SERHAT BÖLGESİNİN İHRACAAT-İTHALAT DEVİ GOLD GROUP...

2003 Yılında kurulan Gold Group Firması bölgemizin önde gelen ailelerinden Tatar ailesi tarafından kurulan günümüzde ise Gold Group adında holdingleşen ihracat-ithalat alanlarında faaliyet gösteren ülkemizin, bölgemizin dev firmalarımızdan biri.
Bu haber 2018-02-26 00:33:11 eklenmiş ve 1102 kez görüntülenmiştir.

SERHAT BÖLGESİNİN İHRACAAT-İTHALAT DEVİ GOLD GROUP...

 

2003 Yılında kurulan Gold Group Firması bölgemizin önde gelen ailelerinden Tatar ailesi tarafından kurulan günümüzde ise Gold Group adında holdingleşen ihracat-ithalat alanlarında faaliyet gösteren ülkemizin, bölgemizin dev firmalarımızdan biri.

Gold Group'un bünyesinde :

Gold Dış Ticaret

Gold Dayanıklı Tüketim Malzemeleri

Gold Gümrük Müşavirlik

Efor-Moda Tekstil  gibi değişik alanlarda faaliyet gösteren dev  firmalar yer almaktadır.

Yurt dışından ve Yurt içinden, Türkiye'nin bilinen en büyük firmalarına ürün ve hizmet tedarikinde de başı çeken bir holding.

 

TATARLA SERHAT BÖLGESİ HAKKINDA İSTİŞARE YAPTIK...

 

Doğu Medya olarak Akyaka Dernek Başkanı Orahan Bulut, Halkbank Şube Müdürü Muammer Mermer, bankanın müşteri temsilcisi Yusuf Alkanla  birlikte kendisini ziyaret ettiğimiz Gold Group'un yönetim kurulu başkanı İmdat Tatara, DKM Genel Yayın Yönetmeni olarak adeta bir röportaj yaptık. Ekonomiden STK alanına, buradan Turizme Tatar, çok önemli ve hayati belirlemelerde bulundu..

 

TATAR BÖLGE TURİZM ve STK YAPILANMASINI DEĞERLENDİRDİ...

 

STK'larımızın düzenlediği bölgeyi ilgilendiren büyük bütün toplantılara katılım ve katkı sunan, birçoğunda da görev alan Tatar, Sivil toplum örgütlerimizin istenen düzeyde olmadığını ifade ederek bu yapılanmaya acilen neşter atılmalıdır dediler.

Serhat Bölgesi genelinde Ardahan özelinde STK yapılanmasını en iyi başaran, beceren il Ardahan ve bu anlamda en büyük sıkıntı ve sancı çeken ilde Ardahan.

Bölge nüfusumuzun en yoğun olduğu Esenyurt, Sancaktepe vb. birçok ilçede STK yapılanması hala sağlam ayaklar üzerine oturamadı. Esenyurt adeta STK'larımızın çürütüldüğü bir alana dönüşmüş bulunmaktadır.  Burada 4-5 federasyonumuz var. Esenyurt STK yapılanması ile ilgili birlikte birtek toplantı yaptıkları görülmemiştir. Ardahan Dernekler Federasyonunun yönetim, denetim, katılım ayakları tamamen bitmiş bulunmaktadır. Federasyon şu anda hızla baş aşağı gitmektedir.

 

Esenyurt'a yönetiminde olduğum Ardahan Kültür Evi'ne Esenyurt belediyesinin tahsis ettiği bina derhal Ardahan Kültür Kolejline çevrilmelidir. Bu yönde yaptığımız öneri kabul edilmedi. Edilseydi Ardahan'ın başarılı fakat maddi durumu elvermeyen öğrencileri başta olmak üzere bu büyük metropolde Ardahanlılara büyük bir eğitim seferberliği başlayacaktı.

 

Bu binanın yönetimin ise o ilçede 1 nüfus olan Göle, 2. büyük nüfus olan Hoçvan başta olmak üzere Göle-Fed, Hoç-Fed, Çıldır-Fed gibi, Hanak gibi  federasyonların ortak yönetimine devr edilmesi gerekmektedir.

 

Esenyurt'taki STK çürümesinin en büyük sebeplerinden biri var olan potansiyelin toplumsal yarar  yerine kişisel çıkar ve kısır hesaplaşmalarla heba edilmesinde, ileriyi görmeyen insanların kullanılmasında  yatmaktadır.

 

Ardahan Kültür evi işaret ettiğimiz şekilde yeniden bir yapılanmayla federasyonların kontrol edeceği bir yapılanmaya, Ardahan Dernekler Federasyonu ise üye tüm derneklerin katılımı ile kurumsal bir yönetime kavuşturulması gerekmektedir. Dernekler ve federasyonlar birilerinin kişisel çıkarı doğrultusunda kullandığı, toplumun çürütüldüğü, pazarlandığı, çirkefliklerin, oyunların... döndüğü yapılanmadan kurtarılmalıdırlar. Aksine bu STK yapılanması nedeniyle 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde Ardahanlılar argoca deyimiyle nal toplamaya devam edeceklerdir. Ardahan Toplumu Siyaset-STK'ları kullanalar tarafından çürütülüp pazarlanmaya düşürülmeye devam edileceklerdir...

 

TATAR BÖLGENİN TURİZM POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRİLMELİDİR...

 

Bölge ve ülke Turizminin, tarihi, turistik alanların, kültürümüzün çok hoyratça harcandığını ifade eden Tatar, turizm sektörüyle ilgilide çok önemli belirlemelerde bulundular.

 

Tatar 2017 yılında  çoğu profesör ve üst düzey insanların olduğu 50 kişilik bir grupla Ardahan, Kars ve Şavşat'a düzenledikleri gezi turunda yaşadığı izlenimlerini değinerek  bölge insanı olarak birlikte geldiğim onca yabancının bölgeyi sevmeleri ve bir daha gelmeleri için elinde geleni yaptığını belirten GOLD GROUP'UN Yönetim Kurulu Başkanı  Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, bölgemiz dünyada eşi benzeri olmayan tarihi-turistik, kültürel hazinelere sahip. Bölgemizdeki tarihi eserler dünyanın başka bir yerinde yok. Türkiye Turizm sektöründe yılda yarım milyar insanı çekecek bir potansiyele sahip. Ama maalesef 50- 100 yıldır bu gücümüzü  hayata geçiremedik.  Serhat özelinde, Türkiye genelinde bu hazinelerimizi değerlendiremiyoruz.

 

ANİ, Ardahan Kalesi olmak üzere bölgenin tarihi ve kültürel simgelerinin yeterli şekilde bakımlı olmadıkları gibi bu eserlerin bulunduğu yerleşim yerlerini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere hitap edecek olan turistik tesislere sahip olamayışı üzücü ve vahim bir durum olduğunu belirttiler.

 

Bölgemizin birçok STK'sında yönetici olan  İmdat Tatar, bu konuda başta İl Turizm ve Kültür Müdürlükleri olmak üzere konuya ilgili yetkili kişi ve kurumların bölgenin tanıtımına katkı sunacak çalışmalara imza atmasını ve turizm sektörüne hitap eden iş adamlarını cezp edecek yollar ve projelerin ortaya konması gerekmektedir, bu yol açılmalıdır' dediği açıklamasında Ardahan ve Çıldır Şeytan Kalesi, Kars ANİ, Ardahan gibi muhteşem yaylalara sahip Şavşat'ın yanı sıra Posof, Göle gibi önemli değerlere sahip Ardahan'ın da Damal Bebeği, Yeşilim Yanlızçam Ormanlarına sahip Ardahan ve Göle'nin yeşilliğine yeterli turist gelmiyorsa burada büyük bir eksiklik var demektir. Oda yeterli tanıtım ve bakımın olmayışıdır. Bunun içinde görev kime düşüyorsa herkesin bu yönde de elini taşın altına sokması gerekir diyerek bölge ekonomisine büyük katkı sunacak olan turizmin göz ardı edilmemesini istedi.

 

İMDAT TATAR KİMDİR...

 

1973 Ardahan Doğumlu olan Gold Group'un  Yönetim Kurlu Başkanı İmdat Tatar, spor ve eğitim başta olmak üzere Ardahan STK (Sivil Toplum Örgütleri-Kurumları) yapılanmasına da en büyük katkıyı yapan, aynı zamanda birçok STK'nın kurucusu, YK Üyesi, başkanlık dahil çeşitli kademelerde görev alan batı yada gelişmiş ülkelerde gördüğümüz iş adamı profiline sahip bir insan. Tatar, bölgemizin önde gelen birçok STK'sında aldığı görevlerle, üstlendiği misyonla da öne çıkan bir iş adamı.

 

Ardahan Spor Kulübü Kurucularından, Kulübün fahri başkanlığı, Türkiye Siyasi Düşünce Derneği, Arda-Fed, Ardahan Kültür Evi, KAİ Vakfı, Akyaka Köyü,  YK Üyeliği, üyelik çeşitli kademelerde görev almaktadır. Kendisinin yanı sıra aileden birçok insan da iş adamları başta olmak üzere birçok dernekte yer almakta destek ve katkı sunmaktadırlar.

 

ARDAHAN'A EN BÜYÜK EĞİTİM ve SPOR DESTEĞİ TATARDAN...

 

Serhat Spor'un kurucu ve en büyük destekçilerinden olan her yıl düzenli olarak yüzlerce öğrenciye giyim-kırtasiye, teknolojik araç gereç yardımında bulunan Gold Group'un Yönetim kurulu başkanı Tatar bu  yıl Ardahan ve Göle başta olmak üzere yüzlerce örenciye yine yardım elini uzattı.  Tatar, Ardahan'ın en duyarlı iş adamlarından biri olduğunu yaptığı icraatlarıyla ortaya koymaktadır.  2016 yılında da Kaptanpaşa Mahalle Muhtarı Efrail Yıldız’ın talebi üzerine kırtasiye ve giyim malzemeleri , 2017 ve 18 yılında ise Göle ve Ardahan'da yine yüzlerce öğrenciye yardım etti.

Spor ve eğitim alanına duyarlılığı ile öne çıkan ve her yıl yüzlerce öğrenciye giyim-kırtasiye malzemesi destek sunan Tatar, Ardahan Sporun kurucularından. 3 sezondur Bölgesel Amatör Ligde Ardahan'ı temsil eden Serhat Ardahan Spor'un kuruluş yıllarından beri en büyük destekçisi. Tatar, 'Her zaman yanında olduğum Ardahan'a, Serhat'a her zaman desteği görev olarak telakki ediyoruz' dediler...

 

GOLD GROUP -TIKLAYINIZ...


ETİKETLER : SERHAT BÖLGESİNİN İHRACAAT-İTHALAT DEVİ GOLD GROUP...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İs Dünyası haberleri
http://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA