TÜRKİYE'DE HUKUK HALA FETÖCÜLERİN KONTROLÜNDE...

Cezaevi, "Silahlı Terör Örgütüne Üye Militan" Dediği Demirtaş'ı Riskli Olduğu İçin İfadeye Göndermemiş...
Bu haber 2017-10-31 17:28:19 eklenmiş ve 444 kez görüntülenmiştir.

TÜRKİYE'DE HUKUK HALA FETÖCÜLERİN KONTROLÜNDE...

 

Cezaevi, "Silahlı Terör Örgütüne Üye Militan" Dediği Demirtaş'ı Riskli Olduğu İçin İfadeye Göndermemiş...

 

Selahattin Demirtaş'ı ifadeye çağıran mahkemeye, tutuklu bulunduğu cezaevinden "Silahlı terör örgütüne üye olan militan konumundaki tutuklunun gönderilmesi çok riskli" cevabı verildiği ortaya çıktı.

 

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, partisinin Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada, mahkemenin, sanığın duruşmada hazır edilmesi için tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'ne gönderdiği talep yazısına gelen cevabı açıkladı.

 

MAHKEME DURUŞMADA HAZIR EDİLMESİNİ İSTEDİ

 

Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi, 14 Kasım günü görülecek davayla ilgili Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın duruşmada hazır edilmesi için cezaevine yazı gönderdi. Talep üzerine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na cevap yazısı gönderildi.

 

"MİLİTAN KONUMUNDA TUTUKLU"

 

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu tarafından bugün Meclis Genel Kurulu'nda okunan yazıda, Demirtaş için 'Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan militan konumunda olan tutuklu' denildiği belirtildi. Kerestecioğlu'nun açıklamasına göre, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden başsavcılığa gönderilen yazıda, şu ifadeler yer aldı:

 

"GENİŞ BİR ÇEVREYE SAHİP OLMASI RİSK OLUŞTURUYOR"

 

"Edirne Özel Tip Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı'ndan anılan tutuklu ile ilgili geniş bir çevreye sahip olması ile sevk ve duruşmada ciddi güvenlik riski oluşturacağı bildirilmiştir. Ayrıca, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan militan konumunda olan ve kamuoyu tartından yakından bilinen ve takip edilen adı geçen tutuklunun bulunduğu il dışında yapılacak duruşmalara getirilip-götürülmesinin firar, olası saldırı ve Adliye önünde gösteri ve eylem yapılması gibi istenmeyen olayların yaşanmasına neden olabileceği değerlendirilmektedir."

GEREKİRSE "GÜNSÜZ DURUŞMA" İSTENDİ

 

 

Yazıda, Demirtaş'ın duruşmalara SEGBİS aracılığıyla katılmasına karar verilebileceği belirtildi. Yazının sonunda ise "Anılan mevzuat gereğince işlem yapılamaması halinde ve savunmasının mutlaka huzurda alınmasının gerekli görülmesi durumunda ise 'günsüz' olarak duruşma açılması hususlarını, bilgilerinize rica ederim" denildi. - Diyarbakır

ETİKETLER : Cezaevi "Silahlı Terör Örgütüne Üye Militan" Dediği Demirtaş'ı Riskli Olduğu İçin İfadeye Göndermemiş...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
http://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA