ABD BÜTÜN DÜNYAYI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR...

ABD BÜTÜN DÜNYAYI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR...

ABD'den Çin'e Pasifik Tehdidi: Küçük Adaları Yok Etme Konusunda Deneyimliyiz Diyerek Dünyayı Tehdit, Bütün İnsanlıkla Dalga Geçmeye Devem Ediyor...
Bu haber 2018-05-31 21:30:50 eklenmiş ve 1239 kez görüntülenmiştir.

 

ABD BÜTÜN DÜNYAYI TEHDİT ETMEYE DEVAM EDİYOR...

 

ABD'den Çin'e Pasifik Tehdidi: Küçük Adaları Yok Etme Konusunda Deneyimliyiz Diyerek Dünyayı Tehdit, Bütün İnsanlıkla Dalga Geçmeye Devem Ediyor... 

 

ABD'yi yüzyıllardır derinden işgal eden, Ortadoğunun kalbine İsrail terör devletini kazık gibi çakan;  küresel katil firmaların ele geçirdiği abd rejmi, Kızılderilileri, Zencileri, Kürtleri, Filistinlileri... nasıl yok ettiysek, Japonları nasıl atom bombalarıyla gömdüysek; güney Çin Denizindeki Çin adalarını da gömmede çok deneyimli olduklarını beyan ederek Çin'i açık -açık tehdit etdi.

 

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü, Çin'in, Güney Çin Denizi'ndeki adaları silahlandırmasına ilişkin, "ABD ordusu Batı Pasifik'te küçük adaları yok etmek konusunda oldukça deneyimlidir" dedi.

 

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Korgeneral Kenneth F. McKenzie, Çin'in, Güney Çin Denizi'ndeki adaları silahlandırmasına ilişkin, "ABD ordusu Batı Pasifik'te küçük adaları yok etmek konusunda oldukça deneyimlidir" dedi.

 

Korgeneral McKenzie, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Dana White ile haftalık basın toplantısında soruları yanıtladı.

 

 

"ABD, KÜÇÜK ADALARI YOK ETME KONUSUNDA DENEYİMLİDİR"

 

Bir gazetecinin, Çin'in ihtilaflı adaları silahlandırmasına karşı ABD'nin bu adalara askeri bir operasyonda başarısının ihtimalinin ne kadar olduğunu sorması üzerine McKenzie, "ABD ordusu, Batı Pasifik'te küçük adaları yok etmek konusunda oldukça deneyimlidir." ifadesini kullandı. Bu açıklamanın, Çin'e bir mesaj olarak yorumlanıp yorumlanmayacağının sorulması üzerine McKenzie, "II. Dünya Savaşı'nda küçük ve izole edilmiş adaları yok etmekte çokça deneyim edindiğimiz bir gerçektir. Dolayısıyla bu, ABD ordusunun daha önce de yaptığı temel bir yetkinliğidir. Bunu tarihi bir gerçeği ifade etmek dışında okumamak gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

 

ABD PASİFİKTE 78 ADAYI YOK ETTİ

 

İşte ABD'nin Pasifik'te yok ettiği adalar:

 

ABD, 2. Dünya Savaşında, Arawe (15 Aralık 1943) Kwajalein Atoll (1 Şubat 1944), Tinian (24 Haziran 1944), Moratai (15 Eylül 1944), Leyte (20 Ekim 1944), başta olmak üzere 4 yılda toplam 78 adayı vurdu.

 

"DEAŞ MUHTEMELEN YER ALTINA İNECEK"

 

 Mezopotamya ve Ortadoğuda İş-İt'le işlerinin bitmediğini; suni-şii iş-it gibi örgütleri ellerinde tuttacaklarını, yeri geldiğinde de kullanacaklarını beyan ederek... Amerikan sözcüsü McKenzie, Dünyayla -insanlıkla dalga geçen "Suriye'de Orta Fırat Vadisi'nde devam eden DEAŞ karşıtı operasyonlarda ilerleme kaydedildiğini, bu örgütün elinde son birkaç yer kaldığı" yönünde ifadelerle yine dünya ve insanlıkla dalga geçti...

 

Deaş vb. bahaneler biterse dahi bütün insanlık köleleşip düşmeyeceği içinde dünya düşürülene kadar israil terör devletini ve terörizmi sonuna kadfar kullanacağını beyan eden abdli ssergferde, "DEAŞ'ın elindeki toprakların tamamen alınması ile ABD'nin Suriye'deki işinin bitmeyeceği sinyalini veren McKenzie, "Bu çabada muhtemelen tam bir mükemmelliğe erişemeyeceğiz. Onlar (DEAŞ) muhtemelen bir yer altı çabasına girecekler." şeklindeki beyanlarıyla Çinlileri, Rusları, Türkleri, Kürtleri... dünya milletlerini aptal yerine koymaya devam etdi...

 

Diğer DÜNYA haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya