Ardahan’ın kurtuluşunda Kura Nehri Masaya Yatırıldı

Ardahan Federasyonunun yapması gereken etkinliği Ardahan İli Kura Nehri Kür vadi Akarsu ve Göllerini Koruma Derneğinin organize etdi. Kutlamada Kura Nehri ve Ardahan masaya yatırıldı.
Bu haber 2018-02-25 23:51:51 eklenmiş ve 1359 kez görüntülenmiştir.

Ardahan’ın kurtuluşunda Kura Nehri  Masaya Yatırıldı

 

Ardahan Federasyonunun yapması gereken etkinliği Ardahan İli Kura Nehri Kür vadi Akarsu ve Göllerini Koruma Derneğinin organize etdi. Kutlamada Kura Nehri ve Ardahan masaya yatırıldı.

 

Ardahan'ın düşman İşgalinden kurtuluşunun 97 yılı ve Kura Nehri Vadisinin Beşikkaya mevkisinde birleştiği alanda HES Barajı yapılarak suyun büyük bir kısmının Çoruh Nehrine götürülmek istenmesine engellemek için yapılan toplantıya çok renkli simalar katıldı.

 

Ardahan´da, Kura Nehri´ne ait suyun Çoruh Nehri´ne aktarılması gerekçesiyle Ardahan İli Kura Nehri Kür vadi Akarsu ve Göllerini Koruma Derneğinin organize ettiği yemekli toplantıda " Kura Bizimdir Bizim Kalacak" mesajı verildi.

 

 

5 yıldızlı bir otelde  yapılan organizasyona  CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Hamza Çebi, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Emekli Korgeneral Alpaslan Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt, Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, İstanbul Kars Ardahan Iğdır Vakfı Başkanı Sabri Yiğit, İTÜ'nün eski rektörü Prof. Dr. Reşat Baykan, KAI Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Nuri Vatan, Prof. Yusuf Günerhan Cerrah, Milletvekili Adayı Derya Şentürk, Av. Yalçın Tura, Dekan Murat Şentürk, Halk Müzik sanatçısı Burhan Yıldırım, Mali Müşavir Muammer Keskin, Makine Mühendisi Cemal Uygur, Emekli Milli Eğitim Müdürü Binali Işık, Üst Düzey Yönetici Ekrem Dündar, Gazeteci Yazar Mustafa Küpeli, Emekli Yargıc Mevlüt Tan, Belediye Başkan adayı Özgen Nama, Mustafa Öztürk Yargıç, PC Sahibi, Onur Aras, Anadolu Hastanesi Başhekim Özgür Devrim Kılıç, Siyasetçi Önder Polatoğlu ve birbirinden değerli konuklar yer aldılar. Toplantıyı Doğu Medya da temsilci katıldı. 

ETİKETLER : Ardahan’ın kurtuluşunda Kura Nehri Masaya Yatırıldı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer STK-Dernek haberleri
http://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA