Kürdistan'ın sahibi Allah'tır...

Müslüman Kürd Milleti Uhud günlerini yaşıyor. Ashab-ı Kiram gibi hayırlı bir zümre bile içlerinden bazılarının ganimet için okçular tepesini terketmesiyle kazanamak üzere olduğu savaşta geri çekilmek zorunda kalmıştır.
Bu haber 2017-10-20 21:50:34 eklenmiş ve 507 kez görüntülenmiştir.

Kürdistan'ın sahibi Allah'tır... 

Ahmed Bilal Yavuz

 

Müslüman Kürd Milleti Uhud günlerini yaşıyor. Ashab-ı Kiram gibi hayırlı bir zümre bile içlerinden bazılarının ganimet için okçular tepesini terketmesiyle kazanamak üzere olduğu savaşta geri çekilmek zorunda kalmıştır. Sabret ey Kürd, sabretmek yarısıdır hedefe onurlu varışın. Hayat bugünden ibaret değildir. Rabbin belki de seni imtihan ediyor… Uhud günlerinden sonrasını hatırla. Hendek gazvesini ve sonraki hızlı ihtişamı...

 

Kürdistan yönetimi bu ihanetin gelebileceğini önceden hesaplamalıydı. Hatası budur. Tanklarını tam savaş zamanında savunma hattından çeken vatan hainlerinin alçaklığıysa telafi edilemez. Hayır, Pavel sadece petrol kuyusuna satmadı babasının davasını!

 

Ne çok Barzani düşmanı var değil mi? Çünkü Barzani kalesi düşerse İran İmparatorluğu bünyesinde -küçük ama benim kürd bölgem, benim kürd kölelerim- ülküsü vardır bazılarının. Kürd Milleti asla ceddine ihanet etmeyecektir! Barzani ceddine ihanet edip mezheb değiştirseydi Kürdistan’ı İran kurardı ama Kürdistan asla bağımsız olamazdı! Ne yaparsa yapsınlar Kürd Milleti ne ırkî ne mezhebî ne îtikâdî… Asla ve asla asimile edilemeyecektir!

 

Şunu zinhar unutma! Mesud Barzani ve Kosret Resul hattı düşerse Ortadoğuda meydan, tamamen piyon ruhlu alçak zirvelere kalacaktır! Bağımsızlık davası kriptolar tarafından eritilecek ve azmin ateşi söndürülecektir. Kürd halkı asimile edilme sürecine girecektir. Sunnî Kürd Milleti bugün Kâbe için de mücâdele veriyordur aslında! Çünkü terörist İran rejimi gözünü Mescid-i Haram’a ve Mescid-i Nebevîye dikmiş durumda. Bütün bunları iyi bilmesine rağmen bazı sözde sunnî devletçikler ehl-i sünnet Kürd seddini sırtından hançerledi.

 

Acem oyununa karşı Barzani orduyu geri çekmese Kerkük yıllarca elimizde kalabilirdi. Ama vatan hainlerinin çıkardığı iç savaşla beraber büyük bir soykırım riski yaşanabilirdi. Masum halklar tehlikeye atılmadı ve sırf onların hayatı için çekilmeye razı oldu. Çünkü Kürdistan bir aşiretin devleti değildir! Elbette büyük devletler gibi zaman zaman böyle kıvrak hamleler yapacaktır! Gavura güven olmaz. Yine görüldü. Başur yeterince büyüyene kadar sabretmeli. Seni kullamak isteyen batıyı ancak bağımsızlığını tanıması sürecinde kullanabilirsin. İki israil bayrağının sallanması büyük hataydı. ABD-Rusya-AB- İsrail köpeği olmuş devletçiklerin eline büyük koz geçti. Gereken dersler çıkarılacaktır.

 

Artık Kürdistan çok daha tecrübeli. Karda yürü, izini belli etme. Cesaret ve mertlik yetmiyor. Savaşta hile varsa, kendini müdafa zamanında canları yakmayacak şekilde sen de uygulamalısın, bu böyledir. Öncelikli hedef Kosret Resul’ün YNK başkanlığının iyice sağlamlaştırılmasıdır.

 

Arabistan sonraki hedefin kendileri olduğunu biliyorlar. Kürtlere yardım etmeyi becermeyen Türkiye parçalandığında iş işten geçecektir... Bu devletler işgalcilerin oyunlarını sonlandırmak için.. Kürdistan üslerine bir an önce jetlerini indirmelidir. Katil Şia rejimlerine karşı sözde değil özde bir ittifak kurmalıdır IKBY ile! Sunnî Kürd ve Sunnî Arab birlikteliği ancak set olabilir bu vahşete. Kerkük için önce Musul alınmalı! Sunnî Musul kalesi isyan bayrağını çekmeli zulme! İçerden bir kaynama sağlanmalı! Musul’u kaybetmekten korkarsa ancak çekilir haysiyetsiz Irak rejimi! Katil İran devletinin Irak Bölgesel Yönetiminde bir köy olmayacağız! Bağımsız Kürdistan kurulacak! Er ya da geç! Şunu anladık! Terörist İran Devleti yıkılınca Bağdat şehrimiz de bizde olmalı!

 

Vallahi bugünler unutulmayacak ey şii arapçılar ey şii türkmenciler ey şii farsçılar! Katliamlar kayıt altında. Sunnî Kürd zülfikârı gittikçe bileniyor. Terörist İran rejimi yıkılmadan, Irak’ın en az yarısını almadan bize rahat yok! Zulmetmeden, zalimin zulmüne karşı özsavunma mücadelesiyle sabrederek; ota ve uzun vâdede. Her Kürd aile nasipse en az on evlat yetiştirmeli. Çeyrek asra kadar nüfusu iki katına çıkarmak için elimizden geleni yapmalı. Kürd Edebiyatı ve Kürd Sineması alanlarında çığır açmalıyız dünyada. Bunu başarabilirsek henüz devletleşmemiş Kürd Milleti, yeryüzünün yüzlerce devletinden daha fazla sesini duyurur, kültürünü tanıtabilir. Kürd patronları Avrupa denkleminde büyük bir lobi faaliyetleri başlatmalı.

 

Unutmayın kardeşlerim! Karanlığın en koyu zamanı sabaha en yakın andır! Kenetlenmeli ve sabretmeliyiz! Gavur devletlerle bir olup yalnız Kürdistan’ı bastırmaya çalışan inkarcı münafık devletler er ya da geç yenilecektir…

Zer News

 

 

ETİKETLER : Kürdistan'ın sahibi Allah'tır...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Medya-Analiz haberleri
http://www.dogukultur.com  Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA