HZ İSA'DA KÜRD ÇIKTI...

HZ İSA'DA KÜRD ÇIKTI...

Bilindiği gibi Kutsal kitaplarda Hz. Adem'in Aden'e (Aşağı Mezopotamya'ya) indiğinden bahsedilir. Hz İbrahimin Urfalı Olduğu Nemrut (Na-Mırd Kürçe ölümsüz) la savaştığı, ateşe atıldığı, ateşin kendisine sirayet etmediği kaynaklar ve kutsal kitaplarda sabittir.
Bu haber 2018-03-18 06:30:24 eklenmiş ve 2666 kez görüntülenmiştir.

HZ İSA'DA KÜRD ÇIKTI...

 

Bilindiği gibi Kutsal kitaplarda Hz. Adem'in Aden'e (Aşağı Mezopotamya'ya) indiğinden bahsedilir. Hz İbrahimin Urfalı Olduğu Nemrut (Na-Mırd Kürçe ölümsüz) la savaştığı, ateşe atıldığı, ateşin kendisine sirayet etmediği kaynaklar ve kutsal kitaplarda sabittir.

 

Nuh tufanın ardından da insanlığın ya Cudi Dağı, Yada Ağrı dağı (Agıri-Kürtçe Lav (volkan eriyiği) demek) nda yeniden yaşama tutunduğu bütün kaynaklarda yer alır. Bunun yanı sıra Hz. Muhammedin annesinin de Mezopotamyalı Kürt kökenli olduğundan bahsedilir.

 

Hz İsa ile ilgili yapılan araştırmalarda ise ortaya çıkan tip için araştırmacılar günümüzün Iraklılarına benziyor derken, bende kendisini tamamıyla bizim amca oğlu Naife tıpa tıp benzediğinden Hz İsa da Kürd çıktı şakasını yapmak zorunda kaldım.

 

Gerçek şuki Kürdistan-Mezopotamia peygamberler diyarıdır. İnsanlık tarihi bilindiğinden beri fikirler-ideolojiler-dinler-peygamberler buradan çıktılar. Bu coğrafya insanlığın maddi-manevi deposudur. Irkçılıktan uzaklaşıp baktığımızda Peygamberler ekseriya Kürtlerden çıkmıştır. Küresel katiller, onların güdümündeki egemenler tarihi yazdıklarından Peygamberlerimizi bile çalacak kadar aşağılaştılar... (editör)

 

 

 

Hazreti İsa’nın görüntüsüyle ilgili yeni iddialar

 

Batı dünyasında en çok resmedilen simgelerden biri olan Hz. İsa'nın dış görünüşüyle ilgili yeni bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre, Hz. İsa aslında pek de kafamızda canlandırdığımız bir görünüme sahip değil.

Leonardo da Vinci gibi ressamların Son Akşam Yemeği gibi tablolarına bakıldığında bu şekilde bir görsel aklımızda canlansa da aslında Hz.İsa ve Leonardo da Vinci farklı dönemlerde yaşamışlardır. İşte tam olarak da bu yüzden ressamların çizimleri gerçeği birebir yansıtmadığı gibi Peygamberlerin nasıl göründüğü de yıllardır tartışma konusuydu.

 

Hz. İsa denince; uzun boyu, ince yüzü, açık kahverengi rengiyle boynuna kadar uzanan saçlar ve masmavi gözleri aklımıza getirmek yanlış olmaz.

 

Newsobserver sitesinde yer alan ve Matthew Martinez'in haberine göre, son zamanlarda yapılan çalışmalar ise Hz.İsa’nın bilindik görünümünden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

 

Tarihçi ve yazar Joan Taylor, 'What Did Jesus Look Like?' (Hz. İsa aslında nasıl görünüyor) isimli kitabını 8 Şubat'ta piyasaya sürdü.

 

Yıllardır Hz. İsa'yla ilgili araştırmalar yapan Taylor'a göre, İsa'nın Yahuda zamanı olarak bilinen zamanda, bölgede bulunan erkeklerin iskelet kalıntıları da incelendiğinde, Hz. İsa'nın boyu ortalama 1 metre 65 cm.

 

Taylor'a göre Hz. İsa, bu görüntüyü andırıyor. Koyu kahverengi saçları, kahverengi gözleri ve zeytuni bir ten rengine sahip.

 

Yine Taylor'a göre, Hz. İsa'nın görüntüsü Ortadoğu'da yaşayan insanları çağrıştırırken, yine bu resme en yakın olarak dönemin Iraklıları gösteriliyor.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer Bilim-Teknik haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya