HDP MİLLETVEKİLİ AHMET ŞIK PKK'YI KINADI...

HDP MİLLETVEKİLİ AHMET ŞIK PKK'YI KINADI...

PKK'nın Mevlut Bengi'yi katlettiğini açıklamasının ardından, HDP vekili şık PKK'yı kınadı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Mevlüt Bengi’nin öldürülmesinden dolayı PKK’nin silahlı kanadı HPG’yi kınadı.
Bu haber 2018-07-01 09:36:22 eklenmiş ve 1371 kez görüntülenmiştir.

 

HDP MİLLETVEKİLİ AHMET ŞIK PKK'YI KINADI...

 

Haber Merkezi - PKK'nın Mevlut Bengi'yi katlettiğini açıklamasının ardından, HDP vekili şık PKK'yı kınadı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Mevlüt Bengi’nin öldürülmesinden dolayı PKK’nin silahlı kanadı HPG’yi kınadı.

 

Ahmet Şık Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yaşam hakkını herkes için savunduğunu belirterek hak ihlaline yönelik eylemlerin barışa hizmet etmeyeceğini,terör ve terörizmin bölgede devam etmesinin Kürtlere büyük zarar ve darbe vurduğunu, amasız bir şekilde Kürdistan coğrafyasında terörün bitirilmesi gerektiğini  ifade ettiler.

 

 Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

 “Yaşam hakkını, her kim olursa olsun herkes için savunuyorum. Bu hakkın ihlaline yönelik hiçbir eylem ya da infaz arzu ettiğimiz barışa, kan dökülmesinin sonlanmasına asla hizmet etmez. Kınamakla yetinmeyip karşı çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.

Doğu Medya-Ankara

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
https://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya