim kısmetimizdir, şansımızdır." dedi.

 

İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş de kent ormanını, halkın tabiatla baş başa zaman geçirme ihtiyacını görmek üzere planladıklarını anlattı. Ateş, "Belediyemiz bu binayı tekrar elden geçirerek revize etti. Şehir ormanımızın ve nikah sarayımızın tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

 

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da Beykoz'un güzel bir nikah salonuna kavuştuğunu belirterek, "Beklediğimize değdi mi? Değdi. İstanbul'un en güzel nikah salonlarından birine sahip olduk. Elimizdeki güzelliğin kıymetini bileceğiz." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, Cansu Kayık-Gökhan Mete ve Şennur Elifoğlu-Turan Keskin çiftlerinin nikahını kıydı.

 

Hekimbaşı Küçüksu Caddesi üzerinde bulunan Nikah Salonu’nda konferans salonu, takı salonları, fuaye alanları, kafeterya, kulis odası, fotoğrafçı, kuyumcu, mescit ve 650 araçlık otopark bulunuyor.

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya