YİNE ASELSAN YİNE ŞÜPHELİ İNTİHAR…

TR’de bilim kurgu filimlerinde görülmeyecek ölüm, intihar saldırıları yaşanmaya devam ediyor. Bir yandan bir bakıyorsunuz bir araç son surat duran bir tır’a arkadan çarpıyor. İçinde tek kurtulan yok.
Bu haber 2017-11-21 16:02:17 eklenmiş ve 475 kez görüntülenmiştir.

YİNE ASELSAN YİNE ŞÜPHELİ İNTİHAR…

 

ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı.

 

TR’de bilim kurgu filimlerinde görülmeyecek ölüm, intihar saldırıları yaşanmaya devam ediyor. Bir yandan bir bakıyorsunuz bir araç  son surat duran bir tır’a arkadan çarpıyor. İçinde tek kurtulan yok.

 

Bilim adamları aynı uçağa bindirilip toptan imha ediliyor.

 

Güvenlik elemanları uzmanlar, uzman askerler aynı helikoptere bindirilip havada imha ediliyorlar…

 

Son Aselsan intiharında ise sanki görünmeyen birileri genç mühendisi 14.kattan aşağı attılar.

 

Yada kendisini bir elektronik cihazla, içirip yedirdikleri birşeyler  gibi ele geçirip yok ediyorlar…

 

Günümüzde küresel katiller uçakları yolcularıyla kayb edebildiklerine (içinde Çinli Genç Beyin Bilim adamlarının bulunduğu Malezya Havayollarına ait uçakların yok edilmesi gibi) göre yaşanan bu tür kaza yada intihar olaylarına kaza ve intihar diyemeyiz.

 

Sınır bilimin bilgisinden faydalanan küresel katillerin cinayetleri bunlar...

 

Dünya genelinde sınır bilimi bilen uzmanları bularak, bu alanda insanlar yetiştirerek…  bu cinayetleri çözmek devletin en öncelikli görevlerinden biri olmalıdır. Bu cinayetler çözülmedikçe ülkemiz yıkıma götürülmektedir…

 

TR AK Parti iktidarı ile şaha kalktı. Küresel güç olmaya doğru gidiyor. Bu ülkeyi geliştirecek ileri götürecek kişi, kurum, firma, beyin… Bir bütün olarak ülkemiz küresel katillerin saldırısı altında. Attığımız her adımı bu gerçeği göz önünde bulundurarak atmalıyız… Kurumlarımızda ihanet şebekeleri, kriptolar cirit atıyor. TR sınır bilim açığını derhal kapatmalıdır…

 

 

ASELSAN'da 32 yaşındaki mühendis, evinden 15 kilometre uzaklıktaki bir binanın 14'üncü katından atlayıp şüpheli şekilde intihar etti. Son olayla birlikte ASELSAN'daki intihar sayısı 8'e çıktı.

 

ASELSAN'da çok tartışılan şüpheli ölüm ve intiharlara bir yenisi daha eklendi. 32 yaşındaki ASELSAN elektronik yüksek mühendisi Kerem Parıldar, bir binanın 14'üncü katından atlayarak hayatına son verdi.

 

Son intiharla birlikte ASELSAN'da son 11 yılda intihar edenlerin sayısı 8'e çıktı.

 

EVİNDEN 15 KİLOMETRE UZAKLIKTA İNTİHAR ETTİ

 

Sözcü gazetesinde Kamil Elibol'un haberine göre; ASELSAN'da, "Yerli Savunma Sistemleri" üzerinde çalışan Kerem Parıldar'ın oturduğu Koru Mahallesi ile, hayatına son verdiği 15 kilometre uzaklıktaki, 100. yıl semtindeki bina arasında bir bağlantı bulunamadı. Önceki gün meydana gelen olayda Parıldar, 100. Yıl Mahallesi İşçi Blokları 1427'inci caddede bulunan bir binaya çıkarak kendisini 14. kattan aşağı attı.

DAHA ÖNCEDE 7 ŞÜPHELİ İNTİHAR HABERİ MEYDANA GELMİŞTİ

 

Parıldar'ın neden burayı seçtiği ve intihardaki şüpheli durumlar inceleniyor. ASELSAN'da daha önce de 7 mühendis, kuşkulu biçimde hayata veda etmişti. Bayburt Eğitim Kültür Hizmet Vakfı başkanı Dr. Nusret Parıldar'ın da yeğeni ve bekar olan ASELSAN mühendislerinden Kerem Parıldar, Ankara Gölbaşı Merkez Camisinde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi.

 

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI DİKKAT ÇEKTİ

 

8'inci şüpheli intihardan sonra ASELSAN mühendislerinin yer aldığı sosyal medya grubunda yapılan bir paylaşım da dikkat çekti.

Bir mühendis Parıldar'ın ölümü sonrası grupta şu yorumu yaptı:

Bugün her yerde bir miktar baskı veya konjonktürün vermiş olduğu rahatsızlık var kesin. Bizim cenahta ise tüm bunlara ek olarak yapılan işte hata götürmezlik, takvim mecburiyeti, ağır görev ve sorumluluk yükü de binince, gerek AR-GE tarafı gerekse program kanadından çok zor dönemler oluyor maalesef. Duygu, istek, arzu… Bu tür insani meziyetleri bırakalı çok oldu

 

ŞÜPHELİ ÖLÜMLER

 

ASELSAN'da 2006 yılından bu yana, F-16 savaş uçakları, milli tank, insansız hava araçları (İHA), uzun namlulu yeni nesil silahlar gibi önemli projelerde çalışan 7 mühendis kuşkulu biçimde hayatını kaybetti. Şüpheli ölümleri bugüne kadar 8 Cumhuriyet Savcısı soruşturdu. 15 Temmuz'dan sonraki bu olaylarda FETÖ parmağı olduğu da iddia edildi.

Sır perdesi ise aralanamadı. İşte o ölümler:

 

-Hüseyin Başbilen: 31 yaşındayken, 4 Ağustos 2006'da özel aracında boğazı ve bileği kesilmiş halde bulundu. Yürüttüğü önemli projelere ilişkin sunum yapmasına bir gün kala ölü bulundu. Projelerin yer aldığı flash bellek bulunamadı.

-Ali Ünal: 30 yaşındaki mühendis 17 Ocak 2007'de kafasına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. F-16 savaş uçaklarının modernizasyonu, komuta kontrol ve şifreleme sistemleri üzerinde çalışıyordu.

-Evrim Yançeken: 26 ocak 2007'de oturduğu binanın 6'ıncı katından düşürek öldü. Başbilen ve Ünal gibi askeri projeler üzerinde çalışıyordu.

-Burhanettin Volkan: 7 Ekim 2007'de Ankara Bando Okulları Komutanlığında nöbetçi subay odasında ölü bulundu. Vizör marka silahla intihar ettiği söylendi.

-Zafer Oluk: 10 Mayıs 2008'de askerlik görevini yaptığı birlikte elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Yazılım mühendisi idi.

-Hakan Öksüz: 25 Ocak 2012'de Eskişehir yolu üzerinde geçirdiği şüpheli bir trafik kazasında öldü. Mikro elektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerinde çalışıyordu.

 

-Erdem Uğur: 16 Ocak 2015'de Ankara'daki evinde ölü bulundu. Gazdan zehirlenerek intihar ettiği açıklandı. Hortum ağzında bulundu. Manyetik alan konusunda uzman olan Uğur, F-16 savaş uçakları, İHA, tank ve savaş silahları gibi milli projelerde görev yapıyordu.

ETİKETLER : YİNE ASELSAN YİNE ŞÜPHELİ İNTİHAR…
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel-Güncel haberleri
http://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA