MEKSİKADA UYUŞTURUCU KARTELLERİNE HİZMET EDEN POLİSLER 100 SİYASETÇİYİE SUİKAST YAPTILAR...

MEKSİKADA UYUŞTURUCU KARTELLERİNE HİZMET EDEN POLİSLER 100 SİYASETÇİYİE SUİKAST YAPTILAR...

MEKSİKADA 100 siyasetçi öldürüldü, 27 polis ve Polis Şefleri Gözaltına Alındı. Halk uyuşturucu kartelleri ve baronların yok edilmesini isteyerek isyan başlattı.
Bu haber 2018-06-25 23:21:33 eklenmiş ve 1354 kez görüntülenmiştir.

 

MEKSİKADA UYUŞTURUCU KARTELLERİNE HİZMET EDEN POLİSLER 100 SİYASETÇİYİE SUİKAST YAPTILAR...

 

100 siyasetçi öldürüldü, 27 polis ve Polis Şefleri Gözaltına Alındı. Halk uyuşturucu kartelleri ve baronların yok edilmesini isteyerek  isyan başlattı. Halkın öfkesini suikatsçi polislerin tutuklanmasını beraberinde getirdi. Suçu tebit edilenler idam edilecek...

 

Haber Merkezi - Meksika'da 1 Temmuz'da cumhurbaşkanı, senato ve belediye başkanlarının belirleneceği genel ve yerel seçimler öncesinde 100'den fazla siyasetçi öldürüldü.

 

 Perşembe günü bir belediye başkanı adayının öldürülmesinin ardından Ocampo kasabasının polis müdürü ve tüm polis memurları gözaltına alındı.

 

Solcu Demokratik Devrim Partisi'nin belediye başkan adayı Fernando Angeles Juarez de, Perşembe günü evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

 

Juarez, Ocampo kasabasının bağlı olduğu Michoacan eyaletinde bir hafta içinde öldürülen üçüncü siyasetçi oldu.

 

Cumartesi günü kasabaya gelen federal ajanlar, polis memurları tarafından engellendi.

 

 Bunun üzerine takviye güçlerle Pazar sabahı kasabaya dönen ajanlar, düzenledikleri baskınla 27 polis memuru ve polis müdürü Oscar Garcia Gonzalez'i gözaltına aldı.

 

Bu kişiler elleri kelepçelenerek sorgulanmak üzere eyalet başkenti Morelia'ya götürüldü.

 

Organize suç örgütleriyle bağlantıları olduğu öne sürülen Gonzalez ve polis memurlarının belediye başkanının öldürülmesinde rolü olduğundan şüpheleniliyor.

 

Meksikalılar 1 Temmuz'da yeni cumhurbaşkanı, senatörler ve kongrenin alt kanadı temsilciler meclisi üyelerini seçecek.

Yerel düzeyde ise 3 bin politikacı seçim yarışına katılıyor. Haziran ayında 24 saat içinde üç kadın siyasetçi öldürülmüştü.

 

Tijuana kentinde Colegio de la Frontera Norte üniversitesi profesörü Vicente Sanchez Reuters'a açıklamasında, "Suç örgütleri yeni hükümette iktidar ağlarını sağlam tutmaya çalışıyor, bu yüzden saldırıları arttırıyorlar" demişti. (Kaynak: BBC)

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya