SİYONİST TERÖR DEVLETİ İSRAİL FİLİSTİNLİLERİN İBADET -SEYAHAT HAKKINIDA GASPEDİYOR...

SİYONİST TERÖR DEVLETİ İSRAİL FİLİSTİNLİLERİN İBADET -SEYAHAT HAKKINIDA GASPEDİYOR...

Siyonist-Teör Devleti İsrail Sadece Filistini işgal ve ilhakla yetinmedi. Topraklarını evlerini ellerinden aldığı Filistinlilere bütün filistini hapishaye çevirdiği gibi, Filistinlilerin ellerinden ibadet ve seyahat haklarını da alarak resmen köleştirmiştir. Demokrasi, insan hakları palavralarıyla
Bu haber 2018-06-03 13:09:23 eklenmiş ve 3730 kez görüntülenmiştir.

İsrail'den ibadet işkencesi! Duvarları aşıyorlar

 

 Siyonist-Teör Devleti İsrail Sadece Filistini işgal ve ilhakla yetinmedi. Topraklarını evlerini ellerinden aldığı Filistinlilere bütün filistini hapishaye çevirdiği gibi, Filistinlilerin ellerinden ibadet ve seyahat haklarını da alarak resmen köleştirmiştir. Demokrasi, insan hakları palavralarıyla Ak Partiyi yıkarak aynı kaderi TR'ye de dayatmaya çalışıyorlar...

 

Batı Şeria'daki Filistinliler, İsrail'in çıkardığı zorluklar ve engellere rağmen ramazan ayının üçüncü cuma namazını ve vakit namazlarını Mescid-i Aksa'da kılmak için çeşitli yollarla Kudüs'e akın ediyor.Ayrım Duvarı’nın Batı Şeria tarafında kalan binlerce Filistinli, cuma namazını Aksa’da kılmak amacıyla Kudüs’e geçmek için sabah saatlerinden itibaren yola çıkıyorlar...

 

İşgal altındaki Batı Şeria ile Kudüs arasında 2003’te inşa edilen 5 metre yüksekliğindeki beton duvar boyunca çok sayıda İsrail askeri kontrol noktası yer alıyor.

İsrail, olağan günlerde özel izinliler dışında Batı Şeria’daki Filistinlilerin Kudüs’e geçişine izin vermiyor. Abluka altındaki Gazze’de yaşayanların ise ne Kudüs’e ne de başka bir yere seyahat etme hürriyeti bulunuyor.

 

 

Batı Şeria’da yaşayanlardan ise kimi özel izinle kontrol noktalarından geçmek için uzun kuyruklar oluştururken, kimi de İsrail’in engellemeleri nedeniyle Ayrım Duvarı’nı aşarak Aksa’ya ulaşmaya çalışıyor.

İsrail’in 12 ile 40 yaş arası erkeklerin Kudüs’e girişine izin vermemesi nedeniyle özellikle gençler Ayrım Duvarı’nı tırmanarak kente geçiyor.

Ayrım Duvarı’nın çeşitli yerlerine merdiven dayayan ve tırmanan gençler, Aksa’da bir vakit namaz kılmak için zorlu yolculuğu göze alıyor. Bununla kalmayıp zaman zaman düşme ya da İsrail askerlerine yakalanma tehlikesi de yaşıyorlar.

Filistinli İyad Kemil (36), AA muhabirine, cuma namazını kılmak için şehre girişine izin verilmediğini belirterek, “Namaz kılmamıza engel oluyorlar. Bizden özel izin belgesi istiyorlar. Ama başvuruları ‘güvenlik’ gerekçesiyle reddediyorlar” dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Doğu-Ortadoğu haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya